Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Ring volný-boxovárna

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět

Jste pro?

Anketa končí za stř 01 lis 2006 18:33

Ano,
11
85%
Ne
2
15%
 
Celkem hlasů: 13

1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pozor všem

Příspěvek od 1220 »

Na
http://www.checomacoco.cz/archiv/index.html
je něco zajímavého, je to jako cesta od osobního do jiného světa
podle mého celkem laického názoru tam lze testovat různá udělátka a přitom i někomu pomoct.
Mám tedy na mysli fungující udělátka která využívají vnější teplo, toho je tam dost.
A řeka tam teče. Velikost území je 6 x 30 km.
:idea:


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: dění v ulicích

Příspěvek od aNONym »

Duplikát příspěvku.
Naposledy upravil(a) aNONym dne stř 12 kvě 2010 8:20, celkem upraveno 1 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: dění v ulicích

Příspěvek od aNONym »

Gabča píše:Ahoj,
:good: souhlas, a díky za odvahu k názoru.
Dnes jsem dopoledne psala Akordovi též něco takového, ale jen do SZ. Ale myslím, že mám teď víc odvahy, tak to sem zkopíruju naplno:
Ahoj Akorde, vzpomínáš, jak jsem kdysi psala o Paroubkovi, že je tu u nás univerzálním obětním beránkem na mindráky všech občanů. Oni ho za to vlastně milujou a potřebují, aby měli na koho házet špínu.
Jak tak občas koukám na to, jak se tam všichni trefují do Tebe, začínám mít podobný strach ze stáda, které Tě potřebuje na to, aby na Tebe svádělo veškeré neúspěchy.
Oni Tě potřebují přesně na tu roli kterou děláš... O.K., snad se to nezvrhne.
Nevím, ale myslím, že jsem první člověk zde na fóru, který přiznal, že mu to tažení proti Paroubkovi, a vůbec jednotlivcům pro jejich názor, je z duše protivné. Já mám z těchhle věcí hrůzu, připadám si jako při vyprávění o 50. letech... bohužel se mi také vybavují i texty tehdy zakázaných písní
"Dál se háže kamením a píská......
Kříže se nemění, jen příjmení a jména,
když letí kamení jde kolem huby pěna,
potom se omluvíme, pomníky postavíme.."

Jó, pořád stejná písnička, kdo říká, že ne, tak se myslím plete, samozřemě mimo ty extrémy, ale ta atmosféra. Ikdyž, vlastně jeden kolega přiznal, že kdyby Paroubka potkal, že by ho vlastníma rukama zaškrtil. Kvůli letáčku o podpoře rodin s dětmi! Snad mě teď žádnej šutr netrefí.
Takže lidi, klídek... ;)
:? Gabča
Hezky překrouceno. Vždyť Paroubka nikdo nepotřebuje. :D Non

To, že se teď do něj "všichni strefují" je přece logicky dáno tím, že dobrovolně představuje stranu, která v rámci boje o voliče (udržení koryta) naprosto bezostyšně lže (mnohem víc než ostatní strany) a slibuje zcela nesplnitelné věci. (blijící smajlík)

Duano, pokud snad chceš tímto stylem hájit Akorda, myslím tím jeho lidskou stránku, buď tak laskava, přečti si a prostuduj nejdříve všechny jeho příspěvky (i z dob před tvým příchodem na zdejší forum). Potom možná pochopíš, že mnoho zdejších zbytečných šarvátek, bez jeho následné omluvy, způsobil především právě on.
A taky, že se jeho přístup vcelku moc nezměnil. Jenom to teď dělá lehce jinak. Se stejným výsledkem. :?

------------------------------------------------------
Ještě k Paroubekovi. Jsou věci, na které se opravdu nedá zapomenout. Např. na to, jak se vrátil z Číny, kam vedl státní delegaci, a prezentoval jako obrovský úspěch, že tam budeme moci vyvézt zboží za dvě miliardy korun. Ale to, že na základě toho samého ujednání Čína k nám doveze zboží za 28 miliard, už taktně pomlčel. :|
Naposledy upravil(a) aNONym dne stř 12 kvě 2010 8:21, celkem upraveno 1 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Idioty nepoučíš

Příspěvek od martin11 »

Ilem píše:
Tuco píše:
Palo píše:Už se těším, až to Rival probere a celé vlákno přesune mimo dosah "realistů".
Jiné řešení, aby byl konečně klid, totiž neexistuje.
A jestli chcete ještě někdo něco zkoušet, jako "dávat jim šanci", tak se proberte. Vždycky se zbavíme jednoho imbecila a hned se tady objeví další...
Ono by stačilo pročitit konkrétní příspěvky, které tam nemají co dělat. A jejich původ zdaleka není jen z jedné strany barikády. Takže tady třeba můžeme nějakou dobu na sebe navzájem ukazovat prstem a zase z toho nic nevzejde. Že by to bylo těma volbama? Poslední dobou tu atmosféra trochu připomíná dění v ulicích...
Nemyslím si, že je to volbama. Spíš je to obecné nas.ání, všudypřítomné ve společnosti. Svět se řítí do obrovského průse.u, všichni to vědí, nebo aspoň tuší a nikdo neví, co s tím. Naše republika se řítí ještě rychleji, protože jsme si tu zlikvidovali vše, co bylo schopné nás aspoň trochu uživit, A jakmile se rozpadne unie, budeme se chodit pást. To je realita. Myslím, že naši bratři Slováci na tom nejsou o mnoho lépe. Takže v lidech to všechno kvasí a podvědomě hledají ventil, kterým mohou vybuchnout. Jedním takovým ventilem mohou být jedinci s opačným názorem. Někdy je to manželka, jindy kamarád z fóra. Dokonce je tu vidět jakýsi slepičí instinkt. Když je jedna slepice zraněná, ostatní ji uklovou. Teď dostal roli zraněné slepice Akord a to je mi líto, přestože patřím spíš k opačnému táboru. Pokud někdo tvrdí, že Akord nebyl pro toto fórum přínosem, měl by si nechat vyhledat jeho příspěvky a pěkně od začátku je pročíst. Například jeho zkušenosti se stavbou motorů všech druhů jsou nedocenitelné. Až se mi zdá, že Akord nemůže být jeden člověk, protože nechápu, jak by to mohl všechno stihnout. Nicméně v jeho příspěvcích jsem pouze zřídka našel nějakou trhlinu. Vážím si ho i proto, že se nikdy neuchýlil k tomu, aby někoho urážel, nebo mazal svoje příspěvky.
Přátelé, vím, že nejde táhnout za jeden provaz, když jeden táhne dopředu, a druhý dozadu, ale mohli bychom to dělat jako mravenci. Pozoroval jste někdy někdo mraveniště? Zajímavé a poučné. Na první pohled to vypadá, že si všichni pomáhají. Když vlečou něco většího, táhne jich víc. Když jim tu věc ale překrojíte, zjistíte, že každý táhne jiným směrem. Nakonec ale všichni dotáhnou břemeno na místo určení, takže si skutečně pomáhají, ale každý po svém. Nějak takhle si myslím, že by fórum mohlo fungovat.
Bez urážek a každý podle svých vědomostí a schopností. A ctít názor druhého, přestože s ním nesouhlasím.
Na vybití vzteku je dobrá nějaká pohybová aktivita. A ještě uděláte něco pro své tělo.
zdravím čtoucí....a přidám se jen malinko....jsem v technické části Fora asi jediný netechnik, který Vám...technikům fušuje do řemesla...
...při této příležitosti bych se rád omluvil všem, kterým jsem jakýmkoli způsobem způsobil svými nápady../pístový MM/jakoukoli duševní újmu...
...je mi více než jasné, jak musí Akord trpět, když se něco zeptám....a on mě zcela nezištně věnuje svůj čas a věcně a konstruktivně odpoví..a navíc upozorní na případné problemy..a nebezpečí.../..viz konstukce mag. toroidu.../...Je mi Akorda velmi líto, že se do něho strufují ostatní....myslím , že jeho zkušenosti a i jeho vlastní práce by měli spíše vzbuzovat zasloužený údiv...shodou okolností jsem ale svědkem velmi zajímavého jevu.....asi jako jediný vím o projektu..../ dotaženém do zdárného konce...a tudíž funkčním../ jednoho našeho člena...nad kterým Akord "zlomil hůl"...a prohlásil ho jako neživotaschopný...nechci tuto situaci ani trochu komentovat....ale je to názorný případ, že i Mistr neví všechno....
...na druhou stranu zde jsou lidé, kteří sice vykazují velmi dobré znalosti / teoretické /...a snaží se je ulatňovat...a to za každou cenu...
...a nám...Drontům...to není příjemné....
...s několika přáteli zde s Fora se známe nejen od Jeffa nebo z Kadlína, ale i ze soukromých návštěv. Jsou to milá setkání a přinášejí ještě více, než jen technické nebo zdravotní../MMS/ informace. Myslím, že kdyby se "techničtí intelektualové" takového setkání zůčastnili, tak by asi změnili názor a pohled na nás "fyzikální neznabohy"...
...takže ..tak...vyplakal jsem se ....kdo mě zná osobně, tak mě chápe...jaké jsou mé pohnutky....vymyslet Magnetický motor...
...a klidně...ačkoli na housle neumím....klidně budu vrzat na Stradivárkách....navzdory Paganinimu... :idea: ...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Akord,

Příspěvek od Gabča »

Re: Jim68
Myslíš něco jako hodnocení účastníků na Aukru? :laugh: No něco do sebe by to mělo, ale taky další prahromady dohadů o tom co kdo dostane.
Ano, Ty jsi jasnej flegmorealista 8) Ale co ostatní?
Já budu tech. ANALFABET. Mě taky vždycky vycházely testy na flegmatii, i takové ty personalistické dvouhodinové testy, kde se mj. testuje jestli nekecáš. Že by ta ekonomie? Akorát v poslední době to splachování není co za mlada. Dlouho jsem v pohodě, a pak ..šlus. Takže v tomto ohledu nevím, na mě stejně pasuje asi 80% všech charakteristik. Já jsem UFO :oops:
Chce si ještě někdo zde ulevit a svěřit?



Re: Martin..to si myslím Akord dostatečně kryje tím, že sám o sobě je schopen říct, že neví všechno a že se může mýlit. Třeba by si to nemuseli Ti dotyční tak brát, já taky dostávala od Akorda čočku, a v boxovačce jsme byli jen jednou a krátce, jinak jsme nikdy neodbočovali do osobní roviny, proč taky..


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Akord,

Příspěvek od aNONym »

Gabča píše:Re: Martin..to si myslím Akord dostatečně kryje tím, že sám o sobě je schopen říct, že neví všechno a že se může mýlit. Třeba by si to nemuseli Ti dotyční tak brát, já taky dostávala od Akorda čočku, a v boxovačce jsme byli jen jednou a krátce, jinak jsme nikdy neodbočovali do osobní roviny, proč taky..
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 9701#39701 . :D Non

Kdo chce, tak ať si tam zalistuje o stránku dvě zpátky. :|


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Akord,

Příspěvek od Gabča »

Noniku,
když Ti jde tak o tu pravdu... ta debata výše nebyla vůbec o Paroubkovi, ale o davu. Dav polarizuje inteligent, ale kameny hází idiot, který ani neví proč... takže jediné uchopitelné pravdilo pro všechny je: nikdy nikoho nekamenovat v davu! Slušnost ať se děje co se děje, a mám názor jaký chci. Je mi jasné, že je to strašně fajn a cítíš krásný pocit sounáležitosti se soukmenovci při útocích, ale je to z dlouhodobého hlediska na pytel.


Hmm...

Re: Akord

Příspěvek od Hmm... »

Jim68 píše:...Jen si myslím, že bychom měli ten filtr REALISTA / SKEPTIK/ NADŠENEC používat ještě rozšířený: ANALFABET / PSYCHOTIK / NEUROTIK / PSYCHOPAT.
Každý by obdržel na základě svých příspěvků barvu k nicku...
Tipický ,,pepíkovský" prístup - načo veci zjednodušovať keď ich možme skomplikovať . Všímol si lepšie kam sa už až príliš často zvrhne ,,karma" ? - a to máš výber len z dvoch možností . Čo myslíš kam sa asi tak zvrhne toto čo navrhuješ ? K spokojnosti všetkým stačí naozaj len málo - Začať si viac vážiť vlasnú ,,chrbtovú kosť" a prestať sa pchať do kažéj večéj ,,smradlavéj riti" ktorá ide okolo . Mimochodom , zaujímalo bi ma či ,,holubyčí narod" s oblubou sebe vlasnou ,,nadávajúci si" v bežnom rozhovore do volov pritom aj rozlišuje medzi malým a velkým volom ? P.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Akord,

Příspěvek od aNONym »

Gabča píše:Noniku,
když Ti jde tak o tu pravdu... ta debata výše nebyla vůbec o Paroubkovi, ale o davu. Dav polarizuje inteligent, ale kameny hází idiot, který ani neví proč... takže jediné uchopitelné pravdilo pro všechny je: nikdy nikoho nekamenovat v davu! Slušnost ať se děje co se děje, a mám názor jaký chci. Je mi jasné, že je to strašně fajn a cítíš krásný pocit sounáležitosti se soukmenovci při útocích, ale je to z dlouhodobého hlediska na pytel.
:roll: :roll: Ať už jsem kdykoliv jakkoliv otevřeně vystupoval proti Paroubkovi (nebo Akordovi), byl to vždy pouze můj osobní názor, davem jsa neovlivněn. ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...vlastní hodnocení...

Příspěvek od martin11 »

Gabča píše:Re: Jim68
Myslíš něco jako hodnocení účastníků na Aukru? :laugh: No něco do sebe by to mělo, ale taky další prahromady dohadů o tom co kdo dostane.
Ano, Ty jsi jasnej flegmorealista 8) Ale co ostatní?
Já budu tech. ANALFABET. Mě taky vždycky vycházely testy na flegmatii, i takové ty personalistické dvouhodinové testy, kde se mj. testuje jestli nekecáš. Že by ta ekonomie? Akorát v poslední době to splachování není co za mlada. Dlouho jsem v pohodě, a pak ..šlus. Takže v tomto ohledu nevím, na mě stejně pasuje asi 80% všech charakteristik. Já jsem UFO :oops:
Chce si ještě někdo zde ulevit a svěřit?



Re: Martin..to si myslím Akord dostatečně kryje tím, že sám o sobě je schopen říct, že neví všechno a že se může mýlit. Třeba by si to nemuseli Ti dotyční tak brát, já taky dostávala od Akorda čočku, a v boxovačce jsme byli jen jednou a krátce, jinak jsme nikdy neodbočovali do osobní roviny, proč taky..

....dobrá věta....."Chce si ještě někdo zde ulevit a svěřit?

...já tady celou dobu své existence nedělám nic jiného.... :shock: :oops: ...
....mezi fotografy nejsem nic moc...páč jsem se nikdy nikam netlačil,...mezi techniky jsem za pitomce,....u chovatelů drobného zvířecta jsem neobstál..../ 3 slepice jsou málo/....k hasičům se mi nechce.../ tam jen chlastaj....zrovna tak jako fotbááálisti/....z polititiky...netančím....páč je mi z toho jako po 50ti kapkách MMS bez přípravy..../..k posrání.../....sport mě zakazuje moje tělesná schránka.../ a šachy nejsou sport../...
...tak si vymyslím něco mezi tím....takové pítko ptáčkům...v hezkém disajnu /designu/...pak si to vyfotím....a o radost se podělím s lidmi zde....a páč se to musí nějak jmenovat...tak jsem to nazval Pístový magnetický motor.......ale protože jsou i lidé, kterým vadí odborné technické názvy používané laiky.../např kč :oops: /....tak bych to nejraději nazval VOCHRUSTIDLO 2 generace....a asi si vymyslím svoje názvosloví pro magnetismus.....no ještě nevím.....
.....tedy ...to se mi ulevilo...a jak jsem se vyplakal......hezký den všem...co to myslí upřímně s Karkulkama červenejma.....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

:laugh: Marťas,
no, ta pohádka o Karkulce je hezká, fakt moc hezká ;) . Ta se Ti povedla, motor taky bude, tak nebreč. Podle takové pohádky se poznaj lidi.
Škoda, že nemůžu na sraz, máme s chlapem v sobotu astronomickou noc v Jizerkách, přijede i Grygar. Ale Kadlín se blíží.. konečně mě napadlo, co každý donese - ono proslulé pítko ptáčkům, ať víme. Moje bude z nějakých přírodních materiálů, už vím, mám z IKEY takový slaměný botičky, vyložený igelitem.. v tom bude větrníček, co bude čeřit vodu. Jo aha, to by ptáka vyplašilo.. no něco tam nacpu.


Re: hm..
Vážení přátelé, krásná příležitost, lekce č. 1: Když je jasné, že na to není fajnová odpověď, tak to nechte plavat!


Hmm...

Re: KČ

Příspěvek od Hmm... »

(quote="Gabča")...Re: hm..
Vážení přátelé, krásná příležitost, lekce č. 1: Když je jasné, že na to není fajnová odpověď, tak to nechte plavat![/quote] Gabča medzi nami , ver tomu že keď človek niečomu nerozumie ešte neznamená že sa to nedá pochopiť . Prosím definuj slovo ,,fajnová". Ak totiž poviem žene že je fajnová nebude mať ten istý pocit ako keď jej poviem že tá polievka ktorú navarila je fajnová . P.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akord

Příspěvek od Jim68 »

Hmm... píše:
Jim68 píše:...Jen si myslím, že bychom měli ten filtr REALISTA / SKEPTIK/ NADŠENEC používat ještě rozšířený: ANALFABET / PSYCHOTIK / NEUROTIK / PSYCHOPAT.
Každý by obdržel na základě svých příspěvků barvu k nicku...
Tipický ,,pepíkovský" prístup - načo veci zjednodušovať keď ich možme skomplikovať . Všímol si lepšie kam sa už až príliš často zvrhne ,,karma" ? - a to máš výber len z dvoch možností . Čo myslíš kam sa asi tak zvrhne toto čo navrhuješ ? K spokojnosti všetkým stačí naozaj len málo - Začať si viac vážiť vlasnú ,,chrbtovú kosť" a prestať sa pchať do kažéj večéj ,,smradlavéj riti" ktorá ide okolo . Mimochodom , zaujímalo bi ma či ,,holubyčí narod" s oblubou sebe vlasnou ,,nadávajúci si" v bežnom rozhovore do volov pritom aj rozlišuje medzi malým a velkým volom ? P.
Mňo, milý anonyme, vytahuješ mne na tenký led relativismu:

- hodnotící dopis od kolegy z fora, který je definován jako NADŠENEC/ANALFABET/CHOLERIK, mne nechá patrně chladným, protože již z hlavičky poznám, že nemá ani tucha o tom, o čem píše a pouze nyní medikuje svoji duši
- stejně znějící dopis od REALISTA/VZDĚLANEC/SANQUINIK je pro mne hodnotným přínosem a radou na mé trnité cestě
- tentýž dopis od NADŠENEC/UČENEC/CHOLERIK má zase jiný výklad....

Tak by se ulevilo zejména bádajícím, kteří neví, kdo se jim ve skutečnosti snaží otrávit chuť jejich světového vynálezu(myslím tím z jaké pozice..) a realistům(všimněte si - nikoho nejmenuji!!), kteří spalují kbelíky nervů v polemice s lidmi, kteří jdou úplně jinou cestou : protože třeba nevyšli ze školy, ale ze své zkušenosti nebo výzkumu.... :D


Jim68
Be happy!
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: KČ

Příspěvek od Gabča »

Hmm... píše:
Gabča píše:...Re: hm..
Vážení přátelé, krásná příležitost, lekce č. 1: Když je jasné, že na to není fajnová odpověď, tak to nechte plavat!
Gabča medzi nami , ver tomu že keď človek niečomu nerozumie ešte neznamená že sa to nedá pochopiť . Prosím definuj slovo ,,fajnová". Ak totiž poviem žene že je fajnová nebude mať ten istý pocit ako keď jej poviem že tá polievka ktorú navarila je fajnová . P.
Já tomu celému vůbec nerozumím... :P


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Rivala

Příspěvek od Iv »

Rivale, zaveďme PLACENE CLENSTVI a to na půl roku, nebo celoročně a za vzniklé vlastní vlákno příplatek i související s tím omezení anonymům. Ti, které to baví si příspěvek zaplatí rádi a ti, co chtějí poučovat si to určitě platit nebudou, pro ně jsou peníze na prvním místě, přece nebudou utrácet za "blbosti" .

P.S. Když slyším Grygar, dostávám osypky, když cítím Aldebaran a Sysifos, chystám se vyhlásit III. světovou.
Naposledy upravil(a) Iv dne stř 12 kvě 2010 12:42, celkem upraveno 1 x.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“