Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

Pro neználky(potřebuji vědět.....)

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
sanov
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 06 zář 2010 17:10
Dostal: 1 poděkování

Potrebujem pomoc

Příspěvek od sanov »

pre rehabilitačné zariadenie pre telesne postihnutých hľadáme motorček s asi 35-40W, s regulovateľnými otáčkami. Našiel som do šijacích strojov, ale pre naše účely je veľmi silný, má 90W.


Nemôžeme robiť veľké veci. Môžeme robiť iba malé veci s veľkou láskou. Matka Tereza
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

I malé el vrtačky

Příspěvek od 1220 »

mají regulátory otáček v rukojeti, z bazaru vyjdou celkem levně.
Vatáž sice bude větší, ale cena menší .
K.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Potrebujem pomoc

Příspěvek od lajos »

sanov píše:pre rehabilitačné zariadenie pre telesne postihnutých hľadáme motorček s asi 35-40W, s regulovateľnými otáčkami. Našiel som do šijacích strojov, ale pre naše účely je veľmi silný, má 90W.
Vcelku důležité jsou otáčky které potřebuješ?


sanov
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 06 zář 2010 17:10
Dostal: 1 poděkování

Regulácia otáčok

Příspěvek od sanov »

Od nuly do desiatok za minútu. na vŕtačku som nepomyslel. Ak niečo budete mať, typ, prosím napíšte mi ho. Hľadáme niečo hotové.

Budete sa smiať, ale zaviedli sme medzi postihnutými tréningovú breinstormingovú skupinu.Riešia aktuálne problémy zo svojho prostredia a my im pomáhame ich riešenia realizovať. Ak to má muchy, tak to uvidia pri realizovanom produkte. A budú hľadať, ako tie muchy odstrániť. Je to pomalé, ale stojí to za to. Tu nejde o kvalitné technické riešenie. Tu ide o subjektívnu tvorivosť, ide o tých ľudí, aby mali chuť tvoriť. Možno im to prinavráti chuť do života.


Nemôžeme robiť veľké veci. Môžeme robiť iba malé veci s veľkou láskou. Matka Tereza
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Regulácia otáčok

Příspěvek od poota »

sanov píše:Od nuly do desiatok za minútu. na vŕtačku som nepomyslel. Ak niečo budete mať, typ, prosím napíšte mi ho. Hľadáme niečo hotové. ..
Můžeš taky použít tyristorový regulátor - obdoba stmívače, kterým můžeš regulovat otáčky motorku, který Ti vyhovuje velikostí. Stejně regulovaná je i ta vrtačka, jenom mechanicky ta regulace není dost citlivá či jemná, lepší je otočný potenciometr s knoflíkem.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

Potřebuju...vědět...

Příspěvek od jarda ovčák »

N
utně a naléhavě potřebuju přijít na kloub jedné věci....
Kde mají chlapi ten časový spínač, co jim přepíná v hlavě vkus...na evu a vaška...
Byl jsem na kulatinách mého kamaráda a ... řádili jsme kdysi spolu na motorkách a vůbec, a on....
Duněla mu tam jakásik moravanka i ten zombík pepíček zímů....nic proti...
Jak to je možný, že starej rocker , prdne mu v kouli a najednou tuc břinktuc, tralala.
Není to ojedinělý případ, právě naopak....už se mi to přihodilo několikrát, že se moji přátelé stali obětí nějakého chemického útoku s degrenerativními následky, jináč si to fakt neumím vysvětlit.
Kor, když máme oba rozžhaveným šroubovákem vytetovaný v duši LIVE TO RIDE.......
Jak může člověk takhle upadnout.... máte na to někdo nějakou hipo nebo hypo tézu???
Nebo je ta konverze nějak s věkem povinná???


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

jarda ovčák

Příspěvek od eXiT »

Jestli on to není z mládí potlačovaný kladný vztah k tomuto žánru. On i zommbík Pepíček přešel z rocku na de dechnu :o)
Já zase začal poslouchat etno, jazz, klasiku a z té dechno i jednou za pár let mordawa je krásná zem.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Potřebuju...vědět...

Příspěvek od chiq »

jarda ovčák píše:N
utně a naléhavě potřebuju přijít na kloub jedné věci....
Kde mají chlapi ten časový spínač, co jim přepíná v hlavě vkus...na evu a vaška...???
jardo, "CHERCHE LA FAMME!", teda - za všetkým hľadaj ženu! Aj kopa mojich kamarátov, keď sa nechali okrúžkovať týmto cudzím živočíšnym druhom, totálne zmenili azimut... Jediná pomoc je dlhodobý, aspoň týždňový liečebný pobyt v starej partii niekde na chate pri pečenom baranovi s demižónikom dobrého moravského a dôsledne, opakujem - dôsledne pretriedenými cd-čkami :lol: ...a prísny pôst - žiadna ženská!


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

degenerace

Příspěvek od martin11 »

zdarec....páč mě zanedlouho bude 60 :shock: tak už o tom také něco můžu přihodit.....
za nejdřív...to nebude ženskou , kterou máme doma...ani žádnou jinou...je to dlouhodobým životním stylem....osobně jsem se nedovinul dále než k Beatles..a k Preslymu.../ Stouny jsem už nestrávil.../..a z druhé strany Country....ale také ne všechno.....a ruku na srdce....pánové....neříkejte mi, že jste si nikdy nezaspívaly s kamarády u piva....Hospůdko začouzená, nebo , Co jste hasiči co jste dělali....Evou a Vaškem nic nezkazíš....jestli vrčí u souseda sekačka tak je to jedno...prostě zvuková kulisa. pro jardu....kamaráda musíš chápat...pravděpodobně tam třeba byla jeho maminka..../ mojí mamince je 83 a neumím si představit, že by v její přítomnosti hrálo něco jiného než sestry Skovajzovy.../...a nebo se ho přímo zeptej...a napiš....je to zajímavá sonda do hlubim študákovy duše......zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: degenerace

Příspěvek od chiq »

jo, martine, ale sú tzv. stálice, ktoré pri počutí posielam niekam... u vás eva a vašek, u nás senzus (kapela, ktorá nemá vlasnú skladbu, ale zhnusila takmer všetky"ľudovky" a kvôli dedinským "inteligentom" sú najlepšie zarábajúca kepela na Slovensku


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Ovládání relé jedním tlačítkem.

Příspěvek od aNONym »

Potřeboval bych zapojení ovládání relé jedním tlačítkem. ;) Non

Jedním stiskem zapnout, druhým vypnout. Postaveno čistě na releové logice, tzn. bez aktivních polovodičů. Kontakt tlačítka může být i přepínací. Děkuji.

Dle databáze článků AR ( http://jirky.webz.cz/index.php?page=cas ... da=0&rok=0 ) sice něco takového asi existuje, ale nemám u sebe příslušné číslo a ani CD.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Relé

Příspěvek od JOVA »

Úplně bez polovodičů to zapojení není. :cry:
Pokud bys to sháněl, tak se tomu tuším říká klopné relé.
Další možná zapojení: http://www.volny.cz/dalibor_h/zap.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Ovládání relé jedním tlačítkem.

Příspěvek od poota »

aNONym píše:Potřeboval bych zapojení ovládání relé jedním tlačítkem. ;) Non

Jedním stiskem zapnout, druhým vypnout. Postaveno čistě na releové logice, tzn. bez aktivních polovodičů. Kontakt tlačítka může být i přepínací.
Přesně takhle funguje u Trabanta relé pro přepínání dálkových světel - přepíná se "světelnou houkačkou". Pokud jsou světla vypnutá, svítí dálková dokud se drží spínač. Zapnutím světel se rozsvítí tlumená, na dálková se přepne bliknutím "světelné houkačky", zpátky taky. Funguje na 6 i 12 Voltů.
Relé přitahuje stále stejně, ale na mechanický převod překlápěcí kolébky.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Relé

Příspěvek od aNONym »

JOVA píše:Další možná zapojení: http://www.volny.cz/dalibor_h/zap.doc
Díky, díky moc. ;) Non

Zapojení z obrázku č. 3 je přesně ono, co jsem se snažil tak vehementně najít! :good: Zpočátku pak především ve své v hlavě. :D A už jsem začínal být i na sebe dost silně vnitřně nasrán, že to nejsem schopen odvodit ani s papírem a tužkou v ruce. Jojo, asi už jsou pryč ty doby (mladých) rychle a správně logicky uvažujících mozgových závitů. :evil:
poota píše:Relé přitahuje stále stejně, ale na mechanický převod překlápěcí kolébky.
Díky také, pooto, ale prosím, můžeš mi ono hejble ještě nějak více přiblížit? To je tam použito něco jako na způsob rohatky?


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Relé

Příspěvek od poota »

aNONym píše: Díky také, pooto, ale prosím, můžeš mi ono hejble ještě nějak více přiblížit? To je tam použito něco jako na způsob rohatky?
Měl jsem to kdysi dávno rozdělané, takže lovím ve své náhražce paměti: je tam takové široké "T", dole do břitu a s obloukovitými ploškami k ramenům. Jak relé přitáhne kotvu, tak ta sjede po jedné té plošce a překlopí to Téčko. Tím sepne kontakty a zároveň přesune ten břit na druhou stranu, takže při dalším přitažení najede na opačný oblouk a překlopí to Téčko opačně. Podrobněji to nevím a obrázek žádný nemám. Předpokládám, že stejné relé bude i pro Wartburga.
Nějak elektricky je tam ještě řešená ta světelná houkačka, která při vypnutých světlech pouští proud jenom do dálkových vláken, a taky to, že po zapnutí světel svítí potkávací, ať už se světla vypnula při jakýchkoli.
Moc příjemná škatulka, docela se mi po ní stýská.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“