Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od chiq »

Dvell píše:Jop ty zakony vymysleli jisti chytri lide podobni tem kteri dokazali existenci atomu (ani anzev pochazejici ze slova "atomos"= nedelitelny neni spravny) ti kteri dokazali ze rychlost svetla je kostanta a ze pri pohybu zdroje svetla je stale rychlost svetla konstantou ...
??? ešte začni tvrdiť, že aj čas je v celom vesmíre konštantný, tak ťa tam pošlem, aby si to overil!
...a z takýchto "fundamentov" vzniká dojem absolútnej platnosti fyzikálnych zákonov.....


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Akord »

chiq píše:...a z takýchto "fundamentov" vzniká dojem absolútnej platnosti fyzikálnych zákonov.....
Žiadne fyzikálne zákony ale negarantujú absolútnu platnosť, sú iba doteraz zisteným popisom chovania sa prírody. Ten dojem je zbytočný, fyzika nerieši ani interpretácie, ani pravdu. Fyzika ani nedokazuje existenciu, alebo neexistenciu čohosi. Ak Ti toto nestačí, treba si nájsť inde, čo vlastne rieši fyzika. Fyzika ani nevie povedať, čo je čas, má ho iba patrične zavedený v tom popise prírody ako určitú charakteristickú veličinu. Konštantná rýchlosť nie je konštantný čas. Čo je vlastne čas, a či náš čas je skutočným časom to asi len tak ľahko ktosi nevyrieši.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

re

Příspěvek od chiq »

...presne tak, Akord, a tým sme spoločne odpovedali priateľovi Dvellovi na jeho vieru v neomylnosť fyzikálnych zákonov...


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bravo

Příspěvek od Waldes »

Akord píše:
chiq píše:...a z takýchto "fundamentov" vzniká dojem absolútnej platnosti fyzikálnych zákonov.....
Žiadne fyzikálne zákony ale negarantujú absolútnu platnosť, sú iba doteraz zisteným popisom chovania sa prírody. Ten dojem je zbytočný, fyzika nerieši ani interpretácie, ani pravdu. Fyzika ani nedokazuje existenciu, alebo neexistenciu čohosi. Ak Ti toto nestačí, treba si nájsť inde, čo vlastne rieši fyzika. Fyzika ani nevie povedať, čo je čas, má ho iba patrične zavedený v tom popise prírody ako určitú charakteristickú veličinu. Konštantná rýchlosť nie je konštantný čas. Čo je vlastne čas, a či náš čas je skutočným časom to asi len tak ľahko ktosi nevyrieši.

Máš odomňa bod, :good:
Waldes


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Dvell »

Nuze jak myslite ja jen ze uz tady tri roky resite funkci tak jsem se chtel zeptat jestli opravdu verite ze to jde... a podle odezvy verite... preji hodne stesti.

Ja osobne verim v presunkci platnosti = dokud mi nedokazes opak verim fyzikalnim zakonum vic nez cemukoliv jinemu...

Obcas si tu pripadam jak v seminari na kneze (furt se resi kdo cemu veri:-))

Jen abych odpovedel Chiq-ovy na jeho otazku ohledne casu: mam pocit ze cas a rychlost svetla je docela podstatny rozdil:-) a opravdu sem se docetl ze rychlost svetla je za vsech okolnostich konstantni (v materialu je pohcovano a opet vyzareno - vznika dojem spomaleni svetelneho toku)
O case jsem se vubec nezminoval teorie casu by byla asi na dyl a navic se obavam ze me teoreticke vedomosti o case nejsou dostatecne k smysluplne diskusi:-)

Dvell


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

To Dvell

Příspěvek od poota »

Asi by sis měl ujasnit několik věcí.
Pokud neochvějně věříš ve správnost a "neprůstřelnost" fyzikálních zákonů, jsi očividně na nesprávném fóru, zkus tedy raději http://www.sysifos.cz/.
Pokud máš pocit, že rychlost nesouvisí s časem, tak si raději doplň mezery ve znalostech základních fyzikálních zákonů, aby Tě okolí mohlo brát vážně.
Pokud nejsi schopen či ochoten přečíst celý článek, jak by se dalo usuzovat z Tebou prezentovaného textu: "... prosim vzdy napiste kratkou jednu vetu v cem je ten clanek zajimavi nebo alespon ktera cast je zajimava nebo cim se zabiva:-) ", tak si musíš najít někoho, kdo je to pro Tebe ochoten dělat.
Jak to tak vypadá, tady se zatím nenašel nikdo. Můžeš ještě zkusit, jestli by nepomohlo nabídnout za to nějaké peníze, ale silně pochybuji, že bys uspěl. A pokud nepohrdneš dobře míněnou radou - věnuj alespoň část svého času zamyšlení nad sebou samým, čeho chceš dosáhnout, co je pro Tebe skutečně důležité, které z Tvých vlastností jsou pro Tebe opravdu přínosné, kvůli čemu by si Tě měli a mohli ostatní vážit, zda je něco, co bys na sobě ještě mohl vylepšit. Pokud se do toho dáš, přijdeš určitě sám na další a další otázky. Opravdu moc bych Ti přál, aby to k něčemu bylo - poota


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Akord »

To, čo som napísal je prevzatý oficiálny prístup fyziky. Posledná veta bola vlastná poznámka. Mám dosť podobný názor, ako Dvell, takže nevidím viac problémov, než je nutné, ani nič dramatické. Fyzika naopak uznáva iba také svoje zákony, ktoré je možné logicky alebo matematicky poprieť (dokázané byť nemusia). Taký prístup je veľmi cenný a významný. To, že fyzika uznáva svoje zákony ako dogmy si niekto vymyslel, a mnohých ostatných nielen tu na fóre to patrične pomýlilo.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Dvell »

Akorde byli sme zrejme zrozeni ze stejne krve:-D

Jen pro tebe Poota pokud beres cas jako konstantni da se rychlost svetla povazovat za konstantu o tom prave mluvi teorie relativity, totiz ze zalezi na stavu pozorovatele a jeho vztahu k pozorovanemu objektu ci velicine. Je zajimavi jak kazdy chyta za slovo a hleda chyby v kazde vete co napisu uz me to vazne nebavi:-)
To ze nejsem ochoten cist dokument o 20stranach je naprosto jednoduche vysvetlit, je to pouze ztrata casu.. stejne jako tohle talachani nebo psani tri tecek za vetou misto dvou..

Nicmene preji vam stesti a opravdu uz vas prosim nicim //pokud mozno// na tuto zpravu nereagujte, proste ji primejmete jako pouhe konstatovani faktu o me osobe...

Obcas se sem kouknu jak ste pokrocili a kolik stovek tisic TW ste uz vyrobili.

Dvell


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Anonymní P.

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
poota píše:Samozřejmě, že to platí i pro mě (a pro koho ne?), ale v mém případě už to asi na těch pár dní nestojí za to. I tak děkuji - poota
Takové věci neříkej, pamatuj že každé setkání u Jeffa máš povinné!!
Než tě propustíme ze služeb našeho fóra!


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

To lajos:

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Já vím, "dokud nás smrt nerozdělí" - neboj se, vono to zas tak brzo nebude, ale jako výmluva docela dobrý, ne? - poota


kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Pohon prostorovými vlákny , aneb jakékoliv pohonné jednotky

Příspěvek od kacha »

tzv. motory.
Snaha vytvořit ,ryze na jedné ze složek prostoru ,over unity- kupř.magnetický motor znamená,že dotyčný tvůrce jest schopen s nosiči prostoru zcela vědomě ,na základě vyšší ,mnohem vyšší úrovně poznání , manipulovat. Chce-li kdokoliv něco co by odpovídalo,tvůrčímu smyslu vlákna realizovat prakticky", pak stačí opravdu málo ,velice málo": tj. zažehnout v kterémkoliv místě našeho vesmíru nové slunce. JAk PROSTÝ A jEDNODUCHÝ PROBLĚM.
TI co stáli u zrodu tohoto vlákna ,byli dle mého názoru ,vedeni spíše sny než znalostí hloubky potíží s tím souvisejících. Vzdávám jim tímto svým příspěvkem, věčně trvající poctu,neboť i neuspěch má obrovský motivační potenciál.Zcela určitě mnohem vyšší než celé celebrované aktuálně vzývané fyzikální teorie.


peer jasenic
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: stř 03 říj 2007 7:21
Bydliště: Praha

nové slunce

Příspěvek od peer jasenic »

Promiňte mi mou troufalost, ale nestačilo by vzhledem k našemu druhu nějaké to nové slunce pouze najít? A ta manipulace s prostorem, to zavání magií.
Máte bod pane doktore.
;) P.


Návštěvník

pro pana KÁCHU.

Příspěvek od Návštěvník »

celá minulost ukazuje že moudrost lidská prohlašovala spoustu věcí za nemožné a neproveditelné.
Ale obyčejní kluci a chlapi ve svých dílničkách, kůlnách a dnes i garážích tyto "nemožné vynálezy" USKUTEČNILI.
A tak to bude i s magnetickým motorem. Jen je možná potřeba najít prostředek, kterým se odstíní magnet a jeho siločáry donutí vyzařovat potřebným směrem. Nebno vyrobit magnet, který to dovede. Zatím to je jen přání. Ale zítra bude jiná...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: pro pana KÁCHU.

Příspěvek od A(&F) »

Anonymous píše:Jen je možná potřeba najít prostředek, kterým se odstíní magnet a jeho siločáry donutí vyzařovat potřebným směrem. Nebno vyrobit magnet, který to dovede.
... supravodivé materiály ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: přístup

Příspěvek od martin11 »

Karban píše:
adam.benda píše:...Dejte ty magnety po obvodu jen o trochu dál od sebe a ten magnet co drží v ruce, vyměňte za trochu větší a pole pak nebude jen trošku jiné, může být také zcela jiné..

Třeba takový model skutečně fungovat nemůže, ale tentokrát mi o to tolik nejde.. tentokrát mi jde spíš o ten přístup..
Magnety mohou být jakkoli daleko, magnet v ruce taky může být jakýkoliv, výsledek bude stejný.
Celý mechanismus pohání jen síla lidské ruky, na tom nic nezmění žádný přístup...

:lol:
...na tuto připomínku musím reagovat...a to takto....

..karban napsal...
..Magnety mohou být jakkoli daleko, magnet v ruce taky může být jakýkoliv, výsledek bude stejný....
...tento výrok zcela jasně svědčí o tom, že karban ..NIKDY...neměl magnety v ruce...zjistil jsem dost zásadní rozdíly v silách působících v magnetech...no to asi každý....ale zjistil jsem rozdíly i v magnetech , které jsou vyrobeny v jiné výrobní šarži....ačkoli jsou rozměrově i magneticky....např N42 stejné..
...např. pro mně z toho vyplývá, že do mých pokusů ...MUSÍM....používat magnety, které jsou vyrobeny v jedné várce....možná i tento poznatek může vést k neuspěchům při laborování.
...už jsem o tom zde psal....že každá dvojice magnetů ...pokud nejsou z jedné várky....se chová jinak...psal jsem to v souvislosti s rotační clonou mého motoru a to proto, že nelze tento motor i při sebepřesnější replikaci okopírovat.....navíc záleží i na kvalitě Fe...je také pokaždé jiná...prostě není plech jako plech....pozor mluvím o jeho magnetických vlastnostech....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“