Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Trooper
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 31 led 2008 21:55
Bydliště: Brno

Příspěvek od Trooper »

Jj, taky jsem to testoval a běhá to - nemám Geomag, ale nějakou lacinější náhražku (slabší a různě silné magnety :cry: ) a mám jich míň, takže pouze jednu bránu... Mě to "fungovalo" i když nebyl trojúhelník uzavřený - dovnitř dráhy směřovaly pouze magnety do "V". Když jich máš tolik, můžeš vyzkoušet i tuhle variantu na delší dráze...
Zítra to zkusím otestovat s plochými magnety, kterých mám víc, jestli to taky půjde (?)


jzemlak
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: ned 09 zář 2007 19:38

Zase na zacatku

Příspěvek od jzemlak »

Asi jsem ani nic jineho necekal... treba, kdyz se to postavi jinak???

Video 1

Video 2

Video 3


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

chování různých druhů materiálu

Příspěvek od la »

Zdravím.Velmi zajímavé.la


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

chování různých druhů materiálu

Příspěvek od la »

la píše:Zdravím.Velmi zajímavé.la
Zdravím.Ten pokus ve filmu je natolik nestandartní, že je to přímo kacířská myšlenka.
la


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

mag clony - mag pole

Příspěvek od martin11 »

ten pokus je skutečně zavádějící s ohledem na šířku vzorků mezi magnety. Jak se snažim fotit siločáry tak jsem zjistil ,že clona musí být nejméně 5ti násobně širší než pruměr magnetu.to ke vztahu k Fe...laboruji s rotační clonou ...vztahy jsou ve 3 rozměrech....kvalita magnetu tj jaké pole vytvoří - hmotnost Fe mezi 2ma magnety a šířka Fe...lidově aby se siločáry nepotkaly nad a pod clonou----proto nejméně 5ti nasobek pruměru magnetu...neumim to lepe popsat ale to jsou skutečné poznatky zkoušel jsem ruzne magnety a přibližně to vychází stejně....z toho videa jsem nepochopil co se vlastně zkoušelo....ja zkusil stříbro magnet to nezměnilo...Martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: mag clony - mag pole

Příspěvek od nanopile »

martin11 píše:proto nejméně 5ti nasobek pruměru magnetuMartin11
Človeče to ma vôbec nenapadlo. Asi to moje monštrum vynesiem na svetlo božie a rozšírim clonu.


Kybic

Re: Tak zkouška rozhlasu po drátě

Příspěvek od Kybic »

Aquarius1 píše:Tak jsem to skouknul a fakt dobrý,jsem si všimnul že když ta magnetická tyčka opouštěla dráhu tak hezky zrychlila.
No jasně, že se to na konci zrychlí, protože tam působí jen odpudivá síla a nic to už nebrzdí, narozdíl míst kde to je mezi dvěma vrcholy trojúhelníků. Když to uzavřeš do kruhu, tak dojde k rovnováze a zastaví se to.


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

K tomu trigate-Geomagu

Příspěvek od DrJarda »

Trooper píše:Kybic: ?? na několika videích je vidět, že magnet projede postupně různým počtem bran (trigate). Např. 3-mi, 5-ti, 8-mi a proto nevidím důvod aby neprojel x-bránami - potažmo nekonečno bránami, kde nekonečno je simulováno uzavřeným kruhem.
Proč najednou zničeho nic "někde" nastane rovnováha ?
Z videí je omg vidět, že při vstupu do brány nepůsobí odpudivá síla (pochopitelně při správné orientaci magnetu), ale magnet je dokonce v jisté vzdálenosti vtažen do brány a vypuzen druhou stranou. Tento jev jsem pozoroval u různého počtu bran. Proč by se měl seknout na nějaké n-té bráně ?????
Nerozumím tomu.... :cry:
Dovolím si trochu spekulací (neověřeno experimentem). Ten válcový magnet dokáže projet x-počtem bran v lineární trase. Jednoduchým uzavřeným kruhem ale ne.
Jeho pohyb je způsoben:
a) jede od silnějších k nejmenším odpudivým silám (jako lyžař z kopce),
b) jede ve směru pohybu magnetických siločar (jako loďka v proudu řeky).
Proč ne do kruhu:
ad a) magnetické síly se kruhem uzavřou a není počáteční místo rozjezdu "kopec",
ad b) hlavní tahový proud siločar probíhá uvnitř bran a zpět se vrací jejich vnějšími stranami. Též i ad a)

Jinak po pravdě řečeno nevím :lol: a zaujalo mě to :shock:


Trooper
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 31 led 2008 21:55
Bydliště: Brno

Příspěvek od Trooper »

Osobně bych tipoval variantu b)
Pokud bychom uvažovali o kruhu s dostatečně velkým poloměrem, tak by zakřivení trasy bylo minimální a z teoretického pohledu by se mohlo považovat za nekonečnou rovinu... pochybuji, že by se uzavřely siločáry.
Mám za to, že u pokusu na videu jde možná právě o problém s malým poloměrem - síla magnetů vnitřní strany brány působí dřive než vnější, kde pohyblivý magnet opisuje delší kruhovou dráhu. Mohlo by pomoci na vnějším obvodu použít příslušně silnější rotorový magnet... (vycházím z toho, že se v rotoru jedná o složení dvou magnetů a ne jednoho jednolitého).


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

šnek

Příspěvek od martinq »

Už jste si někdo hrál se šnekem ? Magnety se lepí na dlouhý válec do šroubovice sever jih, po polepení 75% obvodu se dává 3 magnety mezera (3 chybí) a pak zase pokračujete sever jih. přikládá se tyč, nebo přerušovaná tyč. A nekonečný pohyb je na světě...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: šnek

Příspěvek od Akord »

martinq píše:Už jste si někdo hrál se šnekem ? Magnety se lepí na dlouhý válec do šroubovice sever jih, po polepení 75% obvodu se dává 3 magnety mezera
To pak ani není treba lepit po šroubovici, problém podle mne zustává stejný. Názor Kybice a A.Bendy mi dobre sedí. Dr.Jarda píše o vypujčení jiného druhu energie. Problém je však i v tom, že síla z techto forem energie muže být stejného druhu, a dokonce pujčovatel obecné síly muže být stejného druhu. Není ani dosud jisté, nakolik je síla objektivní, a nakolik jenom projev jiných souvislostí. Meli bychom se dočkat i nejakých fyzikálních rezerv.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Šroubovice je inspirující. A co vy, pánové, nehrajete si někdo s magnety pro radost i pro vědění? Napadlo mne magnetické ložisko. Nevíte někdo, kde sehnat komolý toroid coby neodym?


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Naudin

Příspěvek od martinq »

Zajímavý způsob využití magnetu

Kód: Vybrat vše

http://jnaudin.free.fr/html/2magpup.htm

Kód: Vybrat vše

http://jnaudin.free.fr/html/mppprop.htm


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

trocha pokoukání.



a třešničku na dortu nakonec.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

KDO HLEDÁ, NAJDE.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“