Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Diskuze k seriálu o magnetech

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Stránka replikantov magnetických zariadení

Příspěvek od martinq »

sano píše:Stránka replikantov magnetických zariadení

http://www.fdp.nu
sano
super odkaz, už mám zrcadlo na disku,
... co ty A(&F), koukal jsi sem ? Je tu asi 20 nákresů funčních PM z PM (= perpetum mobile z permanentních magnetů :D ) sekce download má cirka 90MB, je tam i detailně popsaný Perenderův motor a hezký vláček na magnetech, jezdí si sem a tam a podle definice vlastně stojí :roll:


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Stránka replikantov magnetických zariadení

Příspěvek od A(&F) »

martinq píše:
sano píše:Stránka replikantov magnetických zariadení ... http://www.fdp.nu ... sano
... co ty A(&F), koukal jsi sem ? Je tu asi 20 nákresů funčních PM z PM (= perpetum mobile z permanentních magnetů :D )
... jo, jo ... tato stránka samozřejmě "němogla" ujít mojí pozornosti ... ale co se týče té fnčknosti ... tak Ti nevim, nevím, (neznáju) ... :lol: :lol: :lol: ... kromě Pendreva, kterého přestože se nějak nedaří nikom jinýmu zreplikovat (alespoň co je známo) mám k většině "pár drobných" připomínek ... ale jedna z tamějších konstrukcí je dost dobrá a podařená (i když je pořád stále nedotažená) ... no, když jsem ji tam uviděl, tak jsem tehdy málem spadl ze židle ... ale to bych teď zbytečně předbíhal (a zasvěcení vědí) ... 8) ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

krásný video

Příspěvek od martinq »

A přece se točí !!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: krásný video

Příspěvek od A(&F) »

martinq píše:A přece se točí !!!
... :) :D :lol: ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Příspěvek od A(&F) »

martinq píše:... na yahoo byl ve fotoforech automobil zaparkovaný na parkovišti asi 1,5m nad zemí, levitoval, po bližším zkoumání to nebyla fotomontáž, ale levitující auto, ...
... pokud máš alespoň jeden pevný bod (a ten může být teoreticky vytvořen např. "silným gyrem" + řídící elektronikou) ... tak potom levitace za pomocí "hard" magnetů není problém ... ale zkus ten provázek "přeříznout" ... :D ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Jó, levitace....

Příspěvek od Mim »

Levitace, tak to mě zajímá....
Slušnej odkaz:
http://planetvids.com/html/Chris-Angel- ... Video.html


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

A(&F) píše:
martinq píše:... na yahoo byl ve fotoforech automobil zaparkovaný na parkovišti asi 1,5m nad zemí, levitoval, po bližším zkoumání to nebyla fotomontáž, ale levitující auto, ...
... pokud máš alespoň jeden pevný bod (a ten může být teoreticky vytvořen např. "silným gyrem" + řídící elektronikou) ... tak potom levitace za pomocí "hard" magnetů není problém ... ale zkus ten provázek "přeříznout" ... :D ... A.
... a blondýně upadnou uši..


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Příspěvek od A(&F) »

gewo píše:
A(&F) píše: ... ale zkus ten provázek "přeříznout" ... :D ... A.
... a blondýně upadnou uši..
.. a některý i "pr..L(ka)" ... :lol: :lol: :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Permanetní magnety....

Příspěvek od Mim »

Jsou na prd....což to zkusit elektrifikovat? :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: No tak....

Příspěvek od A(&F) »

... zhledem tomu, že se následující debata "poněkud rozvinula", jsem tudíž jednotlivé příspěvky shrnul do jednoho ... pokud tento blok "takříkajíc přeskočíte", určitě asi o nic nepřijdete ... start i cíl je ponechán ... budíž to alespoň příkladem "jak nemá plodná diskuze vypadat" ...

------------------------

Mim: Permanetní magnety.... Jsou na prd....což to zkusit elektrifikovat? :lol:

A(&F): ... a ten generátor pohánět nejlépe párou, co ??? ... hele, jestli tagle budeme pokračovat dál, tak tu budu muset založit "Magnetickej Relax" ... :lol:

Mim: Neber si to ve zlém....prostě s tím díru do ementálu nenaděláš...ale, disciplína emagnetů je volná....není EE jako EE ( co je to EE?) :lol:

A(&F): ... tak to teda fakt nevim …

Mim: Neříkej nevím....musíš říct, dám se podat. :lol:

A(&F): ... tak si mne tedy podej ... :lol: ... mimochodem tenhle je "dvoustej" ... tak šup, pojď do mě ... A. ... (TZBP) …

Mim: Indukce...magnetizace...reakce....co je na tom? :lol:

A(&F): ... promiň, buďto jsem přetaženej nebo "mimo mísu" (anebo obojí) ... to je otázka nebo odpověď ??? ... A.

Mim: Otázkáááááááááááá???????

Gewo: Je to tu fakt velmi poučné, ... :arrow:

Mim: Pro Gewo... Šipky hezký a dále?

A(&F): ... tak ještě jednou, ... a buď trochen konkrétnější, ju ... jsem "na nohou" už skoro "dvaadvacet hodin", tudíž intelekt začíná slábnout (pomalu, jistě a nenápadně) ... :|

Gewo: … co "dále"? Přečtěte si to po sobě...

Mim: Co přemýšlet? :idea: :idea: :idea:

Gewo: Nemám čas na rébusy. Mám nějakou práci.

Mim: Pro Gewo.... Hned se nemusíš urážet....OK!

Gewo: Prdlajz urážet! To, co tu předvádíte je na chat...

A(&F): ... neboj Gewo, já to tu zítra trochu "pročistím" ... ale zatím čekám co z něj (MiMa) vypadne ... :lol:

Gewo: ... žeby kapesník? :D

Mim: OK.... Chlapci, jste oba velmi inteligentní a já také velmi unavený...myšlenka je položena...zkuste to do zítřka vyřešit...já to zítra nadnesu lépe...ale....třeba budete ještě lepší....klidnou a dobrou noc. Mim

Gewo: Re: OK ... ani kapesník? ;)
Naposledy upravil(a) A(&F) dne stř 06 pro 2006 16:20, celkem upraveno 3 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: OK....

Příspěvek od A(&F) »

Mim píše:......zkuste to do zítřka vyřešit...já to zítra nadnesu lépe...ale....třeba budete ještě lepší....
... ty hele chlape, ... nedělá se to přesně naopak ??? ... např.: já to zítra nadnesu lépe = zkuste to do (po)zítřka vyřešit = třeba budete ještě lepší
... myšlenka je položena ... a jakáááá, ... já fakt nepochopil, na co se vlastně "ptáš" (teda, na co jsi chtěl ve skutečnosti "poukázat" = kam mne chceš "postrčit") ... víš ??? ... A.
Naposledy upravil(a) A(&F) dne stř 06 pro 2006 10:24, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

čáryfuk

Příspěvek od martinq »

magnet práci nekoná, ale roztočí dynamo z kterého leze 95W, divný co ? já zapomněl připočítat teplo a silné elektromagnetické pole při výrobě, jsem to ale letadlo ... takže to vlastně není perpetum tentononc, jenom se na to špatně dívám ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Poslední článek o magnetech....

Příspěvek od Mim »

Hluboce se klaním A. Perfektní...... :idea:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

plotterové nože

Příspěvek od jeff »

O tom, že i voda projevuje určité magnetické vlastnosti působí-li na ni silné magnetické pole jsem už slyšel a existují i zařízení na její rozklad, kde se magnetické pole využívá. Prozatím se ale zabýváme pouze elektrickým systemem, i když kudy teče proud, je i magnetické pole. Předpokládám, že se k tomu časem nutně musíme dopracovat.
Co se týká těch plotterových nožů mě napadlo, jestli jste také nevyzkoušeli účinky pyramidy, jak se kdysi prodávaly na udržování ostří žiletek a tím prodloužení jejich použitelnosti.

Jeff


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: plotterové nože

Příspěvek od A(&F) »

Jeff píše:Co se týká těch plotterových nožů mě napadlo, jestli jste také nevyzkoušeli účinky pyramidy, jak se kdysi prodávaly na udržování ostří žiletek a tím prodloužení jejich použitelnosti.Jeff
... ne, to jsem opravdu nezkoušel ... ale nicméně, po půlnoční SZ korespondenci s Gewo musím uznat, že určitá možná spojitost s patentem Ing. Karla Drbala tu zcela jistě je ... a kdo netuší oč se jedná, tak mu doporučuji přečíst si nějaký článek na netu ... např. http://www.oranzovestranky.cz/view.php? ... 2005120205 ...

A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“