Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde... Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Relax u kávičky

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pól

Příspěvek od Iv »

Smazáno
Naposledy upravil(a) Iv dne pon 15 říj 2007 21:09, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jiné světy

Příspěvek od jeff »

Po tak náročném víkendu, který mám za sebou se dá jen těžko spánku ubránit. Světy v jiných rozměrech samozřejmě můžou a myslím si, že musí existovat. Naše jednoduché vnímání našeho světa ve třech rozměrech nemůže být konečné. Čtvrtý rozměr - čas jsme si rozdělili podle pohybu nebeských těles a střídání ročních období a jsme mu podřízeni. Prozatím s ním nedokážeme manipulovat, ani se v něm pohybovat. Je docela problém si představit třeba časovou smyčku. Kdyby jsme tak věděli co bude, tak by chom se podle toho zařídili, nebo kdybychom tak mohli něco změnit v minulosti, to by bylo. A co teprve vyšší rozměry. Prozatím se prý ví o 22, to už je vůbec někde jinde. Snažíme se nalézt způsob využití energie, která nás odjakživa obklopuje v hojném množství, ale jelikož na její vnímání nemáme uzpůsobeny svoje smysly, ani přesně nevíme o jaký druh energie se jedná, tak máme jen velké problémy s jejím převodem na energii, která je nám bližší, kterou už trochu umíme ovládat.
Jak si to myslel Ivane s tou koulí? Pokud jste ji sestavili ze segmentů, byl ní prostor, nebo ty segmenty byly nařezány tak, aby všechen prostor vyplnily? Pokud by ten druhý pól zmizel, neměla by koule tendenci se rozpadnout. Nad takovouhle věcí jsem ještě nikdy nepřemýšlel. Má to nějaké praktické využití? Prostě s magnetama je opravdu sranda. Ani prý ještě dnes neumíme vysvětlit podstatu magnetického jevu.
Nezkoušel jsi Ivane postavit nějaký druh magnetického motoru? Třeba Perendev, nebo Johnson?

Jeff


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Konec relaxu u pramene?

Příspěvek od jeff »

Koukám, tady už nikdo nerelaxuje. Naposledy jsem tu byl před dlouhým časem zase jen já sám. Ani ten Ivan, který mi položil takovou zajímavou diskutabilní otázku se sem už od té doby nevrátil. Máme letos krásné léto a u kompu se přece jen netráví tolik času, jako v zimě, přesto právě dnes vzniklo jedno možná ne až tak zajímavé téma, jako jsou paralelní světy, ale týká se přímo prakticky všech, kteří chodí na tyto stránky. Jak jste už asi viděli ve zprávách "co kde na netu", Milan založil své fórum. Má se zabývat v podstatě stejnou problematikou, jako naše. Co si o tom kdo myslíte? Bude to přínos pro obě strany, aby se dalo mluvit o spolupráci, nebo to bude konkurence? I když vlastně konkurence je nesmysl, přece se nejedná o obchod. Mírnější, i když nepěkné slovo je soutěž. Soutěž o to, kde se konečně podaří zreplikovat třeba efektivní výrobu vodíku? Postupy jsou opět různé, některé věci se začínají dařit. Měli bychom proto pokračovat dále, ne nadarmo se říká, že všechny cesty vedou do Říma, alespoň doufám. Tak si taky po práci s vysokou frekvencí a vodou někdy přijďte zarelaxovat. Zarelaxovat u kávičky? Teď v létě raději u pivečka.

Jeff


Honza

relax

Příspěvek od Honza »

Ahojky,
souhlasím s tebou že teď v létě je lepší relax někde u orosenýho pivečka.
Tak to tedy nechejme na dlouhé zimní večery i když se sem občas juknu

Hezké léto všem Honza


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A život půjde dál

Příspěvek od Iv »

Smazáno
Naposledy upravil(a) Iv dne pon 15 říj 2007 21:09, celkem upraveno 1 x.


Nobody

To Iv.

Příspěvek od Nobody »

Ivan suhlasim s Tebou, myslim si ze Milan je este moc mlady a neskuseny a na vsetko musi prist sam.
Ale nech sa mu dari.Chcem ta poprosit, niekedy by som rad presiel niektore veci okolo vodika s Tebou cez ICQ.Tvoje cislo si uviedol, mozem sa Ti ozvat? Moj nick je samozrejme Nobody aj ked mi synovec vytkol ze sa to podoba na virus....


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: To Iv.

Příspěvek od Iv »

Smazáno
Naposledy upravil(a) Iv dne pon 15 říj 2007 21:10, celkem upraveno 1 x.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

soukromé pro Iv.

Příspěvek od kutil »

Určeno pro Ivana
kutil
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Návštěvník

Re: soukromé pro Iv.

Příspěvek od Návštěvník »

kutil píše:Určeno pro Ivana
kutil
Přátelé,
pokud není něco určeno přímo pro mne, tak to nečtu! Copak je tu ve fóru tolik Ivanů?


Návštěvník

Re: soukromé pro Iv.

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
kutil píše:Určeno pro Ivana
kutil
Přátelé,
pokud není něco určeno přímo pro mne, tak to nečtu! Copak je tu ve fóru tolik Ivanů?

MY VSICHNI JSME IVAN :D :D


Honza

Re: soukromé pro Iv.

Příspěvek od Honza »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
kutil píše:Určeno pro Ivana
kutil
Přátelé,
pokud není něco určeno přímo pro mne, tak to nečtu! Copak je tu ve fóru tolik Ivanů?

MY VSICHNI JSME IVAN :D :D
Já vím, taky jsem Go Go


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

re re pro Ivana

Příspěvek od jeff »

Koukám pánové, že na ptákoviny Vás užije!

Jeff


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Sranda

Příspěvek od Iv »

A ještě sem začnite vylepovat nahatý ženský a to mně odrovná už úplně a Rivala taky,zatracená bando Chlapů,dejte pokoj.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ptákovinky

Příspěvek od jeff »

Je čas začít něco dělat. Léto nám připravilo přijatelné počasí na práci, tak se toho musí využít. Postavil jsem elektroniku podle Ivana, kterou tu asi má každý a sestavil vyvíječ 600cm2 +0- a hned zítra budu experimentovat. Zima se blíží a i když jsem koupil 12t koksu, neznamená že se musí ¨za každou cenu spálit. Musím začít taky dělat pokusy a zkusit na něco přijít, jenom to čtení příspěvků a teoretizování jsem zjistil, že je jen mlácení prázdné slámy. Doufám, že už nastal čas, kdy se ze všech šumáků podaří dát dohromady pořádné bubláky a vařáky, voda se bude ztrácet před očima neuvěřitelnou rychlostí desítek litrů za hodinu a tisíce kubíků plynu budou vykonávat práci, za kterou bychom jinak platili těžké peníze nenasytným nadnárodním energetickým společnostem.
Rozklad vody pomocí rezonance? Musí se to už konečně povést, bylo toho už tolik napsáno, že by se mohlo stát něco zlého a z rezonance by opadal rez a z vody by zbylo HO2vn.

Jeff


venda
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 21 črc 2006 17:41
Bydliště: Plzeň

zima

Příspěvek od venda »

bylo by hezke pritopit si v zime nejakym sumakem ale kdo vi. jeste abych uvedl jsem strojar ne elektrotechnik tak vice ci mene mohu jen koukat a fandit snazeni lidickam kteri tu jsou. vseobecne volna energie je zajimave pole zkoumani (kdyby se nekdo zajimal o magneticke motory muzeme popovidat). ale proc vubec pisu dneska jsem neco svaroval a napadlo me proc nezkusit jako elektrody nerezove sita. tak jsem na koleni spichnul elektrody a prohnal to tvrdou elektrolyzou (tedy z trafa svarecky ja vim nekamenujte me za to trochu vic proudu nez je zdravo) jo a jako elektrolit voda s NaOH. to varilo jak sileny. oproti beznym plochym elktrodam poradny rozdil. ale to jen na okraj. drzim palce vodikari.


Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“