Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

hudy

Příspěvek od la »

Ahoj.Můžeš napsat jak to máš zapojené?Na 20A je to dost malý výkon.


dag
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 06 zář 2007 19:09
Bydliště: slovácko

Příspěvek od dag »

Zdravím chlapáci. To co tu píšete má teda fakt co do sebe. Ste dobří.


habana

Re: bubliny

Příspěvek od habana »

xzzzx píše:
Hudy píše:chalani takto mi to bubla ked mam zapojene len nerezove elektrody. Odobera to z baterie 12V a cca 20A. Je to dost. Ma to takto bublat, ci je to na pohon auta malo?
LUBOSI a ostatni prosim o dpoved.
Ma ho ucpany? Neni tam sumak ale pomerne velke bubliny.
Samo ze z bublin a ze sumaku nic nedostane. jen ze on nepouzil ani VN ani AL.
dekuji
Hodne zdaru

Z.
Jak sem už někde výše uvedl: muj mladej, když zafrká do brčka v limonádě, tak mu to taky pěkně buble.
Poučení: není nad měření, jinak je to vo ničemmmmm. :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Dodoboys
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: úte 14 lis 2006 15:15
Bydliště: Jižní Morava

Re: bubliny

Příspěvek od Dodoboys »

Hudy píše:chalani takto mi to bubla ked mam zapojene len nerezove elektrody. Odobera to z baterie 12V a cca 20A. Je to dost. Ma to takto bublat, ci je to na pohon auta malo?
Zdravím tak na takový výkon by opravdu nejela ani sekačka.Jen pro představu - v nádobě by to mělo vřít asi jako v rychlovarné konvici :lol: a to je fakt.
Jen nezapomínejte, že to musí být sestavené kompletně i s AL elektrodami, s VN pulzy a vývod plynu zapojený do sání v autě.
V případě Š120 je to na klasický směšovač co je na LPG nad karburátorem.Musí tam být udělané probublávání.Na probublání před startem je vhodné použít nějaký kompresorek z akvária (výkonější s regulací).Celý elektrolyzér pak pracuje s podtlakem motoru (sání) a vše funguje jinak.


Udělejme další krok k nezávislosti!
Uživatelský avatar
hudy
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: ned 26 srp 2007 13:38
Bydliště: Prešov - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

zapojenie

Příspěvek od hudy »

mam zapojenie presne podla Mima. AL + 000 - AL Vid obrazok. Medzery mam nerez 1,2mm-1,3mm a AL horna medzera 2mm spodna 3 mm. Nerez su hrube 0,8mm a AL 5 mm. Krabicu mam tak ze ked vlozim elektrody tak mam po obvode cca 4 mm medzeru. Skusal som ju zmensit aj na 1mm no ucinok je rovnaky. Tiez som skusal aj pripojit tie VN elektrody na inducky no ziadny efekt som nevydel. Ide to tak aj s VN aj bez VN. Akobi tie VN ani nefungovali. Trale si to len tak trocha sumi a potom uz vychadzaju len take cca 5mm bublinky ako som ukazal na videu. Voda sa trocha nahreje a to je vsetko. Tak kde je chyba. Elektrolit mam dazdovu vodu a kyselinu citronovu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Chefo
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 12 čer 2007 11:26

Příspěvek od Chefo »

chlapi nerad vam kazim zabavu...ale ak vam to policajti najdu v aute tak to nedopadne dobre :(


Info

10-20 l/hod ?????

Příspěvek od Info »

Potvrzují tvůj výsledek měření Luboše. Je pravda , že s klasickou elyzou to nepůjde. Momentálně laborujeme s plazmou a výsledek pro udržení volnoběhu motoru 1.6 Ford spotřebujeme 7.5l/hod.
Luboši vítej v realitě.

MAC


Uživatelský avatar
Smolař
Stálý člen
Příspěvky: 72
Registrován: sob 26 lis 2005 20:34
Bydliště: U Plasmy

Meyer

Příspěvek od Smolař »

Konečně vítej!!
Škoda že jsi nevydržel na posledním srazu, presentoval jsem něco co by ti mohlo i pomoct! Jak jsem říkal dal jsem se cestou patentu, vždyť Meyer na tom pracoval hromadu let.... a o tom už něco hovoří. Aby byl udělen patent, tak ten člověk musí předvést funkční zařízení!! Já si myslím že jsem Meyera pochopil a některým lidem jsem nastínil směr, co jim to dalo ukáže čas!
Jám vím jaké hodnoty pro vyvíječ a funkci potřebuji a hlavně jaký časovač!
Investoval jsem do osciloskopu a to by člověk nevěřil kolik zapojení na netu stojí za ho...!
Tl494 to je si myslím správný směr.


Brečím když tankuji drahý benzín
Uživatelský avatar
Smolař
Stálý člen
Příspěvky: 72
Registrován: sob 26 lis 2005 20:34
Bydliště: U Plasmy

Meyer

Příspěvek od Smolař »

Třeba co mě pomohlo nechal jsem si přeložit patenty které mi hodně napověděly.
Meyer tam má docela hodně výživných informací co se budou určitě hodit.
Jak říkam na srazu to zaznělo a pokud bude další a dostanu se tam tak radím neutíkat dřív dokud neskončím s výkladem :P
Chronický známý patent čti, čti, čti.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Brečím když tankuji drahý benzín
Zatial XXX

Re: 10-20 l/hod ?????

Příspěvek od Zatial XXX »

Peter píše:
Info píše:Potvrzují tvůj výsledek měření Luboše. Je pravda , že s klasickou elyzou to nepůjde. Momentálně laborujeme s plazmou a výsledek pro udržení volnoběhu motoru 1.6 Ford spotřebujeme 7.5l/hod.
Luboši vítej v realitě.

MAC
Pokud poběží auto na vodu a spotřebuje za hodinu 2,5l vody, tak palivem není vodík.
Pokiaľ si pamätám, tak vyvíjač pre motor objemu cca 1000 ccm by mal byť schopný rozložiť 1dl vody za 1min, tzn. hruboprepočítanú spotrebu 6 l/hod. Pre väčšie objemy motorov treba prepočítať. Ak je reálna koštrukcia vyvíjača tak, ako sa to na fóre konečne utriaslo, potom mi bude skutočne jedno, či spotreba VODY bude 10, 20 alebo 50 l/100km a či vyvíjač zaberie tretinu kufra!


Zatial XXX

Příspěvek od Zatial XXX »

Pracuje sa na tom, vyvíjač som považoval za najproblematickejší, ten už mám, teraz vyrábam poistky, ventily a zatial trčím na elektronike...


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

IO

Příspěvek od sao »

Peter , Peter -- tak Ty to ještě nevííš ?

Do konce tohoto roku má přijít do prodeje speciální IO s kompletní elektronikou a koncovým stupněm , pro řízení rozkladu .
Jenom to přišroubovat na chladič a už to frčí.
Jedná se o prototyp . Posléze se to bude miniaturizovat , aby to bylo možné použít i do zapalovačů .
Hojné rozšíření se očekává do konce r. 2008 a s nasazením do všech domácností – pololetí 2009.
Za mírný příplatek to bude v provedení i s dálkovým ovládáním nebo pomocí telefonu. :shock:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

sao

Příspěvek od lajos »

Ty mi chybíš, když jsem někde na pivu i s tím mikrobusem na předvádění čehokoliv. Je málo lidí tvého druhu. Technik, poeta a umíš správně nasrat zbytek obecenstva, pořád ti fandím.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

turbo

Příspěvek od sao »

Lajko ,Ty jsi asi jeden z mála , kdo mi pořád ještě fandí a tak Ti pošlu jeden přednostně. Nejprve ale musím uspokojit Peťku , protože čekat od útlého mládí svého - to je teda síla a ještě myslí i na druhé , no klobouk dolů - i když teda –
“ pro mne to lepší “ --- no !! --
drobnej škudlil teda zrovna není , ale asi ví co říká .
Pro Tebe mám ale nachystáno provedení - TURBO - ve speciálním pozlaceném futrálu - Pro Petra potom , -- -- jenom z platiny – té je všude dost a sám ji používám jako svařovacího drátu v CO-čku .Trochu prská , ale když se přidá víc iridia a rhodia ( s tím ale pozor , jenom špetku- teda kdyby to někdo chtěl zkoušet ) tak to vaří , jedna báseň.

Zbytek cisplatiny potom pozametám a vyhulím to – doporučuju , je to dobré na plíce – mňam .
To co odcvaknu -- tak z toho dělám čidla - na setkání se budou rozdávat za jedno pivo .
Jo a -- pro zvědavce , -- tu teplotu pro svařování jsem zvýšil přidáním našeho plynu – teda aby bylo úplně jasno -- teda víc jak jasno .


A ještě Vás potěším velice příznivou zprávou , protože po předešlých zkušenostech , jsem si udělal výhradní zastoupení takového rázu , které se nedá obejít a poznámky typu – já to mám taky – neberu na zřetel .

A nějaké to foto , pro oko - čidlo a prototyp mě zaslaný na probe
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo

Příspěvek od Ilem »

Sakra Sao, píšeš krásně, ale nemohlo by to být v relaxu? Když pak člověk hledá něco k věci, tak je to na po.. - k vzteku.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“