Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Antena píše:Ahoj
nasel jsem odkaz
http://www.h2o-energia.wz.cz/str/index. ... e/vyvijace
pise ze se neda pouzit vysoke napeti, on pouziva 12 nebo 24, ale urcite by se dalo napeti transformovat na vyssi treba 100V, take tam pise o rezonancnich frekvencich vody ktere jsou 620Hz 630Hz, 12kHz 42,8kHz...Ja sam jsem zkousel mayeruv vyvijec, 7 vyvijecu, kazdy vyvijec ze dvou trubek o vetsim a mensim prumeru, bez uspechu. Pak jsem pouzil informace z h2o-energia ale nepodaril se me naladit rezonancni kmitocet. Podle me to chce vyvijec z vice soustrednych trubek nebo jenom z nerezovych plechu (nemusi byt nutne titanove). Jde o naladeni spravne rezonancni frekvence, nejit proti prirode ale pouzit prirodu at pro nas maka :) Frekvence se pravdepodobne odviji od tvaru nadoby, elektrod, mnozstvi vody a asi se bude pohybovat kolem vise uvedenych hodnot.
Mnoho zdaru a pokud se to nekomu povede dejte vedet
Antena
Rezonanční frekvence vlastních vyvíječů leží hodně vysoko, protože indukční složka reaktance vyvíječe je proti kapacitní složce velmi nízká. Mám rozmítač do 1MHz a na rezonační frekvenci jsem se nedostal. Chce to do série nebo paraleně nějakou cívku. Bez rozmítače se nedá změřit, měřáky jinak ukazují nesmymsly. Rezonanční křivka je nejlepší při co nejčistší destilce a při co nejmenším množství jalové vody (vodu jen mezi elektrodama a nikde okolo)


"Dum spiro spero"
Ciceron
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

i já jsem zkoušel dle stejného pramene a asi jsem udělal někde chybu. frekvence je zřejmě odlišná vždy, ale rámcově nevím. zkoušel jsem do 300kHz . nerezové desky a tak podobně.


brtnik
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 04 úno 2008 22:27
Dal: 1 poděkování

joes cell

Příspěvek od brtnik »

Zdravím všechny přispívající, fandím všem aby našly cestu. Moc mě těší číst příspěvky je to lepší než detektivka, alespoň nejsem sám takový blázen. Jsem moc rád že se to tady hýbe. Slyšel jsem že jsme vstoupily do nového století kdy se všechno hne kupředu, a už jsou tady první náznaky. Chci ukázat kde máte zodpovězených hodně otázek na které narážíte.
Maco napsal:
Mám zapojenu len jednu cievku na vývíjač na voštinu a funguje to.Plusové napájanie už nepoužívam,len mínus pol a VN.Start na benzin,prepínam na vodík zapnutím VN cievky,vypnem prívod benzínu a fachá to dalej.Trochu sa zmenia otáčky ale ide to.Je to zaujímavé tvoria sa velmi malinké bublinky a predsa ten motor točí.Možno ten vyvíjač ani nemusí byť taký velký,a niektoré sekcie asi pojdu von.Budem to ešte sledovať a pošlem nové udaje na forum.
Přečtěte si článek auto na vodu, Fyzika joes cell
http://www.mwm.cz/index1.php?make=rubri ... redit=&p1=
zajímal by mě Váš názor.
ať se dílo zdaří :)


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: joes cell

Příspěvek od 1220 »

Citace:
Přečtěte si článek auto na vodu, Fyzika joes cell
http://www.mwm.cz/index1.php?make=rubri ... redit=&p1=
zajímal by mě Váš názor.

Přidávám bod za vnímavost a postřeh, jěště je tady někde článek Baraka, tam je víc o stabilnější variantě s oscilátorem. Dost těžké, aspoň pro mne ,ale vypadá to jako nejefektivnější. A vítám mezi blázny potažmo maniaky.
K.
Bod teď nemohu přidat , až to půjde tedy nejdřív večer :oops:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

jarda ovčák svitavy píše:i já jsem zkoušel dle stejného pramene a asi jsem udělal někde chybu. frekvence je zřejmě odlišná vždy, ale rámcově nevím. zkoušel jsem do 300kHz . nerezové desky a tak podobně.
Na 300 kHz jsem se dostal s cívkou 20 závitů na průměru 7 mm - v sérii, nebo paralelně. Záleží, jaký chceš rezonanční obvod. Sériový má vyšší jakost. Ale znovu opakuju, s vodou z kohoutku nenaměříš nic. Dokonce i mezi destilkou koupenou na Benzině a v Hornbachu byl propastný rozdíl. Ta z Hornbachu je čistší. Ale chce to rozmítač. Ten návod na H2O energia je k ničemu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
jarda ovčák svitavy

pro ilem

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Ten návod je opravdu k ničemu. rozhodně jsem rád, že jsi to podotknul, protože nás bude víc, kteří začínají další vlnu zájmu o efektivní elektrolýzu vody. Je sice mrzuté, že budeme postupovat metodou pokus omyl, ale nic jiného nám nezbývá. Zkoumat vyzkoumané a bádat nad vybádaným je sice podivné, ale je to cesta.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro ilem

Příspěvek od Ilem »

jarda ovčák svitavy píše:Ten návod je opravdu k ničemu. rozhodně jsem rád, že jsi to podotknul, protože nás bude víc, kteří začínají další vlnu zájmu o efektivní elektrolýzu vody. Je sice mrzuté, že budeme postupovat metodou pokus omyl, ale nic jiného nám nezbývá. Zkoumat vyzkoumané a bádat nad vybádaným je sice podivné, ale je to cesta.
Časem pochopíš, že to jinak nejde. Víš, on horolezec taky nemůže hned při první výpravě dělat prvovýstup ale musí nejdřív zkusit nějaký nižší kopec, na kterým už byla spousta horolezců před ním. A nic nepomůže, když ho tam vysadí z vrtulníku.


"Dum spiro spero"
Ciceron
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Jistě že ano. Nechci se pouštět do debaty, jichž jsem na foru četl nespočet. Jestli má chytřejší pomáhat hloupějšímu, nebo učitel žákovi či plavec tonoucímu....Pak vzniká mnoho třecích míst a domněnek.Možná půjdu cestou Kanareva. Napsal jsem mu a tak uvidíme. Třebas s ním bude možné diskutovat.Kdo ví....


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Příspěvek od JiMi »

jarda ovčák svitavy píše:.... nespočet. Jestli má chytřejší pomáhat hloupějšímu, nebo učitel žákovi či plavec tonoucímu....
Ještě můžeš hladovému dát udici a naučit ho chytat ryby nebo mu můžeš dát rovnou rybu. To mi připadne takové vůbec nejtypičtější přirovnání.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Ahoj jimi. Učí zde někdo chytat ryby?


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Příspěvek od JiMi »

jarda ovčák svitavy píše:Ahoj jimi. Učí zde někdo chytat ryby?
Taky zdravím. Nemělo to být nic provokativního. Jen jak jsi vyjmenovával ty různé debaty, kterých ses tu účastnil, tak mě přišel na mysl taky jeden příměr. Nic jiného jsem tím nesledoval.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Příměr velice trefný. Škoda, že každý uživatel nenese zařazení. Třebas učitel, žák, zevloun, zasvěcený, a zasvěcený v tajném spolku. Aby se člověk mohl orientovat, koho se ptát a koho vůbec ne.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

ovčák

Příspěvek od lajos »

Neučím, jen chytám


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

ovčák

Příspěvek od martin11 »

...myslím , že ryby umíme chytat všichni...tady se jen zdokonalujeme v rybolovu...a předáváme zkušenosti...tak ano, tak ne...já chytám takhle...ukaž jak chytáš ty...myslím ,že můžeš chytat jinak...zkus to takhle...a jestli si někdo myslí, že na dlažební kostku chytí sumce...tak mu jen jednou vysvětlíme,že ne..můj osobní názor...zdravím všechny rybáře...Martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: ovčák

Příspěvek od PeTr1 »

martin11 píše:...myslím , že ryby umíme chytat všichni...tady se jen zdokonalujeme v rybolovu...a předáváme zkušenosti...tak ano, tak ne...já chytám takhle...ukaž jak chytáš ty...myslím ,že můžeš chytat jinak...zkus to takhle...a jestli si někdo myslí, že na dlažební kostku chytí sumce...tak mu jen jednou vysvětlíme,že ne..můj osobní názor...zdravím všechny rybáře...Martin11 :lol:
Co tady porad resite?Do mimova replika vyvijece pletete tohle.Myslim ze jsou tu i jina vlakna kde si to muzete resit.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“