PEMF znamená Pulsed ElectroMagnetic Field. Což je Nárazové ElektroMagnetické Pole. Uvádím to, protože je to vynikající zkratka na googlení. Mezi námi, Google mi začíná lízt na nervy. Nemohl jsem se přes něj dohledat Mika Foresta, který v tomto udělal pěkný kus práce vyhledáváním informací, a postrojování udělátek za celkem lidové ceny a o ty informace se směle dělí. Je komerční výrobce zaperů, momentálně vypadlý do Uruquaze z USovic, protože mu FDA dělal zatracený potíže ve státech a dokonce ho chtěli kolem 2005 zašít na tři roky za prodávání léčivostí bez licence. Začínal podobně jako Craft. Byl v průseru se zdravím a blahé paměti Robert Beck ho svedl na cestu elektroléčby, anžto je elektrotechnik.
Jo, ten Google, narval jsem si do Googlu Lycos, což je jiný vyhledávač, a ten mi Mika našel okamžitě. http://www.dragonfly75.com/eng/cancerdevices.html Dávám sem ten odkaz, protože se přes něj dá proklikat a dohrabat ke spoustě informací z prací lidí, kteří to zapování testovali, včetně několika odkazů na různé patenty a nějaký ten výzkum. Jak to budu prolézat, narvu odkazy sem a k tomu nějaké dostatečné výcucy v češtině, o co vlastně u čeho kráčí a na co to je dobré a kdo a jak na to došel.
Jinak půjde o velice hlídané vlákno, nedoložené prudičství netoleruju, cokoliv proti a rozumně doložené jenom uvítám a offtopiky a podobně budu limitovat na minimum.
Bohužel angličtina
Níže jsem dal pár slovama o co kráčí.
Teď jsem na tohle narazil a se zapry jak je tu diskutujeme to má dost málo společného, ale něco ano. Bloudily mi psledních pár tejdnů hlavou myšlénky ne o zaprování jako takovém, tedy šokování přímo elektrikou, ale o indukování elektriky přímo v těle magneticky. Důvod byl ten, že oproti přímé elektrice magnetické pole tělo prolítne relativně lehce, bez rozlišování elektrického odporu díky různému obsahu vody, či spíše elektrolytů a tuků v různých tkáních. Například proudy se celkem vyhnou šlachám, blánam, co je zabaleno v jizvovinách, cystách atp. Na rozdíl od přímého elektrifikování, indukce magnetickým polem sice napríklad v jizvové tkáni cysty elektriky moc nenadělá, ale je-li v jizvovině parasit, tedy lidově červ, v červovi tý elektriky nadělá dost, protože vnitřek červa je zase elektrolyt, takže i v dobře elektricky odizolovaném červovi se dá naindukovat celkem slušný proud.
Nyní, indukce magnetickým polem jedinného pulsu vyvolaného řekněme vybitím kondíku do cívky na kusu železa udělá vždy stříďák, že? Prdlajz. Udělá vždy nejdříve stejnosměrný proud zvedající se intenzity řekněme levá-pravá, což po vyvrcholení pulsu otočí polaritu, takže řekněme pravá-levá a odumře.
![Embarassed :oops:](./images/smilies/icon_redface.gif)
Co se stane ve vodiči, řekněme v těle červa, tedy v pecce vodiče, která je odizolovaná bužírkou tukových tkání pokožky červa je to, že se při jedné polarite indukovaného proudu nabudí elektrická odpověď opačné polarity, jako se nabudí řekněme v sekundáru trafa, akorát že s tím trafem je to trochu jinak, než jak se to učí na školách.
K nabuzení sekundáru trafa dochází díky odpovědi feromagnetického materiálu jádra trafa a teď už s tím můžu ven, takže, uřízněte sekundár z nějakého třeba ovládacího izolačního trafa a hákněte jeho osamocený primár do sítě, bez odporu, s odporem, to je buřt, a poznáte, kolik vám pustí štávy.
![Laugh :laugh:](./images/smilies/icon_laugh.gif)
![Laugh :laugh:](./images/smilies/icon_laugh.gif)
![Smoke :smoke:](./images/smilies/icon_smoke.gif)
![Embarassed :oops:](./images/smilies/icon_redface.gif)
To reaktivní pole se nutně taky nabudí v červovi, ve všem co je rozumně vodivé, ale hlavně ve všem, co obsahuje železo, nikl a kobalt v takové formě, kdy je kov vodivý, pokud to tam tedy je. Nicméně, i paramagnetické látky udělají elektrickou reaktivitu, i když je to relativně ubohé vzhledem k feromagnetům, tedy reaktivitu elektrického pole a ty ve vodiči, jako je i elektrolyt vyrobí cirkulující "kraťas", tedy vířivý proud. Kdo to nikdy nezkusil, jakože takových blbů jako jsem já, který by to napadlo, je málo, stačí si na jádro trafa přes nějakou izolaci dát vodivě spojenoiu smyčku vodiče a strčit do zdi. Hned jednomu dojde, že vířivý proud probíhá materiálem nikoliv jako hejno nejakých koleček se šipčičkama jak to vidíme povětšinou ve schémátkách to vědeckých, ale jako jeden proud, který například prochází celým povrchem každé laminace trafa příčně kolem dlouhé osy laminace. V podstatě jde o kraťas v rámci laminace, který je moderován jednak odporem materiálu, jednak velikým rozprostřením dvou polí, jednak rozlaminováním a tím prakticky velikým prodloužením vodivé dráhy proudu a jednak skin effektem, který zvyšuje odpor díky zmenšování průřezu vodiče a jednak placatou geometrií laminace, která spolupracuje se skin efektem.
No a že takový proud podléhá, tomu skin efektu, je tlačen k povrchu vodiče, což u červa je kůže. Je potřeba přihlédnout k délce pulsu, jak dlouho třeba trvá u elektromagnetu, že čím je větší masa jádra v poměru k proudu a závitům cívky, tím dýl trvá než se elektromagnet plně chytne a stejně tak po vypnutí proudu do cívky, než se elektromagnet úplně pustí. To skáčou krystaly jádra do domén a zpět a dá se tím regulovat délka pulsu. Samozřejmě se to dá regulovat i navyšováním stejnosměrného proudu v cívce, přepólováním a snižováním proudu cívkou. Pokud se natáhne čas indukce jedné polarity, natáhne se čas jednoho polárního směru fáze vířivého proudu indukovaného v červovi. Takže čím je jeden směr indukce pomalejší, tím je menší skin efekt a tudíž tím je hlubší vodivý obvod v těle červa a tím je nižší hustota proudu, i když celkový může být vyšší než u rychlé indukce. Čím kratší je doba indukce, tím více je koncentrovaný skin efekt k povrchu, tedy k izolaci, tedy ke kůži červa a tím vyšší je hustota proudu pod relativně nevodivým povrchem (kůží) červa. To více méně znamená, že zde jsou k dispozici dva principy k ničení parasitů. Jedním je pomalejší naindukování sice vyšší hodnoty cirkulujícího (vířivého) proudu v těle červa, který je ale relativně hluboký a probíhá řekněme jednou, vnější třetinou rádiusu červa, což odpovídá zhruba 60Hz, který snad dokáže mrchu dostatečně poškodit i při relativně nízké hustotě proudu. Druhou alternativou je indukce vysokofrekvenční, která podstatně víc koncentruje ten "vířivý" proud k povrchu červa a díky elektrickému odporu mu dostatečně ne snad připálí, ale poškodí podkoží, ne-li kůži. To samozřejmě nemluvím co se asi dokáže odehrát s jeho nervovou soustavou, která je u červa koncentrovaná pod povrchem těla anžto hmat je jeho převeledůležitý smysl.
Osobně bych se něco takovýho moc neodvážil navrhnout jako léčebnou metodu, ačkoliv mi to rejpalo v hlavě, aniž to bylo odzkoušeno mimo člověka, jenže jsem dnes zjistil lově stálé magnetické pole vzhledem k červům, že ono je to jaksi odzkoušeno v člověku a že na spoustu věcí to má velice blahý vliv, viz to video, které jsem přihodil. Nějaký dochtor, který jakési takové udělátko používá, dostavše se sám do nemocnice díky infekci, předvedl oštřující sestře trpící MS (Multiple Sclerosis - Roztroušená Skleróza) jak bezvadně to funguje a vrátil jí tou mašinkou během deseti minut cit do prstů, který ztratila o deset let dříve. (Takže něco s tím, co nám říkají o MS je taky děsně špatně, což mne ani nepřekvapuje. Ono kdyby to bylo totiž poškození izolace nervů, tedy myelinu, jak nám tvrděj MuDři, těžko by to taková metoda napravila za deset minut, že? To už bychom museli začít se zázrakama a to nechám Vatikánu.)
Zatím jsem na to jen kápl, jede v tom spousta zlatokopů, který za ty věci chtěj nesmyslný prachy, ale je v tom taky pěknej kus dobře odvedené práce. Ta se datuje od starého dobrého Nikoly Tesly, který se tím jako první zabýval a který šel cestou vysokých frekvencí. Není to všelék, ale taky tomu nikdo moc nerozumí o co vlastně jde, vysvětlení jsou některá lepší, některá hrozný bláboly, ale je to díky farmě, která ten vývoj zazdila někdy ve 40tých letech ještě stále dost v plínách. Někde jsem taky chytil něco o Teslovi a nevím do boha kde, že až frekvence přes nějakých nevím kolik kiloherců jsou OK a že pod jsou spíš škodlivé. Jenže kdo ví jak jaké a na co.
Jenom pro představu, chtít 20000 + dolarů za ovladatelný induktor s pár elektromagnetama mi připadá jako docela ukrutné. Nicméně výsledky očividně jsou. Mezi námi, Beckův Magnetický Pulsar je jedním z nejméně náročných a nejlacinějších takových udělátek, založených na tomto principu. Akorát, že frekvence je jeden krátký šleh každých cca 5s, takže účinnost mizivá, i když patrná.
S laskavým pozdravem, Slávek.