Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

zvláštnost Tri-Force Gate

Příspěvek od adam.benda »

Ještě mi trochu vrtá hlavou Tri-Force Gate... Tak, ani se nesnažím, představit si siločáry a princip, jakým to funguje.. Jenom mě zaráží jeden rozdíl oproti jiným udělátkám s magnetizmem... Ono to funguje obousměrně... a navíc: jakoby to reaguje na zrychlení. Jakmile má valící se váleček zrychlení, toto zrychlení je magnetizmem podpořeno dalším přírůstkem zrychlení.. :idea: Je to dost jiná situace, než na kterou jsme "zvyklí".. a možná by se to nemělo přehlédnout.....


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Tvarování magn. pole

Příspěvek od tbest »

Zdravím Adame, jsem rád, že si najdeš čas sem mrknout. Louskal jsem tvé stránky, ještě to nemám všechno. Jestli máš čas, poraď prosím, jak na to znagnetování, nebo přemagnetování. Konkrétně mi jde o tohle: kolik voltů, jakou frekvenci a kolik ampér do cívky pustit abych věděl, na co mám cívku dimenzovat. A jaké jádro bys viděl jako nejlepší? Použít jádra z trafoplechů, nebo z elektromagnetů(mám válečky 18mm průměr x 50mm délka)? Jak dlouho musí působit pole cívek na materiál? Jestli není lepší pouštět pulzy z kondenzátorů. Mám 10ks 3300uF/400V, tak jestli by se na to nedaly využít. Dík za odpověď . Ať se ti daří.
Tomáš.


Kybic

Jak jsou v tom trojúhelníku umístěné magnety

Příspěvek od Kybic »

Obrázek s uspořádáním magnetů http://www.fdp.nu/triforcegate/default.asp je blbost. Stejné póly na jedné ocelové kuličce určitě držet nebudou. A je to tam takto nakreslené v každém trojúhelníku 2x.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Jak jsou v tom trojúhelníku umístěné magnety

Příspěvek od adam.benda »

Kybic píše:Obrázek s uspořádáním magnetů http://www.fdp.nu/triforcegate/default.asp je blbost. Stejné póly na jedné ocelové kuličce určitě držet nebudou. ...
Pozor, ony ale takhle držet skutečně mohou. Vezmi si dva magnety stejnými póly k sobě a vlož mezi ně něco magnetickýho.. ocelovou kuličku, plech,... Jooo, to je holt ta praxe místo teorie a představ :D
I když teorie vlastně taky, ... dáme lušťovku?
Tajenka: De*orm*ce p*le fe*omagn*tick*mi materiály :hip:

Jinak s tím rozdílem mezi praxí a teoretickým špekulováním je to vlastně totéž jako s ženskejma.. Tak dlouho jsem o ní snil, kreslil si, jaká určitě je.. ..jak je skvělá, vždyť taková přeci musí být, určitě taková musí být.. ..vypadá na to, je to jasný. A pak hopla.. :evil:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

geomag

Příspěvek od martin11 »

na jedné kuličce se UDRŽÍ 6 stejně orientovaných magnet - tyčinek z teto stavebnice...sice moc se nedrží ale jde to....jo a to video s geomagem jak tam projede ten váleček...nevim ...mě se to nezdařilo...je tam 6 variant jak směrovat magnety !!!!...nebudu to řešit vývoj motoru to neposune...GEOMAG je dobrá hračka pro pochopení magnetů a všem doporučuju Martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Tri-Force Gate

Příspěvek od tbest »

martin11 píše:to s tim geomagem..je blbost nefunguje to... ...
Další pokračování:


Sakra asi si Geomag také pořídím. Nedá mi to.


Uživatelský avatar
puch
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pon 11 úno 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

jsem lama

Příspěvek od puch »

Cauky vsichni.Uz asi mesic "studuju" cele forum a vcera jsem se rozhodl koupit kreckotoc(mimochodem tohle tema jaksi upadlo:-) i soutez v nem).Poradte jake neodymy si mam koupit jako uplny zacatecnik a totalni amater.A hodlam najit schopneho a levneho nastrojare pro vyrobu Perendeva podle trosku mnou upravenych planu z celeho fora a i z videi.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

SCHOPNÝ A LEVNÝ OBRÁBĚČ? Nechci tu slevu zadarmo. Pokud by jsi měl problém s obráběním, jsem ochoten nést břímě obrábění, pouze však za zveřejnění na tomto foru. Perendeva jsem také chtěl dělat, avšak po shlédnutí originálu v německu. Překladatel je trop a moje němčina nedosahuje profesionálních výšin.


Uživatelský avatar
puch
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pon 11 úno 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

jarda svitavy

Příspěvek od puch »

prihlas se at ti muzu napsat SZ.Jasne ze co bude jestli bude se napise zde na foru.Stejne to asi bude prusvih


Uživatelský avatar
puch
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pon 11 úno 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

jarda svitavy

Příspěvek od puch »

nebo icq 200304000 skype danpuch6610


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Puchu, hned se ti ozvu, nyní se mi kouří z hlavy, řádil jsem s magnety v kuchyni jako malé dítě. Posílám důkazní materiál. Je to prosté. Návod na vyžádání. Já mám jen skype, modrovous1.Zkoušel jsem poslat video a neustále mi to připomíná typ zaslání, nebo tomu podobně. škoda, magnety fungují vesele . Video sice z fotoaparátu, ale u mne to jde.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1334
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rival »

jarda ovčák svitavy píše:Puchu, hned se ti ozvu, nyní se mi kouří z hlavy, řádil jsem s magnety v kuchyni jako malé dítě. Posílám důkazní materiál. Je to prosté. Návod na vyžádání. Já mám jen skype, modrovous1.Zkoušel jsem poslat video a neustále mi to připomíná typ zaslání, nebo tomu podobně. škoda, magnety fungují vesele . Video sice z fotoaparátu, ale u mne to jde.
Jak velké je to video, co Ti sem nejde poslat ?


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Jsou tři, posílal jsem je po jednom. největší má 18MB . Funguje něco, co by nemělo.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1334
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rival »

jarda ovčák svitavy píše:Jsou tři, posílal jsem je po jednom. největší má 18MB . Funguje něco, co by nemělo.
Zatím je tedy ulož na http://www.edisk.cz a následně zde zveřejni webovou adresu pro jejich stažení.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »



Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“