Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Potravinový zločin

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od jeff »

vokoun píše:protože výrobky od Monsanta rozvážíme
Jo, to jsou Babišovy kšefty. A kam to svinstvo vozíte?

Jeff


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od vokoun »

:D Na Babiše mě nesahej :enaughty: ten ty výrobky nevyrábí ale jenom je prodává a kdyby to nedělal on tak to bude dělat někdo jiný a možná že by prodával daleko větší sračky :ptrain: protože tyhle věci se stříkaj v celém světě :evil: a kdyby jsme to nedělaly tak tady to zemědělství můžeme úplně zabalit :eliar: protože lidem nevysvětlíš že mu budeš nabízet něco zdravého ale o hodně dražšího :ethink: výnosnost by hodně klesla a tudíž cena šla nahoru :epray: tím nechci říct že by se mě to nelíbilo já se snažím kupovat bio. atd. ale muselo by se přidat více lidí :bye:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od Slavek Krepelka »

vokoun píše::D Na Babiše mě nesahej :enaughty: ten ty výrobky nevyrábí ale jenom je prodává ...
A ty je zase jenom rozvážíš a všici ostatní to jenom jedí. Já Ti Vokoune řeknu jednu věc. Kdybych byl farmář a někdo na mne přišel s tím, že si mám otrávit půdu jeho chemickejma, vražednejma svinstvama a stát se závislým na jeho zpotvořené mrdině, vzal bych na něj co bych měl po ruce a hnal ho. Jenže to je třeba něco vědět a ne se nechat oblbnout sliby navoněnejch frajerů. No a pokud by ses byl schopen informovat, zjistil bys, že výnosy GMO na danné lokalitě po několika letech počnou silně klesat a pole se eventuelně stane pustinou. To ani nemluvě o dopadu na ekologii.

A ještě mi řekni Vokoune, jestli je dnešní GMO chleba atd. lacinější, než byl jenom chemicky hnojený před deseti a více lety, nebo jestli byl kdy ještě dávnější organický dražší, než začal a přišel chemický. No a to, že ten organický je dnes dražší nežli GMO, není ničím jiným, než opět využití situace dalšími hrabivci, z nichž mnozí prodávají dokonce i GMO jako pěstované organicky. Ona totiž kriteria "organicky" jsou velice pružná v očích zákona a navíc není boha, který by to uhlídal.

Jenom nás bídačej a my nemáme čas ani na sebevzdělání a v zoufalství bereme práci, která je k mání, místo abychom dělali to, co si naše duše žádá. Akorát postrkujeme agendu druhých v mylném domění, že čím rychleji budeme točit náš veverčí bubínek, tím spíš někam doběhneme. A máme naprostou pravdu. To někam je nemoc a smrt a prakticky prošvihnutý život. Doběhli nás Vokoune.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od jeff »

No, jak se to vezme, za bolševika byly ty jedovatý postřiky pro východní blok moc drahý, tak se to používalo jen v nejnutnějším množství, navíc nebyly tak jedovatý, jako Roundup, který vyrábí Babišovi spojenci v USA, nějaká firma Monsanto, která v létech 60 minulého století vynalezla pro lidi zcela neškodný postřikový materiál Agent Orange.
Tenkrát se zemědělství řádně dotovalo, asi na to bylo :lol: a naše produkce nám stačila pro naši spotřebu a ještě se asi 30% vyváželo, hlavně do východního bloku, jak v té době bývalo bylo zvykem. I když to nebylo už tenkrát to pravé, jako za první republiky, přesto byl chleba chlebem, rohlíky byly k dostání obyčejné, tukové a máslové a třeba kuřata byla pěkná žluťoučká a když se upekla, tak voněla. Vepřové bylo správně prorostlé, i když masa bylo k vůli vývozu jistý nedostatek, ale koupilo se vždy,
A jak je to dnes, to je zcela evidentní. Když máme štěstí, tak chleba dostaneme někdy koupit i takový, aby se druhý den nerozpadal a nedrobil, pokud neztvrdne a nezkysne, rohlíky jsou všechny gumové, neboť postrádají jakýkoliv tuk, kuřata mají krásnou šedivou barvu a když se upečou, tak dost hustě čímsi smrdí, nepřebije to ani hodně kmínu. Prasata už se u nás ani moc nechovají, ale jejich jateční váha je tak nízká, že spíše připomínají chrty.
A kterýpak dobrodinec nám takhle podstrojuje? Je to soudruh Babiš s jeho velkopekárnami, např. MIchle, velkodrůbežárna Vodňany a vepřové vozí z Německa, snad proto, že je nejhorší z celé EU a tím asi nejlacinější, přesto pořád dražší, než v Německu, kam si ho Němci zase vozí odjinud.
Žádná láce tady není, přesto je mu to pořád málo a vozí sem neoznačené jedovaté dobrotky, které jsou v zemi jejich výroby právě pro svoji jedovatost prodávány za pakatel. Navíc ani nebývají označené, jaké že vlastně svinstvo obsahují.
Těžko s tím něco moc naděláme, protože i drahé biopotraviny se bio jenom nazývají a od obyčejných se liší jen cenou. Je to jen součást globálního decimování obyvatel na Zemi, spolu s dalšími lahůdkami v podobě celoplošného rozprašování jedovatých chemtrails z letadel se všemi klimatology a geoinženýry, ale to už patří do jiného vlákna.

Jeff


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od vokoun »

:D Jefe za komančú se tam dávali daleko horší jedy právě proto že na ty kvalitnější nebylo a hlavně ty z Ruska ty byly totálně zkurvený :bhead: :bhead: :bhead: ale RVHP zavelela tak se muselo poslechnout. :epray: Jinak Slávku v hodně věcech s tebou souhlasím a v hodně si vezmu příklad protože tomu nerozumím ale tady jsi šlápnul vedle. :enaughty: kdyby se tam ty sračky nedávaly tak už z té půdy nic nedostaneme protože je tak udusaná těžkou kolovou technikou :bhead: a prakticky rodí jenom třicet čísel a ty je zapotřebí hnojit jak do země tak na listy atd. a kdyby jsi nepostříkal proti plísním a škůdcům tak to můžeš zabalit :evil: a i kdyby náhodou něco vylezlo tak je toho takovej trošek že tě to nezaplatí ani naftu. :bhead: Já vím je to smutné ale je to fakt :bhead: oni sice vygenerujou výnosnou odrůdu ale je zase oslabená proti různým vlivům :help: no nic nechci vás nijak zdržovat mým bídným psaním :bye:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Beze slov
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ibanez5
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 03 led 2014 6:25
Bydliště: Třinec okolí
Dal: 25 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od ibanez5 »

:roll: Tak to je masakr !!! To T na značce , bude někde ze slezska ...


„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět.
Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Pasterizace mléka a co s tím souvisí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Myslím, že by si tohle měl přečíst každý, kdo má pocit, že je něco špatného s mlékem jako takovým. http://www.syrova-strava.cz/news/syrove ... odborniku/

A až se někdo pozastaví nad slovem zahlenění, ať si uvědomí, že ohřátím mléka nad 45°C se kasein rozpadá na kaseinový klih. Jaké to :shock: překvapení, co? No a aby to bylo úplnější, kasein, nutně tepelně nezpracovaný, se prodává jako doplněk pro kulturisty a silně napomáhá tvorbě svalstva (a počítám i kostí, i když tím se literatura, kterou jsem proběhl nezabývá). Bílkovina kasein totiž obsahuje mraky vápníku a fosforu. Jinak fámy, že kasein je nestravitelný, které plují po netu, jsou doslova choroboplodnou pitomostí na entou. Nestravitelný je přehřátý kasein, tedy klih, nikoliv surový a pokud by s tím měl někdo problém, stačí si uvědomit, že lidské mateřské mléko ho obsahuje zhruba polovinu oproti kravskému. Je tedy naprostým nesmyslem, aby byl kasein (surový) nestravitelný. Zato klih vyrobený v pasterizovaném mlíku je.

Vzorek - Citace:
"2. Američtí vědci Potenger a Simonsen dělali pokusy s kočkami. Tento pokus probíhal během několika generací. Zatímco kočky krmené syrovým mlékem se vyvíjely normálně, mláďata živená pasterizovaným mlékem dostala křivici (rachitis), která byla u většiny i příčinou smrti. U koček, které nedostaly syrové mléko, se často objevovaly potraty už i v první generaci. I povahově se tyto kočky podstatně změnily. Staly se agresivními, škrábaly a kousaly. U 53 % byla degenerovaná štítná žláza."

Tady jsem text zakonzervoval v příloze, než to zmizí z netu jako již tolik nepohodlných informací.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pasterizace mléka a co s tím souvisí

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Myslím, že by si tohle měl přečíst každý, kdo má pocit, že je něco špatného s mlékem jako takovým ...
- http://emnergie.upramene.cz/forum/viewt ... 721#p42721
- http://forum.upramene.cz/forum/viewtopi ... 60#p123060 (třetí odstavec)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pasterizace mléka a co s tím souvisí

Příspěvek od A(&F) »

... mmch, tučně zvýrazněná část je silně zavádějící, jelikož silně budí dojem, že se kočky "změnily", pokud nedostaly mléko žádné ...
Slavek Krepelka píše:Vzorek - Citace:
"2. Američtí vědci Potenger a Simonsen dělali pokusy s kočkami. Tento pokus probíhal během několika generací. Zatímco kočky krmené syrovým mlékem se vyvíjely normálně, mláďata živená pasterizovaným mlékem dostala křivici (rachitis), která byla u většiny i příčinou smrti. U koček, které nedostaly syrové mléko, se často objevovaly potraty už i v první generaci. I povahově se tyto kočky podstatně změnily. Staly se agresivními, škrábaly a kousaly. U 53 % byla degenerovaná štítná žláza."
... nehledě na to, že kočky mléko k šťastnému zdravému životu vůbec nepotřebují, ba naopak je již dávno prokázáno, že ať už takové či oné, jim v podstatě škodí ... ;) ...

... viz např. http://www.chovatelska-poradna-tita.cz/ ... a-a-mleko/ ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pasterizace mléka a co s tím souvisí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... mmch, tučně zvýrazněná část je silně zavádějící, jelikož silně budí dojem, že se kočky "změnily", pokud nedostaly mléko žádné ...
:) Jak na koho. Každý takový výzkum zahrnuje minimálně dvě skupiny, ale dnes povětšinou více, i neutrální a placebo. Nicméně citát se výslovně zmiňuje pouze o dvou, což bych považoval za dostatečné pro to, aby bylo jasné, že je řeč jen o dvou a o kterých, takže o skupině koček na pasterizovaném a skupině na nepasterizovaném mléku. Sice je citát vytržen z kontextu studie a sám o sobě by mohl být zavádějící, nicméně sedí v kontextu okolních odstavců. Četl jsi to celé?
A(&F píše: ... nehledě na to, že kočky mléko k šťastnému zdravému životu vůbec nepotřebují ...
O to přeci ale vůbec nejde a nikdo netvrdil, že ho potřebují. Copak pokusný i domácí zvířata potřebujou všecek ten sajrajt, co do nich průmyslový vědismus cpe ať již v laboratořích, nebo v chovu na potravu, nebo doma? Pokud bych kdy kočku měl, nechám ji na myších a syrovém masu a kdybych jí chtěl jó udělat radost, dám jí nepasterizované mléko, nebo smetanu jako moučník. Copak my lidi jíme jen to, co potřebujeme? Ve skutečnosti již dlouho ani to ne a specielně u mlíka jsme stejnou mafií jako naši miláčci nejen připraveni o jeden z kvalitních zdrojů výživy, ale ještě nám místo něj podstrkují cosi, co nám vyloženě škodí, slovy: "pasterizované mléko" (a vůbec výrobky s obsahem kaseinového klihu a jiných neřestí) pod rouškou naprosto hrubých lží. To vše jen pro to, aby si nějaká parta vytvořila monopol na zpracování a hlavně distribuci mlíka a sejrů atd. Viděl bych to zavádění spíš tady.

Taky je dobré si všímnout jejich rétoriky. V mléce se vyskytuje to a ono a to "může" způsobit to a to, zatímco pokusnictví hovoří, že se to neděje. To mi taky může hodit někdo ze sedmého patra na hlavu lavor, že jo. Ale ono se to neděje :ethink: zatím. A co všecko to očkování proti tubeře, hlavnímu z těch jejich může, která měla být jejich vědeckým očkováním už dávno vymýcena?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pasterizace mléka a co s tím souvisí

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Pokud bych kdy kočku měl, ........ a kdybych jí chtěl jó udělat radost, dám jí nepasterizované mléko, nebo smetanu jako moučník. Copak my lidi jíme jen to, co potřebujeme?
... i přestože bys věděl, že jí to může ublížit ??? ... :shock: ... :ethink: ... hm, tak to je na pováženou ... :| ...
Slavek Krepelka píše:.... Četl jsi to celé?
... samozřejmě, jinak bych se k tomu přece nevyjadřoval ... :) ...
Slavek Krepelka píše:specielně u mlíka jsme stejnou mafií jako naši miláčci nejen připraveni o jeden z kvalitních zdrojů výživy,
... Slávku, sry, ale prosím, přestaň už jednou pro vždy stále dokola prosazovat názor, že mléko je pro lidi zdravou potravinou !!! ( :roll: / :bhead: ), jelikož u většiny člověků v "nekojeneckém věku" jsou negativa vyplývající z jeho požívání mnohem vyšší, než možné plusy a pozitiva ...... neb vše "pozitivní", co máme možnost získat trávením kravského mléka (popř. výrobků z něj), můžeme získat i jinak a to dokonce podstatně snázeji (např. ze zeleniny), přičemž však bez oněch zmíněných negativ (ohrožujících zdraví), jenž ssebou přináší pití čehosi, co bylo přírodou vymyšleno výhradně pro stravování malých telátek !!! ...

... a ještě k tomu kaseinu ... znáš funkci brzlíku "před" a "po" cca 18 měsícem života dítěte ??? ... :ewhistle: ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Pasterizace mléka a co s tím souvisí

Příspěvek od poota »

Myslím, že mléko ať už jakékoli, ke svému životu nijak nutně nepotřebujeme.
Z diskuze tak nějak vyplývá, že nepasterizované mléko je zdravější, ale nesehnatelné, takže je rozumnější se na pití samotného mléka raději vykašlat.
Nicméně pokud někomu chutná a má pocit, že mu prospívá, tak ať ho pije, protože člověk jí a nebo pije spoustu věcí, které nijak nutně k životu nepotřebuje, ale život mu nějakým způsobem zpříjemňují.
K mléku a kočkám můžu z osobní zkušenosti říct, že jsou kočky, které mléko zbožňují a kočky, které jsou po jeho požití "na umření" - pro svou argumentaci si pak každý může vybrat z těchto dvou typů koček právě tu, která jeho názor podporuje.
Jinak mám pocit, že celá věc je daleko složitější a nejedná se jenom a pouze o složení mléka, ale spíš o to, jak konkrétní mléko působí na konkrétní organizmus. To, co škodí jednomu, může druhému naopak prospívat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od ceskymo »

Pooto, pravdu dis :) Patrim ke kockam, ktere mleko zboznuji...


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pasterizace mléka a co s tím souvisí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... Slávku, sry, ale prosím, přestaň už jednou pro vždy stále dokola prosazovat názor, že mléko je pro lidi zdravou potravinou !!!
S radostí, ale až v momentě, kdy mi někdo předhodí, nebo až se dopídím jedinného racionálního důvodu, prohlásit nepasterizované mléko a jeho produkty z organicky chovaného netelného zvířete za škodlivou potravinu. To se zatím nestalo. Pokud o nějakém víš, přihoď ho.

Pokud míníš průmyslové mléko, poněkud se nám to zkomplikuje, ale v zásadě s Tebou budu souhlasit. Nebude se to však nezbytně týkat kvašených, nesterilizovaných produktů, anžto jsem ještě nezjistil, co dovede kvašení s tím klihem a s růstovými hormony spáchat. Logicky mi totiž vychází, že ty breberky, a zde mluvíme především o členech rodů streptococcus a lactobacilus, jsou schopny zpracovat oboje a tím mléko, byť i průmyslově znehodnocené, přeci jen přetvořit k našemu prospěchu.

Naopak, historie mnoha národů, a především je to viditelné na pasteveckých národech, možnost škodlivosti organického mléka prakticky vyvrací. Pokud se pak podívám na kysané mléčné produkty, dokonce jsou považovány za velice prospěšné, až léčivé ve své celistvosti a v momentě, kdy se mi od mnoha léčitelů dostane do rukou informace, že syrovátka dokáže z člověka vytáhnout raka a to v celkem krátké době počítané na týdny, a to i z ne zrovna nejkvalitnějšího mléka, a s přihlédnutím k tomu, že syrovátka tvoří cca 7/8 váhy mléka, nezbývá mi, než na svém názoru prozatím lpět. Na befel to nepůjde ani náhodou.

:) Jak vidíš, nevím nic o tom, že by bylo organické a živé mléko jedovatinou byť i jen pro kočku a proto bych neměl sebemenší výčitku jí ho sem tam dávat. Naopak, vidím to spíš tak, že by se obyčejní lidé měli skutčně a zodpovědně sebevzdělávat, aby byly schopni postihnout, kde "dělají soudruzi chybu" a díky tomu i oni sami, a zjednat nápravu alespoň sami u sebe, ale pokud možno ve společnosti vůbec. To se samožřejmě netýká jen mléka.

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“