Jak sem dávala odkaz na článek o amalgámu Milnem, tak mám k němu ještě pokračování, někde jsem ho vyhrabala a uložila si ho do meilu, takže pokračování:
(ještě mě vrtá hlavou, co k tomu přihodit pár kapek DMSO, taky vyvazuje těžké kovy a navíc působí jako vodič, tedy zesilovač účinku)
Vyvedení rtuti (amalgámu) z těla – Návody
Z nejrůznějších zdrojů jsme sestavili praktický program k vyvedení rtuti z těla.Vyzkoušeli jsme, jak tyto metody a postupy připravit tak, abyste měli v ruce vodítko, jak si poradit s účinky a zatížením touto jedovatou látkou. K tomu, abychom se zbavili rtuti nastřádané v těle, existují různé postupy:
Přirozené samoléčící síly těla
Pokud je organismus dobře zásobený minerály a antioxidačními vitamíny – eventuelně posílený potravinovými doplňky – může v omezené míře vylučovat z vazivové tkáně dokonce i těžké kovy sám. Pokud přijme potravou dostatek aminokyselin obsahujících síru (methionin a cystein v brokolici, růžičkové kapustě, špenátu, hrášku…) a aminokyseliny glycin a glutamin (v luštěninách, vejcích, slunečnicových semínkách, mléčných produktech, rybách, jehněčím mase, drůbeži…) může z toho za pomoci vitamínu B6 vytvořit svůj vlastní důležitý oxydant glutathion. To pomůže mezi jiným zmenšit jedovaté účinky těžkých kovů jako je olovo, kadmium a rtuť. Dostatečná přítomnost selenu, zinku a hořčíku umožní optimální působení glutathionu na detoxikaci.
(Tato data byla převzata z „Burgersteinovy příručky výživných látek“, nakladatelství Haug)
Detoxikační mechanismy, které jsou tělu vlastní, jsou úspěšné ale většinou jen u rtuti ve vazivové tkáni. Pokud je uložena v buňkách, zvláště v buňkách mozku a nervů, zůstává tam dalekosáhle doživotně uložena a může rozvíjet své jedovaté působení. Evoluce neměla zatím dostatek času, aby pro tyto moderní jedy vyvinula nějaký vlastní detoxikační mechanismus.
Detoxikace buněk – postup podle Dr. Muttera
Dr. Klinghardt nyní vyvinul metodu, jak se dá rtuť z buněk opět mobilizovat a tím se stát schopnou vyloučení. Následující návod je podán z knihy Dr. Muttera „Amalgám – riziko pro lidstvo“, nakladatelství fit pro život, ve zkrácené formě. Vyplatí se přečíst si tuto knihu a je doporučováno provádět tuto vylučovací terapii společně s nějakým v tomto oboru vyškoleným terapeutem, aby mohl kontrolovat úspěšnost a eventuálně aby zachytil detoxikační reakce.
Nejdříve je nutno vyjmout Vaše plomby
První krok detoxikace spočívá v tom, že si necháte odstranit veškeré amalgámové plomby z úst při zabezpečení ochranných opatření a necháte si je nahradit materiály, které tělo snáší, přičemž se to dá vytestovat (kineziologicky nebo pomocí elektroakupunktury podle Volla).
Během této doby se již může brát chlorella a česnek medvědí (čerstvý, jako tinktura nebo jako pesto), aby se uvolnila rtuť z vazivových tkání a mohla být transportována.
Během této doby berete 2 až 4 g chlorelly denně dohromady s 30 až 50 kapkami tinktury česneku medvědího (nebo 3 až 6 lžic pesta z česneku medvědího), nejlépe rozdělené na 2 až 3 dávky k hlavním jídlům a s dostatečným množstvím vody. Česnek medvědí obsahuje vazby se sírou, které navážou rtuť do krve a mohou ji vyloučit přes ledviny.
Po odstranění plomb:
I po odstranění plomb se ve vazivové tkáni nachází mnoho rtuti a tam musí být nejprve vyloučena, dříve než se může odstranit z buněk, proto se dále detoxikuje pomocí chlorelly a česneku medvědího.
Postup: Začíná se se 2 až 4 chlorellami denně a pomalu se zvyšuje až k dávce, kterou sneseme (to znamená, že pokud řasa mobilizuje příliš mnoho těžkých kovů, může se to projevit jako např. závratě, nevolnost, pálení žáhy, průjem, bolesti hlavy, únava, chřipkovité potíže, nadýmání, depresivní nálady atd.). Tuto dávku bereme 1 týden, rozdělíme si ji nejlépe na 2 až 3 porce za den a bereme těsně před jídlem nebo 30 minut před hlavním jídlem, pijeme k tomu hodně vody.
9. a 10. den: zvýšení příjmu chlorelly až na 10násobek dávky, kterou sneseme. Během těchto 10 dnů se denně bere 30 až 50 kapek tinktury česneku medvědího. 11. a 12. dne vložíme pauzu v příjmu.
Poté se začíná opět s původní dávkou, kterou sneseme.
Tato léčba s proměnlivým dávkováním se osvědčila, jelikož se tak při minimálních vedlejších účincích může vyloučit dostatek rtuti.
Empirické pravidlo: čím nižší je snesitelná dávka (eventuelně jen 1 tableta řasy), tím plněji rtuť vězí ve vazivové tkáni.
Poté, co je vazivová tkáň zbavena jedu:
Nať koriandru smí být přidána teprve když je vazivová tkáň zbavena těžkého kovu. Účinná je pouze čerstvá bylina koriandru nebo tinktura z čerstvé rostliny, nikoliv usušená rostlina nebo semena koriandru. Účinná je zřejmě lehce prchavá, aromatická látka rozpustná v tucích, která překoná závoru krve a mozku. V mozku otevře iontové kanálky v membránách nervů, takže nyní se může rtuť vázaná v buňce transportovat ven. To však funguje pouze tehdy, pokud je uvnitř více těžkých kovů nežli vně buňky. Proto musí napřed chlorella s česnekem medvědím detoxikovat vazivovou tkáň, dříve než smí být podána nať koriandru.
Správné zacházení s koriandrem
Koriandr je velmi účinný a může v krátké době posunut mnoho rtuti do vazivové tkáně. Proto může při předávkování dojít k projevům otravy. Nikdy se nesmí podávat samotný, nýbrž stále s česnekem medvědím a chlorellou, aby rtuť, která je uvolněna z buněk do vazivové tkáně, mohla být „vyzvednuta“ a vyloučena. Nikdy nesmí být nasazen, máme-li ještě plomby, jinak bude organismus silně zatížen sem a tam posouvanými kovy v centrálním nervovém systému s odpovídajícími symptomy. Nejlepší je brát koriandr pouze po vytestování doktorem nebo praktikujícím terapeutem a po jeho doporučení.
Dávkování: začít s 5 kapkami tinktury koriandru 1 – 3krát denně. Pokud by se neobjevily žádné symptomy těžkých kovů (bolesti hlavy a zad, deprese atd.), můžeme pomalu zvyšovat – přes nejprve 3krát denně 10 kapek až k 3krát 30 kapek. Kapky nakapat na jazyk a podržet v ústech tak dlouho, jak je to možné, dříve než je spolkneme. Zapijeme hojně vodou, protože koriandr zvyšuje sekreci žaludeční kyseliny.
Opatření k posílení
Tinkturu si můžeme namazat na klouby rukou i nohou a docílíme tak často dokonce lepších výsledků.
Doktor Omura objevil, že pomocí akupresurních masáží může být příjem koriandru do mozku silně posílen: dvě minuty silně masírovat bříšky palců celé vnitřní, vnější a zadní strany horního článku prostředníčků přímo po příjmu.
Současný příjem kyseliny askorbové (vitamín C) ruší účinek koriandru, současně přijímaná strava bohatá na bílkoviny zesiluje oproti tomu sílu koriandru.
Těhotenství: pozor: žádné terapie k vyvádění škodlivin z těla, koriandr může vést ke kontrakcím dělohy.
Potud výpovědi dr. Muttera z knihy: Amalgám – riziko pro lidstvo, Dr. med. Joachim Mutter
***********************
Vyčištění těla podle paní dr. Schreiber
Paní dr. Schreiber udává ve svém zveřejnění „Amalgám a jeho následky“ – také s odkazem na zkušenosti dr. Klinghardta – následující postupy:
Detoxikace vazivové tkáně:
Použití: 2 až 3krát denně asi 10 kapek tinktury česneku medvědího po dobu 2 týdnů, k tomu současně 3krát denně po 2 až 3 kapslích řasy chlorelly, každá asi 250 mg. 9. a 10. den: 10 kapslí řasy, abychom zahájili vylučování množství rtuti, která se bohatě dostavila do střeva. 11. a 12. den: přestávka ve vylučování – nebereme řasu. V této fázi detoxikace vazivové tkáně neužíváme žádný koriandr.
Detoxikace buněk:
Nejdříve po prvních 2 týdnech vývodu z vazivové tkáně (nejlépe po vytestování), aby nebylo kvůli nutnému koncentračnímu spádu příliš mnoho rtuti ve vazivové tkáni. Fáze detoxikace buněk se liší od detoxikace vazivové tkáně pouze dodatečným příjmem tinktury z koriandru:
Použití: 2krát denně až 10 kapek tinktury koriandru, 2 až 3krát denně 10 kapek tinktury z česneku medvědího, 3krát denně 2 až 3 kapsle řasy chlorelly, každá asi po 250 mg. 10.den se zvýší dávka řasy chlorelly na 2 až 3krát po 10 kapslích. 11. a 12. den je přestávka v detoxikaci a braní řasy.
Optimální: nechte se vytestovat
Optimální by bylo, kdybyste tuto kúru mohli provádět za asistence zkušeného terapeuta, který by vám stál při ruce s pravidelnými testy.
Přeložila J.Valentová
zdroj
http://www.paprsky1.de/zpravy_a_elanky/ ... algam.html
video s CZ titulky
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10078