poota píše:Pokud bakterie produkují zmutované bakterie a nebo bakteriofágy, tak byly napadené bakteriofágem temperovaným - už jsem to tu vysvětloval. ,,,
Nejsem si tím až tak jistý. Vezměme si to takhle:
a) Viry, nemají žádný jiný známý původ než v buněčné replikaci. Nemají tedy jak vzniknout, kromě těla ať již slepice, pampelišky, člověka, či prasete. To je s prominutím blbost, protože nelze pedpokládat, že si jakékoliv tělo spontáně vyprodukuje viry, které ho budou ničit. Vry tedy nutně musí mít původ mimo buňky vyšších organismů.
b) Infekce a to i virózy jsou závislé na infekční zátěži, jinými slovy na kritickém množství virů a bakterií kterým je člověk vystaven v závislosti na momentálním stavu imunního systému. Z toho je patrno, že pokud by jedna buňka namyslela a začala vyrábět viry, které by tělo "unavovaly", imunní to nutně musí prakticky okamžitě zarazit i s tou buňkou, než se to rozmůže.
c) skutečná virová nákaza každou replikující ničí tím, že ji naplní viry a rozškubně jak hada, takže není možné, aby buňka produkovala viry které z ní lezou dříve, než prdla.
d) Pokud je buňka viry poněkud nabouchaná, což je v případě toho streptokoka částečně pravda, očividně na to sám neumírá, zjištění přítomnosti bakteriofágu napovídá, že nejde o bakteriofág ale útočný virus. Není možné, aby bakteriofág tu buňku nezničil.
e) Pokud by šlo o temperovaný bakteriofág, asi by to takhle takhle nějak taky fungovat mohlo, ale nějak se nemohu smířit s tím, že zatímco temperovaný bakterifág prý mění DNA, ale dál se nereprodukuje, mohl by způsobit reproduktivní nákazu.
Ve skutečnosti nám v tom celém schematu chybí originální původ virů a bakteriofágů. Nové viry se svádí na mutace při replikacích a na CIA a podobně, ale něco muselo porodit první vir a první bakteriofág a ve skutečnosti celou partu. Pokud se podívám na antibodies našich buněk, které nejsou v podstatě nic jiného než velice vyspělá soustava buněčného biofilmu, nemám jiné východisko než dát mezi bakteriofágy a viry rovnítko a zároveň připustit, že jde o stejný princip útoku bakterií na kde co a stejně tak i podlehnutí u virových/bakteriofágových nákaz jako u immuní sebeobrany protilátkovýma tělískama, které jsou zase útokem.
Pokud je vir/bafag vyráběn bakteriema (a půjde i o plísně a biofilmy), je jasné že nebudou fungovat proti specifickému organismu, tedy buňce, která danný vir/bafag produkuje. Nicméně v laboratoři nejspíše nikdo nezjišťoval, pokud to vůbec technicky lze, zda-li vir buňku opouští pouze tím prdnutím, nebo taky prostupem přes buněčnou stěnu. Ony totiž pokud viry dovedou, stejně jako antibodies, jakože dovedou, prostoupit buněčnou a mitochondrickou stěnu dovnitř, nutně ji dovedou prostoupit i ven a ve světle apoptozy se směle hroutí tvrzení, že viry se v buňce množí až ji rozškubnou. Ona by měla být buňky po napadení virem/bafagem docela nemocná dlouho před tím, než počet virů v buňce naroste natolik, aby ji mechanicky rozerval. Naopak, buňka by se měla "zasebevraždit", či zemřít, nebo by ji měl sebrat imunní systém dlouho před tím prdnutím nějakým viro/bafagovým tlakem. Je v těch výzkumech bordel, protože páni vědi docházejí velice často k velice podivným závěrům které stojí proti mnoha jejich vlastním tvrzením a pokud si člověk ty závěry převezme za bernou minci, je z toho stejně zmatený jako pání vědi. Jedinné, na co se dá jakž takž spolehnout je konfrontace názorových paradoxů se skutečnými pozorováními za danných podmínek.
Jako příklad, že buňka nakažený virem sice po nějaké době prdne s tím, že je dost plná virů, se zjišťuje tak, že se na petriho misce vypěstuje kultura, nakazí virem a čeká se, co to spáchá. Jak to začne odumírat, obarví se to a vrazí se to pod mikroskop a čučí se na to. Nález je, že buňky jsou potrhané a že je lák plný viro/bafagů a dotyčný expert, který ve své vědecké vášni a zápalu úplně pustil z hlavy, že existuje nějaká apoptosa v těle v rámci systému, stejně ako aktivita bílých krvinek atd. usoudí, že došlo k mechanickému rozškubnutí buněk díky natlakování virusy ne proto, že to je pravda, ale proto, že ho nenapadla jiná světlá myšlenka příčinnosti. 6e ty viry/bafagy tu buňku otravují a sama se otravuje svými nezvyklými produkty, to už věd lehcde přehlédne. Pak to jde do nějakého chytrého magazínu na schválení a pokud schváleno, něco dalších to zopakuje a potvrdí, protože už "nemají" důvod špekulovat nad tím, že to vysvětlení je vlastně nesmysl. Eventulně dojde k uzákonění pitomosti a čeká se i dlouhá desetiletí, než někomu dojde, co je ten závěr za blbost. Trochu zdravého selského rozumu s několika vědomostmi by to vyřešilo, jenže to nelze očekávat od vědů, kteří ho povětšinou nahradili biflováním již na základních školách díky své nedůvěře v sebe sama.
S laskavým pozdravem, Slávek.
Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.