Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Gaussmetr - měření intenzity magnetického pole

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od jarop »

Prihlasujem sa ako záujemca o Gaussmeter.
Už som kupoval kdejaké drahé prístroje takže som rád ak to bude za "lidovku" .


Jaro
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

i já

Příspěvek od adam.benda »

Já bych do toho šel taky.
Malinko dilema, jestli analog nebo digital.. co takhle tedy analog s výstupem pro měření externími voltmetry? :)


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Poděkování

Příspěvek od adam.benda »

Jinak děkuju, že habana takhle projevil iniciativu a snaží se nám vlastně docela výrazně pomoct! Kdybysme si to všichni stavěli sami, nebo to chtěli kupovat, tak nás to přijde na dost času/peněz .. nebo obojího. :) Díky!


habana

Re: i já

Příspěvek od habana »

adam.benda píše:Já bych do toho šel taky.
Malinko dilema, jestli analog nebo digital.. co takhle tedy analog s výstupem pro měření externími voltmetry? :)
jojo, neni problémmm.
A jak řešit sondu...na pohyblivém přívodu a s nějakým držátkem? To si teda vyjasněte, ať má Karel m představu.
Viděl sem i bazmek, kterej měl sondu jako součást krabičky přístroje, sonda byla vytrčena na takovým krčku...


g

Hallova sonda

Příspěvek od g »

Hallova sonda vo ventilátore chladiča PC. Dá sa to použiť pre naše prípady?
http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Dokumentace ... ast-1.html
Má niekto na východe postavený gaussmeter? Môze niekto na fóre ukázať prakticky meranie a určenie polarity kovovej rúry týmto prístrojom?


habana

Re: Hallova sonda

Příspěvek od habana »

g píše:Hallova sonda vo ventilátore chladiča PC. Dá sa to použiť pre naše prípady?
http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Dokumentace ... ast-1.html
Má niekto na východe postavený gaussmeter? Môze niekto na fóre ukázať prakticky meranie a určenie polarity kovovej rúry týmto prístrojom?
No použít se dá leccos, ale otázka je s jakým výsledkem. Tato sonda bude patrně nějaká srágora, která podle všeho nemá (není potřeba) lineární výstup a pouze dvěma stavy výstupního napětí signalizuje přítomnost/nepřítomnost magnetického pole.
Těchto srágor sou krámy samozřejmě plný.
Sondu která má velikost výstupního signálu lineárně závislou na velikosti mag. pole ale v krámu nenajdeš. A jestli jo, tak teda nevim kde.
A pak samozřejmě i velikost/tlouštka sondy hraje svoji roli, viz výšeeeeeee.
:roll: :roll: :roll:


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Držení

Příspěvek od adam.benda »

habana píše:A jak řešit sondu...na pohyblivém přívodu a s nějakým držátkem? To si teda vyjasněte, ať má Karel m představu.
Viděl sem i bazmek, kterej měl sondu jako součást krabičky přístroje, sonda byla vytrčena na takovým krčku...
Já bych preferoval nějaký jakýkoliv obyčejný krček, na kterém bude sonda vytrčena.. Ale případně ten krček nemít napevno s krabičkou přístroje..

Šlo by, objednat mi zároveň jednu hallovku zvlášť na nějaký mý "hračky"? :)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

sonda

Příspěvek od lajos »

Asi před dvěma roky jsem kupoval sondu UGN3140, umí toho dost nevím jestli je lineární, stál asi 35,- což není podstatné . Možná je jen spínací ale funguje perf. a myslím že rozeznává i polaritu pole.
Nekonkuruji jen pro info
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


habana

Re: Držení

Příspěvek od habana »

adam.benda píše:
habana píše:A jak řešit sondu...na pohyblivém přívodu a s nějakým držátkem? To si teda vyjasněte, ať má Karel m představu.
Viděl sem i bazmek, kterej měl sondu jako součást krabičky přístroje, sonda byla vytrčena na takovým krčku...
Já bych preferoval nějaký jakýkoliv obyčejný krček, na kterém bude sonda vytrčena.. Ale případně ten krček nemít napevno s krabičkou přístroje..

Šlo by, objednat mi zároveň jednu hallovku zvlášť na nějaký mý "hračky"? :)

jojojo


mavi

gaussmeter

Příspěvek od mavi »

Já se nerad někde registruji proto ten anonym ale pro případ tady je můj email magnety@seznam.cz Co se týče měřáku tak by stačil analog a pokud by to šlo tak s výstupem na multimetr ale neni podmínkou.Ještě jeden dotaz jak chceš tyto přístroje ocejchovat?


PavelTC
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: pon 21 kvě 2007 19:02
Bydliště: internet

Příspěvek od PavelTC »

Taky bych jeden bral. Mě by stačila elektronika, ručkový měřák bych si sehnal. Byl bych i pro výstup na digitál. Děkuji.


habana

Re: gaussmeter

Příspěvek od habana »

mavi píše:Já se nerad někde registruji proto ten anonym ale pro případ tady je můj email magnety@seznam.cz Co se týče měřáku tak by stačil analog a pokud by to šlo tak s výstupem na multimetr ale neni podmínkou.Ještě jeden dotaz jak chceš tyto přístroje ocejchovat?
ocejchovat? No to je muj byznys.
Jinak ale tedy výrobce zaručuje určitý výstupní napětí hallovy sondy při určitém magnetickém poli....je to jednoduchý.


112
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: úte 04 zář 2007 8:22

gausmeter

Příspěvek od 112 »



Uživatelský avatar
bubak
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: stř 07 čer 2006 8:01

Gaussmeter

Příspěvek od bubak »

Objednávám též jednu sestavu.


habana

Re: gausmeter

Příspěvek od habana »

Trefa.
Ano, něco podobného mám za lubem. Myslím, že netřeba zástup součástek, spíše volit kvalitní a stabilní součástky a aby to bylo funkční.
To je podle mne předpopklad úspěchu.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“