Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Počešťění

Příspěvek od tbest »

Stačí takto?
Jinak Stator se skládá ze 4 magnetů, na kterých jsou magnetické nástavce z magneticky měkkého kovu (např. trafoplechy). Uprostřed je upevněný magnet, okolo něho obíhá rotor, též z magneticky měkkého kovu. Ten by měl být střídavě přemagnetovaný. Je to jen teorie. Obrázek jsem asi před rokem našel někde na netu.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Aquariusové obrázky patrí magnetickému zvedáku a tbestuv popis tomu predešlému obrázku motoru s nepohyblivými magnety vne i vevnitr rotoru, pokud správne rozumím a nekoho by to mátlo. K tomu záhadnému motoru-rotor se ustálí ve stavu, kde se mu bude nejvíc líbit rozptylové pole magnetu. Podle síly magnetu a tvaru všeho není problém dosáhnout stav, kdy se rotorové nástavce natočí tak, že premostí vnitrní magnety, a jindy zas stav, kdy premostí vnejší magnety, podle toho, zda preváží vnitrek, nebo vnejšek. Pusobí to záhadne, ale záhada to není, jen komplikace pri analýze. Na točení není nikde duvod.


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Motor s nepohyblivými magnety

Příspěvek od tbest »

Akord píše:Aquariusové obrázky patrí magnetickému zvedáku a tbestuv popis tomu predešlému obrázku motoru s nepohyblivými magnety vne i vevnitr rotoru, pokud správne rozumím a nekoho by to mátlo. K tomu záhadnému motoru-rotor se ustálí ve stavu, kde se mu bude nejvíc líbit rozptylové pole magnetu. Podle síly magnetu a tvaru všeho není problém dosáhnout stav, kdy se rotorové nástavce natočí tak, že premostí vnitrní magnety, a jindy zas stav, kdy premostí vnejší magnety, podle toho, zda preváží vnitrek, nebo vnejšek. Pusobí to záhadne, ale záhada to není, jen komplikace pri analýze. Na točení není nikde duvod.
Není co dodat. Pravda pravdoucí.


fobos

magmotor

Příspěvek od fobos »

martin11

no samozrejme ze me to zajima a uz davno a hodne moc. prave jsem si objednal neodymy takze se znovu co nevidet pustim do stavby Smile snad se neco podari

ano, neco o magnetismu vim, o magnetech taky, mam v ruce neodymy Smile

rad bych toto tema obnovil, ale nevim jak pro koho - zda verejne nebo ne


lelek
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: ned 01 črc 2007 12:17
Bydliště: Ústecký kraj

magmotor

Příspěvek od lelek »

Tak zkus treba tohle, kdyz mas ty neodymy ;-).

http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... start=1065

'Skolni' ferity mi to neutahly a nechtelo se mi investovat.....

L.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro FOBOS

Příspěvek od martin11 »

...zdravim FOBOSe...jsem rád že jsi si objednal magnety a hodláš se zařadit mezi nás a posílíš naše zoufalé pokusy roztočit cokoli pomocí magnetů...cesta je to trnitá...já osobně jsem právě v největším houští. nevím kudy kam...v dálce světýlko naděje......často podléhám depresím. a ..díky JiMi-mu ....který mě hází pomocné laso...a potom AdamBendaovi....se vzpamatuju....vše překreslím a znova zkoumám...např.dnes jsem doma u magnetů od pul 7.takže celý večer jsem věnoval tomu abych si stanovil jedno jediné čísílko...11...no je to náhoda ,je to moje oblíbené číslo, ale 11 mm bude délka kliky toho pístového motoru co tvořím...jestli ti to pomůže při konstrukci písty jsou toroidy neodym pruměr 15 mm výška toroidu 8 mm a otvor 4,6 mm zdvih pístu bude 22mm...jestli ti to pomůže budu rád...k těmto číslům jsem dočel po 3 měsících zkoumání ...a pak že se flákám...jak jsem k tomu došel je na 3 strankový elaborát...ale jsem o tom přesvědčen....doporučuju ti sestroj si zobrazovač siločar....je to laciné a krásné udělátko pro magnetáře ...hlavně dost užitečné...tak...nevim jaké máš s magnety plány než začneš něco dělat ...svěř se ....rádi ti poradíme...některé pokusy jsou ...ač vypadají skvěle předem ...neroztočitelné....to jsou moje ...ale jen moje soukromé rady....Martin11 :lol: ps za chvili je DETEKTOR..asi poslední...


... věřím, že se " TO " povede ......
fobos

magmotor

Příspěvek od fobos »

nn ja rad zacnu a kdyby neco tak se samozrejme ozvu a zacneme diskutovat, mam par napadu, ale musim je zezacatku zrealizovat a zjisit zda by fungovaly - jen tak se o tom pak da hovorit.

mimochodem - rozebral jsem si svuj stary, nefunkcni HDD a to z jednoho duvodu jsou tam dva neodymy, ale ty me nezajimaji, zajima me ten kov, na kterem jsou prilepene. nevite nahodou co je to za kov? da se nekde objednat atd? proste pro moje/vase zamery dosti hodne dobre pomuze :)

toto bych chtel na zacatek zjistit a kdybych si to mohl nekde sehnat v tloustce cca 3-4mm tak to by byla vynikajici zprava

--- jen tak na okraj

http://www.youtube.com/user/dadido3 opravdu toto muze fungovat, pokud ano, myslite, ze by postacil na generovani jakehokoliv silnejsiho proudu? samozrejme v jine velikosti a masivnosti ?


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Perm. mag. zvedák

Příspěvek od adam.benda »

bořič iluzí píše:Přátelé, znáte ty magnetické zvedáky? http://www.monteco.cz/magnety.html
Jak je možné, že to unese stovky kg až tuny a přitom člověk přeruší magnetický tok pouhým otočením páky jednou rukou? Myslíte, že by šlo na tomto principu sestrojit nějaký motor?
tbest a Aquarius1, jste si jistí, že ty zvedáky fungují tak, jak jste na nákresech popsali? Nejedná se o obyčejnou páku, která díky svému velkému ramenu záběrem lidské ruky dokáže odtrhnout magnet od nákladu?
Přibl. výpočet narychlo...: Aby se neřeklo, vezmu si na paškál ten zvedák s největší nosností 6 tun.. na odtržení magnetu by mohlo stačit něco kolem 40-50 kg na páce. Takže síla lidské paže: 400-500 N. Tuto sílu jsem schopen poměrně bez problému vyvinout a to ani moc nechodím do posilovny. :)
(navíc mi připadá, že vámi zmíněné principy vytvářejí zbytečnou dištanci mezi magnetem a nákladem.. ..zbytečně by se tak několikrát snížila nosnost zvedáku..)
Nic nechci kritizovat.. ..to jen tak k zamyšlení..


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Perm. mag. zvedák

Příspěvek od tbest »

adam.benda píše: tbest a Aquarius1, jste si jistí, že ty zvedáky fungují tak, jak jste na nákresech popsali? Nejedná se o obyčejnou páku, která díky svému velkému ramenu záběrem lidské ruky dokáže odtrhnout magnet od nákladu?
Přibl. výpočet narychlo...: Aby se neřeklo, vezmu si na paškál ten zvedák s největší nosností 6 tun.. na odtržení magnetu by mohlo stačit něco kolem 40-50 kg na páce. Takže síla lidské paže: 400-500 N. Tuto sílu jsem schopen poměrně bez problému vyvinout a to ani moc nechodím do posilovny. :)
(navíc mi připadá, že vámi zmíněné principy vytvářejí zbytečnou dištanci mezi magnetem a nákladem.. ..zbytečně by se tak několikrát snížila nosnost zvedáku..)
Nic nechci kritizovat.. ..to jen tak k zamyšlení..
Teď jsi mě dostal :D
Co se týče břemenových zvedáků, tak nevím jak jsou řešeny. Ale ten stojan drží jako čert. Používali jsme je už za totáče v Motorletu, takže nic nového.
Ty obrázky patří k magnetickému držáku (u mě držák mikrometru). Měl jsem ho doma a koukal jsem do něj. Je to tak jak je v tom linku na wikipedii.

Ještě mě napadá, že 50kg na páce není moc, ale představ si hákovat celou šichtu pákou sem a tam. Pokaždé 50kg! Otočení magnetu by nebylo až tak energeticky náročné. Ale 6t je dost. No, nevím, nesměl jsem tu čest se s tím setkat.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: magmotor

Příspěvek od adam.benda »

fobos píše:....
rozebral jsem si svuj stary, nefunkcni HDD a to z jednoho duvodu jsou tam dva neodymy, ale ty me nezajimaji, zajima me ten kov, na kterem jsou prilepene. nevite nahodou co je to za kov?

...

http://www.youtube.com/user/dadido3 opravdu toto muze fungovat, pokud ano, myslite, ze by postacil na generovani jakehokoliv silnejsiho proudu? samozrejme v jine velikosti a masivnosti ?
Mám zato, že to tady fóru ví někdo přesněji, ale jinak myslím, že se jedná o nějaký feromagnetický materiál (lidsky: zkrátka magnetický materiál), který má určité dobré vlastnosti pro absorbci magnetického pole.. (míra nasycení, permeabilita, mag. měkkost,... - jsou to tedy tři vlastnosti, které spolu vlastně navzájem souvisí, ale to je teď vedlejší..)
Možná bys o něco tlustším trafoplechem nebo Permalloyem dosáhl podobné situace, jako je absorbce pole v HDD..

Lego Perpetuum Mobile jsme nějak na podzim '07 na tomto vláknu odpálkovali s tím, že je to podvod. Na tomhle videu je skutečně podvod.
Ale: Ten nápad jako takový.. tenhle princip... není zas až tak špatný a myslím, že by se na tom dalo stavět.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Perm. mag. zvedák

Příspěvek od Akord »

adam.benda píše:tbest a Aquarius1, jste si jistí, že ty zvedáky fungují tak, jak jste na nákresech popsali? Nejedná se o obyčejnou páku, která díky svému velkému ramenu záběrem lidské ruky dokáže odtrhnout magnet od nákladu?
Používá se obojí. Malé zvedáky mužou být jako ta obyčejná páka, vetší se však tak obvykle nedelají a uvedené bočníkové/symetrické/silove vyvážené principy byli správné. V podstate nejde o magnetický vypínač, ale prepínač, který trvale udržuje magnetický proud, buď do zkratu, nebo do záteže, ne však do magneticky otevreného obvodu.


fobos

magmotor

Příspěvek od fobos »

no ten kov by byl docela solidni protoze hodne veci v mem planu vyresi, otazkou je kde sehnat tento plech 3-4mm silny... asi k beznemu dostani nebude a na zakazku nikdo nevyrobi :/ prave je tak dokonaly ze s tim z trafa se neda srovnat :idea:


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: magmotor

Příspěvek od tbest »

fobos píše:... zajima me ten kov, na kterem jsou prilepene. nevite nahodou co je to za kov? ....
Někde jsem četl, že se jedná o Mumetal: http://en.wikipedia.org/wiki/Mu-metal
http://images.google.com/images?q=Mumet ... a=N&tab=wi


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Perm. mag. zvedák

Příspěvek od adam.benda »

tbest píše:Ještě mě napadá, že 50kg na páce není moc, ale představ si hákovat celou šichtu pákou sem a tam. Pokaždé 50kg! Otočení magnetu by nebylo až tak energeticky náročné. Ale 6t je dost. No, nevím, nesměl jsem tu čest se s tím setkat.
Teď jsem si všiml, že ono to nakonec těch 6 tun nezvedá. Píšou pro plochý náklad 2 tuny a oválný náklad 800 kg.. tedy místo 40-50 kg, jen něco kolem 15ti kg rukou :D
Ale pokud jste s něčím podobným pracovali, nemohu nic vyvracet a třeba je to tak, že tenhle obyčejný pákový systém využívají tyhle zvedáky MaxX a vaše zvedáky byly jiné.. Tady jsme vítězové tohoto sporu všici. :D


fobos

magmotor

Příspěvek od fobos »

tbest

pokud je to opravdu on, mam vyreseno par problemu. diky ;)


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“