Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Gravitace

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
superentita
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15 led 2013 20:55
Dostal: 1 poděkování

rychlá rotace dvou plných kovových kruhů vyruší jejich gravi

Příspěvek od superentita »

Chtěl bych požádat zda existuje někdo kdo by se se mnou podíval na tento jev.Nechci to odbýt a chtěl bych pokud možno i nějaký modelový soft. někde stáhnout a různě ho nastavovat v rychlosti nejlépe 400km/h.

Jde mě o jev kdy rychlým pohybem at už protichůdným či ne,oba předměty vyruší svou gravitaci.Představil bych si to jako dvě těžké kovové poklice a mezi nimi prostor snad magnetismus...Pokud začnou rotovat proti sobě rychlostí přes 110 km/h měl by být vyrušen vliv gravitace a došlo by k prosté antigravitaci.


bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: rychlá rotace dvou plných kovových kruhů vyruší jejich g

Příspěvek od bagri »

LOL :-) Čo zrobit iný pokus. 20Kg setrvačník na dlhej osovej páke s malým raketovým motorčekom na jej konci nebo iná opora vykonávajúcí rotačný pohyb v vodorovnej rovnině . Udrží sa vo vzduchu 20Kg za nepatrné množstvo energie? O nobelovku se šábnem. LOL :-)
Protichodné alebo normálne rýchlobežné rotujúce disky sú dobrá vec, ale zatiaľ som nespozoroval okolo mojich hard diskov v PC žiadne antigravitačné pole. Decimálka ukazuje stále rovnakú hodnotu hmotnosť pred a po zapnutí PC. LOL :-)


Kto vie, čo ide všetko robiť v gravitačnom poli aj keď to nikdy nebude antigravitácia LOL :-)



Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od martin11 »

Zdarec bagri....je vidět, že z tebe čiší energie, něco udělat, ale pravděpodobně končíš u svého hard disku, který navíc nikdy neuvidíš.
To video zde již bylo diskutováno. Co takhle si to zkusit, udělat v menším, doma v pokoji, nebo jako já u stolu v kuchyni....zkus roztočit na 20 000ot obyč CD....vem si ochranný štít, je to dobré svinstvo, když tě to začne honit po místnosti.
S tím raketovým motorkem jsi "asi" jaksi mimo, nebo namaluj, jak si to představuješ...nobeluvku si nech celou :hip:
Jak , nebo odkud víš, že dva protiběžné disky jsou dobrá věc.....jsem si nikde nevšiml.Když tak napiš něco nového, nejlépe vlastní myšlenku....zdraví :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od django1 »

martin11 píše: S tím raketovým motorkem jsi "asi" jaksi mimo, nebo namaluj, jak si to představuješ...
bych si tipnul, že tak nějak :
Obrázek
Akorát že toto normálně vyvolává vztlak na křídle a letí, kdežto superentitovo setrváky zůstanou ležet....


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od A(&F) »

... takže něco podobného jako tohle ... :D ...

Obrázek


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od pokr »

Pro superentita

Pokud vím, zatím nejnižší stupeň řešení antigravitace není v protiběžných discích, jejichž hmotnosti i rychlosti jsou vůči gravitaci Země zanedbatelné, ale na principu, řeknu to jednoduše, pevně laděných vf zdrojích a cívky. Jejich pól proti zemi představuje těžká kovová deska, na níž končí zpracované pulsy - ze zdrojů do cívky, z cívky na desku. Protipólem je země. Ale to už tady někdy popisoval. Taky to lze zkoušet v obýváku, v miniaturních velikostech - to ovšem předpokládá pochopit vzájemný vztah generátorů, aby vůbe bylo z čeho vyjít. Podobnost s vysílači či rádiem je minimální, vlastně skoro žádná - a právě to představuje největší potíž. Kdybych měl souseda machra z el. techniky, schopného vydžet neúspěchy a experimentovat, už bychom to předváděli. Dnes jak se zdá má každý svých starostí dost. Po síti to nejde, všechny moje zkušenosti jsou dosud negativní (lidé chtějí znát jen technické údaje a pak rychle pryč). To je z mé strany asi tak vše.

Přeji mnoho úspěchů.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od bagri »

martin11 píše:Zdarec bagri....je vidět, že z tebe čiší energie, něco udělat, ale pravděpodobně končíš u svého hard disku, který navíc nikdy neuvidíš.
To video zde již bylo diskutováno. Co takhle si to zkusit, udělat v menším, doma v pokoji, nebo jako já u stolu v kuchyni....zkus roztočit na 20 000ot obyč CD....vem si ochranný štít, je to dobré svinstvo, když tě to začne honit po místnosti.
S tím raketovým motorkem jsi "asi" jaksi mimo, nebo namaluj, jak si to představuješ...nobeluvku si nech celou :hip:
Jak , nebo odkud víš, že dva protiběžné disky jsou dobrá věc.....jsem si nikde nevšiml.Když tak napiš něco nového, nejlépe vlastní myšlenku....zdraví :pivko: martin11 :D
Zdarec Martin. Reč bola o nějakých 110km za hodinu v případě rotujících diskov predrečníka, čiže jsem adekvátně reagoval na HD mojho PC, ktorý má několik diskov od 7200 ot., to je asi 100km/h, do 15 000 ot/min. a žiadnú antigravitáciju jsem na decimálke nepozoroval. LOL :-)

S raketovým motorčekom nejsem mimo a protibežné disky sú dobrá věc ve zmysle...je to hezké, ale naprd. To samé s nobelovkou. Nechcel som byť voči predrečníku impertinentní. LOL :-) Vlastná myšlenka už padla a raketové motorčeky na listoch vrtule není dobrá idea. LOL
Naposledy upravil(a) bagri dne čtv 17 led 2013 2:17, celkem upraveno 1 x.


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od bagri »

pokr píše:Jejich pól proti zemi představuje těžká kovová deska, na níž končí zpracované pulsy - ze zdrojů do cívky, z cívky na desku. Protipólem je země.
Dobré. Permitivita prostredia a anizotropie . . . Radiové rezonátory s kovovou doskou sa chcú šmýkať zlomkami Newtonov v pricípe bezreakčného pohybu z vonkajšieho pohľadu, ale zatiaľ je to len hračka. Nezostáva, než ti popriať k ďalšej práci.


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od martin11 »

pro bagri...aha...tak dobře....jakmile budu mít model setrvačníku...snad se už vyrábí :bye: ....a provedu nějaké pokusy, tak se zde s výsledky objevím. :shock: ..zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od pokr »

Pro bagri: Já jsem sice taky Slovák, ale tvoje "šmýkať zlomkami Newtonov" je moc a moc přitažené za vlasy. Nicméně, díky alespoň za povzbuzení:-)


co nevíme, neznamená, že neexistuje
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od bagri »

LOL :-) Nerieš to, som obyčajný československý bagrista s nadobudnutým vzdelaním v pomocnej škole :-D. Tak toto už by nemalo byť pritiahnuté: Čreva štandardnej mikrovlnky 2.5GHz s medenou platňou a tieniacim obalom = 15kg, príkon 850W, účinnosť 70 %, zisk proti gravitácii = 2 gramy. Predikcie: supravodivý rezonátor, príkon 1 kW, zisk proti gravitácii 3 tony. Zatiaľ len hračka a veľa otáznikov. Oficiálne pramene: za 11 rokov údajne žiadny pokrok na tomto zariadení okrem zhotovenie demonštračné verzie s príkonom 1.1kW na otočnom ramene s krútiacim momentom 280Nm. LOL :-)


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od django1 »



Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

django1 píše:EmDrive ...
Jsou to sprostý lháři a podvodníci. Tímhe se FE svět zabývá už dýl než století a v mnoha případech úspěšně. Jedinný neúspěch FE byl v tom, že její průkopníci, povětšinou bastlíři s mozkem, byli ignorováni. Jde o jednoduchý princip nevyváženosti odstředivé síly a jejího trvání probíhajících se stejným závažím po různých, vzájemně mechanicky spojených radiusech. Prostý Newton to v sobě má zahnízděný i matematicky, akorát že to nikdo z "expertů" nechtěl a nechce vidět, nebo je natolik blbý, že vidět nemůže. Opět jde o nesmírné pokrytectví ortodoní vědy, o novinařině nemluvě.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Dotaz

Příspěvek od pokr »

Zdravím.

Zajímala by mne jedna důležitá věc z oboru částic - radioaktivních částic - totiž jejich skutečná, nikoli teoretická podoba. Tedy:

- Do jaké míry lze opticky částici zvětšit?
- Z čeho se částice skládá?
- Z čeho je složený konkrétně obal jádra částice?
- Co vidíme na povrchu částice při jeho rozpadu (záření)?

Děkuji za odpověď.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Dotaz

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pokr píše:.... Do jaké míry lze opticky částici zvětšit? ...
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 33#p118033

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Universum“