Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Zničí příchod VE stávající společnost ?

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

No

Příspěvek od Merlin »

Nevidím to tak šedivě, tedy případ B... spíš černě.

Ono by to mělo mnohem rychlejší spád, protože při rychlém rozšíření by se okamžitě zhroutila celá světová finanční struktura stojící na už i tak chcípajícím dolaru. Jinými slovy, dnešní "jediná světová velmoc" by tady takřka přes noc stála bez kalhot. Nicméně s plnými zásobníky. Jediný způsob jak si uhájit postavení by byl náhlý úder VŠEMI prostředky na potenciální rivaly, aby byli po změně pravidel hry co nejvíc oslabeni. Proto těch více než 300 základen po celém světě... To je ten "poslední konflikt" o němž se zmiňuje Lindemann! Nedokážu si představit, že by se mocní v pozadí dokázali a chtěli zbavit moci a jednoduše vyklidit pole. Oni v každém případě přežijí. A buďme si jisti, že to, po čem pátráme, mají už dávno připravené v záloze...

Lindemann se ale také zmiňuje o tom proč je nutné abychom na to přišli: protože nám to dává zvýšenou možnost přežít období "potom". Přesně ve smyslu: Štěstí přeje připraveným.

Myslím, že jsme to dlužní svým dětem, když už jsme nedokázali zastavit to, co předcházelo.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: No

Příspěvek od A(&F) »

gewo píše:Nevidím to tak šedivě, ... spíš černě.
... proč je nutné abychom na to přišli: protože nám to dává zvýšenou možnost přežít období "potom". Přesně ve smyslu: Štěstí přeje připraveným.

Myslím, že jsme to dlužní svým dětem, když už jsme nedokázali zastavit to, co předcházelo.
... díky Ti Gewo, ... já jsem zde jenom trochu rozvinul to, co zde hlásám již od samého počátku, tedy od té doby, kdy jsem vstoupil do tohoto fora a měl jsem možnost diskutovat na dané téma s mnohými z Vás ... dodnes mám ale nutkavý pocit "že mnozí stále nepochopili potencionální nebezpečí VE" ... chtěl jsem předcházejícím příspěvkem "otevřít oči" především těm jedincům, kteří hlásají "že by se VE měla poskytnout všem a zadarmo" ... snad konečně procitnou a pochopí i Tvé narážky "o alchymistech a jejich vlastním vývoji" ... lidstvo jako celek není zatím na tento "velký krok" vůbec připraveno ...

... to co jsem nastínil v bodu B) nás stejně čeká ... dříve nebo později ... a to i bez příchodu VE ... vliv nesmyslné nadprodukce a drancování přírodních zdrojů pociťujeme již dnes na každém kroku ... takže jděte a připravte se ... hlavně přitom zkuste vychovávat budoucí generace tak, aby je tyto možné situace nikdy nemohly zaskočit zcela nepřipravené ... ono to nemusí totiž trvat zas až tak dlouho, jak se nám možná na první podhled zdá ... A.

... a sorry za tu "depku" ... i takto může vypadat pohled optimisty ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Jak dál?

Příspěvek od kutil »

Cituji:
B) ... poskytnout (v dobré víře) zadarmo technologie VE celému světu (což již dnes není díky "světové síti" už žádný velký problém, jde to provést doslova "ze dne na den") ... a potom sedět tiše v koutku a pozorovat, co se vlastně stane ... vize je zhruba "takováto":
... VE produkující zařízení si pořizují ... ousto" ...
díky VE se začíná projevovat "nadprodukce" ve všech možných odvětvích ... ceny "padají rychle dolů", téměř až na úroveň ceny vstupního materiálu ... kupní síla koncových zákazníků je nedostatečná ...

Už je to tady.
Tak jsem se kouknul v Google na GEET a už jej jedna firma (tedy plánky na zhotovení) prodává za x dolarů, na auto kolem 300 a De lux za 900..- no nekupte to?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Jak dál?

Příspěvek od A(&F) »

kutil píše:Už je to tady. ....
... je vidno, že jsi se nad tím opravdu zamýšlel ... jenom mi tu teď docela schází Tvé obligátní "Vydržať Honza" ... :cry: ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pát 08 pro 2006 12:30, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dál?

Příspěvek od Palo »

kutil píše:Už je to tady... Tak jsem se kouknul v Google na GEET a už jej jedna firma (tedy plánky na zhotovení) prodává za x dolarů, na auto kolem 300 a De lux za 900..- no nekupte to?
Tohle považuji za prasárnu! Něco nakopírovat a prodávat to takhle za nechutnou cenu :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Jak dál?

Příspěvek od kutil »

A(&F) píše:... je vidno, že jsi se nad tím opravdu zamyslel ... jenom mi tu teď docela schází Tvé obligátní "Vydržať Honza" ... :cry: ...
Chlapi tak já se nad otázkou způsobu rozšiřování VE trápím od té doby co jsem poznal WMM a VE. V jednom okamžiku jsem to chtěl i vzdát bez ohledu na to, že já sám ten problém se soběstačností energií nevyřeším. Než jsem vnikl do této problematiky, bylo mi líp. Nyní jsem o krůček dál ale pochybnosti zůstávají a proto ta otázka Jak dál?
Takže vydržať Honza.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Jak dál?

Příspěvek od A(&F) »

... promiň, nemyslej jsem to tak "že jsi se zamyslel zrovna teď " ... vzhledem k Tvým "šedinám" se dá předpokládat, že máš už řádný kus "nelehkého života" za sebou a tudíž máš i myšlenky v hlavě správně "srovnány" ... ;) ... text opravím, máš pravdu, že to může to vyznít i jinak ... jo, jo ... "zaháčkované čárky hýbou světem" ... :lol: :lol: :lol: ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dál?

Příspěvek od Merlin »

kutil píše:Chlapi tak já se nad otázkou způsobu rozšiřování VE trápím od té doby co jsem poznal WMM a VE. V jednom okamžiku jsem to chtěl i vzdát bez ohledu na to, že já sám ten problém se soběstačností energií nevyřeším. Než jsem vnikl do této problematiky, bylo mi líp. Nyní jsem o krůček dál ale pochybnosti zůstávají a proto ta otázka Jak dál?
Takže vydržať Honza.
Funkční.

Čučení do bublinek je zbytečné. Chce to podtlak.
Přílohy
D18.pdf
(250.27 KiB) Staženo 562 x


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Edgar »

To je velice zajímavý článek


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: re

Příspěvek od martinq »

gewo píše:
Mohlo? A co děláme dnes?! Takové odvody neměli ani středověcí nevolníci! Ti odvedli max. 25%!
a kolik pak živily králů ? jednoho a jeho 30 kámošů, aby se král necítil osamocený a aby se z toho nezcvoknul,

kolik pak "líných zmrdů" živýme ty a já dnes ? to se už snad ani nedá spočítat ...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Merlin »

A to je v tom započítaný "desátek" - desátý díl z úrody - odváděný církvi. Panstvo tedy - včetně práce na panském, stahovalo jen asi 15%! A když chtělo válčit, tak za své! Středověcí páni nebyli blbí, měli pracovní sílu a nechali ji ať se sama živí, neožebračovali ji, aby se pak museli starat o sociální případy... Nemakačenkové kradli - a zloději byli věšeni. Bodka.
Dnes nám namlouvají jak se o nás stát stará, zejména jeho sociální systém. Zaženou lidi do kouta, ožebračí je, vezmou jim pro pakatel střechu nad hlavou a doženou na sociální podporu, aby se pak mohli pochlubit jak se starají...

Já chci zpátky krále!!!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

komunisti

Příspěvek od martinq »

Já chci komunisti, né diktaturu 20 jedinců v ústředním výboru, ale Marxův svět. Lesy, pole jsou tvé, ty nemáš rád když ti na poli roste plevel. Ulice je tvá, nemáš rád, když je ulice rozbytá a opravíš jí, je to o "královském" přístupu každého z nás. Centralizovaný systém je velmi chatrný, donucovací prostředky mas jako elektřina a voda, co myslíte, že lidi odsouhlasí na sídlištích, když je bude pár syčáků vydírat tím že jim na 14 dní zastaví vodu, možná si na pití vodu seženou, ale nekoupat se, neuklízet, podepíšou vám dárcovství všech svých orgánů !!! hlavně když ta voda už poteče a takto je to připravené všude kam se podíváš. Vesnice, plně soběstačná místa, jsou na tom mnohem lépe, ale kdopak si to uvědomý. Ještě se jim "skvělý, chytrý měštáci" vysmívají, jaký jsou to tupcy, že jezdí s traktorem a kydají hnuj. Ono by stačilo ve sklepě čí střeše nechat nádoby a vodu s kterou tak bázlivě plýtváme a vše co proteče sprchou a záchodem odfiltrovat a najednou potřebujete jen nějakých 12% vody doplnit, to je černá můra mocenských vrstev a nemyslete si že mluvím o loutkách ve sněmovně a senátu, ti se jen smějí do médií. tak jak mají předepsáno na každý den.
Systém, který soudí jedince na základě papíru od jiných jedinců (a přitom ho vidí v sále poprvé v životě) je k ničemu, kdo má více peněz má pravdu, platilo a platí stále. Mně by se líbyli nějací předáci, samospráva, malé kousky a kolik zná správce kousku lidí tolika může vládnou. Je jasné že když se něco semele tak správce zná souzené jménem a zná vztahy obžalovaného i žalujícího a má dost možností bavit se s lidmi které zná i mimo soudní proces.Své by k tomu řekli i příbuzní obou stran a řešolo by se to ihned po prohřešku, samozřejmě se počítá s morálkou a s tím že lidi mluví pravdu né jako dnes kdo lže a uteče vyhraje. Na tyto skupiny vyškolit i léčitele a doktora s nepřirozenými metodami s MUDr.
Jenže takový systém pošle na pole každého kdo dnes "nedělá nic", právníky, kadeřnice, řidiče, politiky, starosty, asi tak 80 % populace, zkuste jim zazvonit u dveří a oznamte jim tuto zkutečnost.
Nemam na to odvahu, ale černoši v americe jsou vychováváni, že komunista je někdo kdo je zastřelý, když ho potkají, napadlo mně dát jim vědět skrz pár stránek internetu a animovaný pps či flash animacích jak by to vypadalo, že by u nich nebyly jedinci s miliardami, ty by jim pěkně natrhly prdel, svobodné zemi, občanská válka, pár návodů na VE a máme tu dvakrát USA jedni s atomovkama a druhé s komunismem. Sami tím jak se komunismu bojí na něj upozornily, vědí moc dobře že je to cesta k přirozené planetě. Komunismus je možná špatné slovo, hodilo by se spíše přirozený vztah k okolí, přírodnímu i sociálnímu. Dříve když jste se na někoho obrátily s dotazem, rád vám poradil a pomohl. Dnes je kvůli potenciální konkurenci každý na jakékoliv odborné informace opatrný. Bohužel je taky pravda že už dnes je tu více lidí než kolik se vejde na povrch (počítáno 1 osoba na 1000 m2 úrodné oblasti, bez hor, pouští, zalesněné plochy, ta je potřeba na okysličení atmosféry).

Co myslíte ? Centralizovaný systém nás brzy zničí, máte jiné návrhy ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Komunisti x kapitalisti....

Příspěvek od Mim »

Je to jedno a totéž....obojí stojí za h...o, jen zkuste přemýšlet o společnosti bez tohoto násilí....s průměrnou dnešní inteligencí....asi by to také nešlo, že? Stav obecného vědomí je hrozitánsky nízký.....ovce za každého režimu....ale příroda je mocná...ta to vyřeší. :idea:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunisti x kapitalisti....

Příspěvek od Palo »

Když by došlo k nejhoršímu a nevěděl bych, jak věc řešit, tak bych každýmu dal na starosti "kus" pole nebo země a "starej se o sebe". Samozřejmě by se zařídily předpoklady k přežití. Kdo chce žít a "mít slunce v duši", přežije :)

...tuhle možnost bych dal každýmu, včetně cigánů. A ty bych upozornil, že jestli je někdo uvidí krást (nebo ikdyby to bylo něco tomu podobné), tak je má povolení zastřelit bez varování.

Mohl by fungovat třeba výměnnej obchod...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

nesouhlas

Příspěvek od martinq »

Dříve bylo běžné, že spousta lidí nesouhlasila s králem či systémem, vzala si svých pět švestek (teda pokud měla slušnou obranu a přežila nájezd rytířů, ochránců pořádku) a šla 300 km zřídka obydleným směrem, našly řeku a založily město se samosprávou, ale to již v dnešním "veřejném otroctví" nelze. Dnes docela chápu moravu a její pokus se trhnout v roce 2001, ještě že to neudělaly, to jak jim to voda "přerovnala", by bylo likvidační ...

Myslim, že projekt rodové osady je dobrá cesta
http://www.anastasia.cz/rodova_osada/rodova_osada.htm
akorát přijít na to jak se zbavit "nástrojů otrokářů" tj. výberčí poplatků zanic, energie, vzduch, výpalné (zaplať a nepujdeš do vězení), již jsem psal minule, že takové projekty nenechají "nicnedělající bohatí" jen tak bez řádné kontroly, vždyť dle jejich výkladu, je vše co neřídí a nediktujou anarchie. Teslův štít by měl řádně zaizolovat takovou osadu.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Odpovědět

Zpět na „Universum“