Akord píše:pepe píše:Pri kavitácijí neide o bublinky (pri kavitácijí ,,bublinky" s bublinkami tak ako ich bežne poznáme nemaju takmer nič spoločné) ale o ,,vzduchoprazdné dutiny" . V prípade vnútorného priestoru týchto ,,dutín" ide o takmer dokonalé vákum tj. podtlak .
Určite nejde o statické vzduchoprázdno. Viď fázové rovnováhy zmiešaných sústav. Vákuum nasleduje iba bezprostredne po odtrhnutí kvapaliny od tuhej časti, var nasleduje bezprostredne, dej sa šíri najskôr rýchlosťou zvuku(nie v tom vákuu, ale v pare varnej kvapaliny pri teplote okolia). Materiál najskôr trhajú zvukové rázové vlny vzniku/zániku týchto dejov.
Tá vysoká teplota slúži skôr na ohurovanie, než na vhodný popis deja. Ide skôr o popis aktivity, pretože teplota na atomárnej úrovni v bežnom zmasle neexistuje. Ak svetlo vygeneruje čelo vlny, a teda nejaká povrchová vrstva atómov, tak je ťažko hovoriť o reálnej teplote v bežnom zmysle.
Akord napsal:.. Materiál najskôr trhajú zvukové rázové vlny vzniku/zániku týchto dejov......
Ten děj je o mnoho složitější. Nádoba sama slouží jako rezonátor v kterém dochází k soustředění, v tomto případě zukových vln do středu tohoto rezonátoru. U válcového rezonátoru tyto účinky nemají takovou účinnost jako u kulového tvaru. Rovněž zde podstatnou roli hraje umístění zdrojů zvuku, jež musí být proti sobě, aby vlna pronikla do středu hmoty, v tomto případě malých částeček piezo materiálu, většinou umístěných v geometrickém středu. Nejideálnější rozmístění zdrojů zvuku, je ze tří míst od sebe posunutých po 120 st.Jenže reakce nevznikají na nějakém povrchu hmoty, to jsou již sekundární projevy akce, ale uvnitř molekulové, možná i atomární úrovně i ještě hlubších.Jsou ve hře tři faktory,první je zaostřující, to jsou ty dva reproduktory proti sobě, plus rezonanční nádoba,druhý faktor je neutrální, jež vzniká srážkou vln do středu hmoty a třetí faktor je již charakterictický, tedy vyzařující.Jsou to vše mody vibrací. Jsou to výsledky sil, působících na vyšších úrovních,jsou to podélné,příčné a nakonec povrchové vlny.Pokud jsou tyto tři mody zaostřeny do jenoho bodu, dochází k těmto jevům uvnitř hmoty.Musíme si uvědomit, že všechny molekuly jsou složeny z atomů, které rotují a jsou složeny z dalších a více energetičtějších „částic“:jako elektrony, protony, neutrony, další, a jádra. Tyto malé částice jsou složeny z ještě menších části: fotony,kvarky a další. Žádná z těchto částic netvoří pevnou molekulu či atom, skládají se z „vibrujícího svazku usměrněné energie“, toto je důležité si uvědomit pro pochopení. Každá atomická síla fyzikálního tělesa se skládá z jednotek kladných a záporných sil, které udržují celek na hmotné rovině. Pokud bude možné zvýšit atomické vibrace přidáním pozitivních sil, tak lze hmotu rozbít změnou těchto vibrací a u tohoto pokusu je zřejmé, že je to první vlaštovka, ikdyž známá už zdob II. války.