Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

BURZA: Trafo plechy

Příspěvek od adam.benda »

Takže přátelé, trafoplechy již mám. Vzal jsem pár kousků i pro vás. V případě, že byste měli zájem. Není toho moc, ale alespoň něco... V příloze posílám přehled, který vám mohu nabídnout. Plechy jsou bohužel trošku zohybané.. ne moc, jen mírně..

Nebyl jsem schopen zjistit, co je to za materiál plechů.. ale všechny plechy kromě ozn. 2b jsou takové tmavě šedivé, plech 2b je.. ..řekněme lesklejší.., takže zkrátka viditelně jiná slitina. Možná se ještě povede zjistit, o jaké slitiny se jedná.... ..... možná bych si dovolil tipnout, že ty šedivé plechy budou ze slitiny Fe+Ni (Permalloye) a ten lesklejší plech 2b ze slitiny Fe+Si.. (pro naše aplikace asi vhodnější..)...

Plech (1) je také lesklejší, asi půjde taky o Fe+Si, ale ten odlesk je jiný, než u 2b.. nevím...

Jak už jsem naznačil, plechů je skutečně málo, tady je výčet množství, který mohu mezi vás rozdělit:
(1) 1x (bohužel.. aneb kdo dřív přijde, ten... :) )
(2a) 3x
(2b) 3x
(3) 4x
(4) 3x

Plechy vám chci svěřit k hodnotné vývojářské práci, tudíš vám je neprodávám!
Hlaste se o plechy prosím sem, nikoliv do SZ.
Nejste-li Prahy, zašlu vám to poštou (zdarma).

Pokud by byl tento "trh" příliš likvidní :) a nedostalo by se na některé členy, o kterých tuším, že jejich zájem by mohl být skutečně velký... zavádím "rezervaci" pro členy DrJarda a tbest.. řekněme, že jim držím plechy (2a), (2b) a (3).. od každého 1 kus až do jejich (doufám brzkého) vyjádření, zda mají zájem.. :) (a zda vůbec využijí všechny 3 plechy....)

Takže se hlaste o plechy, popř. buďte svědomití, aby se taky dostalo na ostatní.. :D ..pokud budete svědomití příliš, že nějaké plechy zbydou, udělal bych pak "druhé kolo", kde se ty zbytky "chamtivcům" rozdají. :D

Chtěl bych závěrem poděkovat členovi fóra habana, s jehož pomocí se mi podařilo plechy sehnat. Díky! :good:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hezky

Příspěvek od wh173 »

to by mohlo byt ok, ty plechy si naskladej do veci vrstvy....treba to neco odstini... napadlo me ze mame ve fabrice masinu ktera pozna (asi rengenem) co je v materialu za kovy.... mam na stole metalglass tak to schvalne skusim....


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: hezky

Příspěvek od adam.benda »

wh173 píše:to by mohlo byt ok, ty plechy si naskladej do veci vrstvy....treba to neco odstini... napadlo me ze mame ve fabrice masinu ktera pozna (asi rengenem) co je v materialu za kovy.... mam na stole metalglass tak to schvalne skusim....
Báječné, tahle mašina je zázrak.. (letící foton nabourá do elektronové slupky atomu testovaného materiálu, dojde k přechodu elektronu mezi jednotlivými orbitaly a jeden elektron se vyzáří o určité energii ven, tato energie se změří a určitým hodnotám této energie odpovídají tabulkově různé sloučeny.. užasná věcička.. :D )


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

magnet-feromagnetikum

Příspěvek od adam.benda »

Mám pro vás záznam z primitivního experimentu, který hezky ukazuje rozložení magnetického pole v sestavě magnet-feromagnetikum. Nic převratného ani výrazně důležitého.. jen tak pro představivost.. :good:

http://adambenda.net/databaze/mag-fer_01.wmv


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: hezky

Příspěvek od belamachina »

wh173 píše:to by mohlo byt ok, ty plechy si naskladej do veci vrstvy....treba to neco odstini... napadlo me ze mame ve fabrice masinu ktera pozna (asi rengenem) co je v materialu za kovy.... mam na stole metalglass tak to schvalne skusim....
taku masinku maju v kazdom kovosrote :-)) uzasna vec ako to dokaze zistit zlozenie materialu :-))


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: BURZA: Trafo plechy

Příspěvek od tbest »

Těší mě, že sis vzpoměl. Ještě asi před měsícem bych ti ty plech sebral všechny :D
Vyhlásil jsem akci hromádky, takže nyní recykluji mikrovlnky, kopírky a laserovky od známých. Plechy tedy mám, zatím v podobě celých traf, ale to je detail. Mám i určité množství těch plechů co jsou jimi opláštěny trafa a magnetron z mikrowele. Jinak magnety z magnetronu - zklamání. Je to ferrit.
na svoji velikost čajíček. Uvidím jěště druhou troubu, ta je novější, snad tam bude silnější macek. Jinak až vzdám magnetické motory, vrhnu se na pulsní. Snad zužitkuju pěkné kondíky co se mi tu hromadí. :D
Za nabídku Ti děkuji, ale v budoucnu budu spíš potřebovat helpnout s elektronikou na ty pusláky. Materiálu je všude kolem hafo, ale vědomosti, to je prů.er :?
P.S. V bazaru jsem nabídl nějaké věci. Nechci za ně nic, Budu rád, když někomu poslouží a manželka bude ráda že zmizí :D Pokud by měl někdo zájem o něco dalšího z kopírky, napište.


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Re: BURZA: Trafo plechy

Příspěvek od DrJarda »

adam.benda píše:
Pokud by byl tento "trh" příliš likvidní :) a nedostalo by se na některé členy, o kterých tuším, že jejich zájem by mohl být skutečně velký... zavádím "rezervaci" pro členy DrJarda a tbest.. řekněme, že jim držím plechy (2a), (2b) a (3).. od každého 1 kus až do jejich (doufám brzkého) vyjádření, zda mají zájem.. :)
Díky Adame, jasně že mám zájem!


Sob
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16 říj 2007 12:14

Re: BURZA: Trafo plechy

Příspěvek od Sob »

adam.benda píše:Takže přátelé, trafoplechy již mám...
Mohu se zeptat (není-li to tajné) kde jsi ty plechy sehnal (nebo kde je vyrábí)? Již několikrát jsem se pokoušel koupit trafoplechy a vždy bezúspěšně.

Děkuji.


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: magnet-feromagnetikum

Příspěvek od tbest »

adam.benda píše:Mám pro vás záznam z primitivního experimentu, který hezky ukazuje rozložení magnetického pole v sestavě magnet-feromagnetikum. Nic převratného ani výrazně důležitého.. jen tak pro představivost.. :good:

http://adambenda.net/databaze/mag-fer_01.wmv
Myslím, že je to jedna z cest a nemusíme řešit stínění. Co tak motor magnet/železo?
http://www.youtube.com/watch?v=jZjEYu9BbW0
Je to hodně čerstvé video.


Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: BURZA: Trafo plechy

Příspěvek od wh173 »

Sob píše:
adam.benda píše:Takže přátelé, trafoplechy již mám...
Mohu se zeptat (není-li to tajné) kde jsi ty plechy sehnal (nebo kde je vyrábí)? Již několikrát jsem se pokoušel koupit trafoplechy a vždy bezúspěšně.

Děkuji.
no, jdou i koupit... ale doporucuju skusit rozebrat nejaky trafo... ;)


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: BURZA: Trafo plechy

Příspěvek od adam.benda »

Sob píše:... Mohu se zeptat (není-li to tajné) kde jsi ty plechy sehnal (nebo kde je vyrábí)? Již několikrát jsem se pokoušel koupit trafoplechy a vždy bezúspěšně ...
Sob, v první řadě, vítám Tě mezi námi!

Přímo tajné to není... zkus firmy, které se zabývají výrobou transformátorů a tlumivek... mívají odpad různých trafoplechů, které jim nějakým způsobem nevyhovovaly.. ..bývají třeba trochu zohýbané nebo mají jiné menší nedostatky.. Firma, ve které jsem byl já, se ke mě zachovala velice vstřícně, nechtěl bych jí to oplatit návalem lidí, kteří přijdou místo zakázky žádat o zbytky trafoplechů... :) Takže zkrátka firmy zabývající se výrobou transformátorů, tlumivek, atp. :)

Ale pokud ti nejde o deformování mag. pole a stavíš si nějaké elektronické věci, asi bych místo tohodle odpadu doporučoval koupit plechy, možná má wh173 přímo nějaký tip... Rozebrat trafo je jedna možnost, ale není to přecejenom trochu škoda...? :D


Old_Surfer
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17 zář 2007 14:26

Re: magnet-feromagnetikum

Příspěvek od Old_Surfer »

Dobry den panove, posledni dny bohuzel nepracuju na motoru, snad od budouciho tydne bude opet cas. Kazdopadne to video je sakra zajimave. Akorat jsem nemel cas ho detailne posoudit a prozkoumat. Ten valec je asi z ceho?
tbest píše:
adam.benda píše:Mám pro vás záznam z primitivního experimentu, který hezky ukazuje rozložení magnetického pole v sestavě magnet-feromagnetikum. Nic převratného ani výrazně důležitého.. jen tak pro představivost.. :good:

http://adambenda.net/databaze/mag-fer_01.wmv
Myslím, že je to jedna z cest a nemusíme řešit stínění. Co tak motor magnet/železo?
http://www.youtube.com/watch?v=jZjEYu9BbW0
Je to hodně čerstvé video.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: magnet-feromagnetikum

Příspěvek od adam.benda »

tbest píše:Myslím, že je to jedna z cest a nemusíme řešit stínění. Co tak motor magnet/železo?
http://www.youtube.com/watch?v=jZjEYu9BbW0
Je to hodně čerstvé video.
Určitě znáte ten vtip, co to znamená smíšený pocit.. tchýně v autě atd... Podobně smíšený pocity mám teď... Na jednu stranu jsem neskutečně rád a pohyb ve vývoji magnetických motorů a nadruhou stranu těžko snáším fakt, že něco tak primitivního a jasného, mě prostě nenapadlo.... :( ach jo... :(

....Ok, tohle je prostě dobrý, i když se může zdát, že takový motor má malý výkon, myslím, že ho lze postavit tak, aby jeho výkon byl poměrně vysoký.. (aby motor přecijenom něco dodal vzhledem ke svým rozměrům..) V blízké době sestavím soupis informací pro návrh a stavbu takového motoru... několik věcí je tam potřeba dodržet, aby motor běžel (nebo běžel co nejefektivněji..).. Pravděpodobně se sám dám do stavby... replikátor sice nejsem a chci vyvíjet vlastní věci, ale tohle si postavím... :| Ten soupis informací pro návrh a stavbu motoru samozřejmě poskytnu.

Kdo jde semnou dneska večer na panáka? :roll:


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: magnet-feromagnetikum

Příspěvek od tbest »

adam.benda píše: .... i když se může zdát, že takový motor má malý výkon, myslím, že ho lze postavit tak, aby jeho výkon byl poměrně vysoký..

Kdo jde semnou dneska večer na panáka? :roll:
Tak panáka bych si dal! Až pojedu do práglu, rád bych se s tebou potkal. Alespoň si můžem večer zatím připít prostřednictvím tohoto fóra :D

K tomu motoru - Co se stane, až se to ferromagnetikum trvale zmagnetuje? (A že k tomu dojde, na to dám krk!), ztratí výkon, nebo naopak to bude lepčejší? :?:


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: magnet-feromagnetikum

Příspěvek od adam.benda »

tbest píše:Tak panáka bych si dal! Až pojedu do práglu, rád bych se s tebou potkal. Alespoň si můžem večer zatím připít prostřednictvím tohoto fóra :D

K tomu motoru - Co se stane, až se to ferromagnetikum trvale zmagnetuje? (A že k tomu dojde, na to dám krk!), ztratí výkon, nebo naopak to bude lepčejší? :?:
Jj, dáme sraz, třeba pořešíme ty pulzáky.. atd.. :good:

tbest, ty dostatečně sečtěle nečteš mé příspěvky! :D :D Krk na to nedávej, protože magneticky měkký materiál je materiál, který nezmagnetuješ cizím magnetickým polem.. proto bude na tento motor potřeba právě mag. měkký matroš.. (slitiny Fe+Si, Fe+Ni,... viz. pár stránek vlákna zpátky). Pokud by se použil magneticky tvrdý materiál, který lze snadno zmagnetovat, účinky by to mělo nežádoucí.. pokud mne má představivost neklame..


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“