Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: poměr vody a benzínu

Příspěvek od Ilem »

lajos píše: Ileme jak to že neznáš směšovací poměr? přece u benzínu to je 1:14,7 a u vodíku to začíná 1:33 a jdou až ke 100.
5-6 l vody nám bude muset stačit na 100km jinak vozíme ya sebou ještě cisternu.
Už mi došlo, kde je chyba ve výpočtu. Nepočítal jsem s tepelnou roztažností vzduchu, který se dostane do teplého válce. Něco taky bude dělat kompresní poměr - o ten je potřeba přepumpovaný vzduch zmenšit. I tak bych ale tak velký rozdíl nečekal.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

belamachina

Příspěvek od lajos »

Vidíš, tak dlouho si se ptal, místo toho abys to zjistil sám, všichni to tak děláme, většina z nás není ničeho profesorem. A zvolil jsi tu nejjednodušší cestu-hodils na to bobek . Asi částečnou pravdu máš, já to taky tak dělám, jen se zas tolik nevyptávám (maximálně jednou) a pokud se mi to zdá důležité, tak se snažím zjistit vše kolem.


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: belamachina

Příspěvek od belamachina »

lajos píše:Vidíš, tak dlouho si se ptal, místo toho abys to zjistil sám, všichni to tak děláme, většina z nás není ničeho profesorem. A zvolil jsi tu nejjednodušší cestu-hodils na to bobek . Asi částečnou pravdu máš, já to taky tak dělám, jen se zas tolik nevyptávám (maximálně jednou) a pokud se mi to zdá důležité, tak se snažím zjistit vše kolem.
neboj nic uz sa nebudem ptat dlhu dobu nic ;-))) ked som si to uz odvyzvedal dneska :-)))

zarucenych informacii teoretickeho povodu hromada nikto v podstate nevie . tak si pockam na praktikov :-) ale ti sa ako vieme hned vyparia akonahle maju nieco rozchodene :-))) takze sa zasa dozvieme h...o :-)))


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

belamachina

Příspěvek od lajos »

Máš správný přehled o problému, není co dodat. Tím končím náš duet napříč tohoto fóra.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: belamachina

Příspěvek od Mim »

belamachina píše:
lajos píše:Vidíš, tak dlouho si se ptal, místo toho abys to zjistil sám, všichni to tak děláme, většina z nás není ničeho profesorem. A zvolil jsi tu nejjednodušší cestu-hodils na to bobek . Asi částečnou pravdu máš, já to taky tak dělám, jen se zas tolik nevyptávám (maximálně jednou) a pokud se mi to zdá důležité, tak se snažím zjistit vše kolem.
neboj nic uz sa nebudem ptat dlhu dobu nic ;-))) ked som si to uz odvyzvedal dneska :-)))

zarucenych informacii teoretickeho povodu hromada nikto v podstate nevie . tak si pockam na praktikov :-) ale ti sa ako vieme hned vyparia akonahle maju nieco rozchodene :-))) takze sa zasa dozvieme h...o :-)))
Proč myslíš? Rád poradím, ale jak už jsem mnohokrát napsal, musí být snaha...Peter se hodně snaží a bude mít úspěch...vím to naprosto jistě....


Však ono to půjde!!!
Jerry19

Příspěvek od Jerry19 »

Preco proste neurobit generator 1:1 pomocou toho 4093 a vystup napojit na delicku (74193 napr). Tym padom mame na vystupe D frekvenciu presne podelenu, ked zapojime viac 74193 tak tu frekvenciu mame podelenu zas presne dalsimi delitelmi. No a uz len staci tu frekvenciu podelenu 4 pouzit na modulovanie povodnej frekvencie (resp. prerusovanie). A je to. Ake proste a jednoduche a mame presne podelenu frekvenciu a zaroven presne 1:1 pomer sirka impulzu ku medzere, resp. 50% PWM.


Jerry19

Příspěvek od Jerry19 »

Alebo rovno spravit generator s krystalom na 32Khz a napojit na to delicku. Niekde mam doma taky hotovy. Staci si na nete naist schemu digitalnych hodin tam je generator s krystalom a aj delicky.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

?

Příspěvek od PeTr1 »



habana

Re: ?

Příspěvek od habana »

PeTr1 píše:http://peswiki.com/index.php/Directory: ... jects,_LLC
nevi nahodou nekdo z vas co to je?
No vypadá to že to je angličtina.
Vezmi slovník a .... :roll: :roll:


Markus
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 13 zář 2007 6:16
Bydliště: Brno

Joe Cell

Příspěvek od Markus »

Myslím, že není pochyb o tom, že na Joe Cell lze pohanet spalovaci motor.
Muj testík sestavený z materiálu koupeného v domácích potřebách ukazuje, že z Joe Cell vychází plyn (řekl bych že součástí je vodík) který hezky hoří a dost silně bouchá :o) Tlak v bunce postupně roste. Nezkoušel jsem ji při podtlaku jak jsem původně zamýšlel neboť jej nemám jak vytvořit (prozatím). vytvořil jsem cca 300ml plynu za 15min což není moc ale když veznu konfiguraci se kterou zkousim ...

Vodu jsem použil z kohoutku. Druhý den byla zabarvená a cítila chlorem. Postupně ji filtruji, její vlastnosti se mění, subjektivně mi přijde hustější.

Všechny testy jsou na koleně, nemám nic vhodného pro měření, všechno je od oka.


Má-li se změnit svět, musí se změnit myšlení ...
golan
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: úte 18 črc 2006 17:48
Bydliště: Liberecko

Re: ?

Příspěvek od golan »

1.podle jinych zdroju/ja nemam auto ani baterii/ se pri pohonu na vodik dava jiny predstih a to az za horni uvrati-u mima se uvadi ze se predstih nesteluje

2.pomoci hliniku a ted nemohu najit ten preklad by mimuv vyvijec mel chodit, ale pomahaji si tekutym kovem a plyny se znova replikuji-vraci zpet kde probiha zpetna reakce.Hlinikove elektrody by nemely ubyvat.

3.davam preklad "double layer/gewo/,tabulka pulsu/iv/" studie mohu dat i original , ve kterem zjistovali jak depolarizaci tak pomerem mezery a pulsu vliv na rozklad vody.Preklad neni dobry ale je pochopitelny , vypocty nutno brat z originalu
golan
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ?

Příspěvek od wh173 »

golan píše: 3.davam preklad "double layer/gewo/,tabulka pulsu/iv/" studie mohu dat i original , ve kterem zjistovali jak depolarizaci tak pomerem mezery a pulsu vliv na rozklad vody.Preklad neni dobry ale je pochopitelny , vypocty nutno brat z originalu
golan
prosim dej i original ;)


Who told you, you could do this like that?
golan
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: úte 18 črc 2006 17:48
Bydliště: Liberecko

Re: ?

Příspěvek od golan »

wh173 píše:
golan píše: 3.davam preklad "double layer/gewo/,tabulka pulsu/iv/" studie mohu dat i original , ve kterem zjistovali jak depolarizaci tak pomerem mezery a pulsu vliv na rozklad vody.Preklad neni dobry ale je pochopitelny , vypocty nutno brat z originalu
golan
prosim dej i original ;)

http://www.edisk.cz/stahni/93202/Pulsed ... 3.8MB.html


Návštěvník

POMOC

Příspěvek od Návštěvník »

AHOJ
Potřeboval bych pomoc i s elektronikou. A to v elektronickém spínání tranzistorů, aby byl sepnut vždy jen jeden tranzistor , viz obrázek a ostatní byly vypnuty. Aby se to postupně posouvalo od sekce 1 až po sekci 6 a znovu neustále dokola a bylo možno nastavit rychlost přepínání sekcí v jednotkách hertzů až do alespoň 1Mhz. Tranzistory by měly vydržet napětí od 12 do 50V a proud do 50A. Předpokládám když už se používají pulsy pro jeden vyvíječ, dalo by se použít více sekcí a možná by se dalo dostat při tom střídání sekcí více vodíku za stejné spotřeby jako při jedné sekci. Přitom vizuálně by to mělo vypadat jako by šly všechny současně. Uměl by prosím navrhnout elektrické zapojení? Dík za případnou spolupráci, pokud to již někoho napadlo a zkoušel to tak mi prosím napište jak to dopadlo. S díky eXiT.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“