Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: clona?

Příspěvek od GRS »

Jarin's píše: .. hliníková clona ... zadne pole neovlivni, umyslne nepisu neodstini.
Ale mozna se mylim.
ano, mýliš sa.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Hliník

Příspěvek od adam.benda »

Hliník má relativní permeabilitu velice blízko hodnotě 1 (zeshora). Je to přední paramagnetický materiál. "Reakce" s magnetickým polem by měl mít podobné jako vzduch. Ovšem pokud se magnety kolem něj nějak pohybují nebo se zkrátka pole jakkoli mění, může docházet v hliníku velice jednoduše k indukování vířivých proudů, které vyvolávají své vlastní magnetické pole a hliník se pak může jevit jako "magneticky aktivní materiál", ale jinak by jeho účast s magnety měla být podobná vzduchu, tedy prakticky žádná.


Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Hliník

Příspěvek od Jarin's »

adam.benda píše:Hliník má relativní permeabilitu velice blízko hodnotě 1 (zeshora). Je to přední paramagnetický materiál. "Reakce" s magnetickým polem by měl mít podobné jako vzduch. Ovšem pokud se magnety kolem něj nějak pohybují nebo se zkrátka pole jakkoli mění, může docházet v hliníku velice jednoduše k indukování vířivých proudů, které vyvolávají své vlastní magnetické pole a hliník se pak může jevit jako "magneticky aktivní materiál", ale jinak by jeho účast s magnety měla být podobná vzduchu, tedy prakticky žádná.
Souhlas, tak jsem to myslel.


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: clona?

Příspěvek od Jarin's »

GRS píše:
Jarin's píše: .. hliníková clona ... zadne pole neovlivni, umyslne nepisu neodstini.
Ale mozna se mylim.
ano, mýliš sa.
Ano mas pravdu, jen jsem chtel, aby se ta klec chovala podobne, kdyz to stoji i bezi.
Tj, aby to pohlcovalo pole v obou pripadech. Hlinik, kdyz zastavis nic nepohlti.
clona se chova jinak s Terfenolem a jinak s hlinikem. Prave zkousim na stole.
Zatimco s hlinikem se odtlacuji porad, jako bez hliniku. S terfenolem se pritahuji a bez nej
odtlacuji. Ty rikas, ze by se to melo chovat uplne stejne, ale nechova.
Naposledy upravil(a) Jarin's dne pát 21 led 2011 15:53, celkem upraveno 1 x.


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kov

Příspěvek od Palo »

Zdravím všechny,

předem se omlouvám, že jsem nečetl vlákno celé... Ale došel jsem k názoru, že mají přavděpodobnost funkce magnetické přístroje s upraveným magnetickým tokem, ať jde už o Perendeva, který má kolem magnetů "trubky", nebo kde jsou souhlasné póly narvány k sobě (stále a bez pohybové změny při spuštění), jakožto jakási magnetická komprese. Osobně bych řekl, že upravení magnetizmu kovem není tolik "proti srsti". Zkuste se podívat po pár funkčních magnetických motorkách (pro určité jedince samozřejmě podfucky) na Youtube a všímat si těchto poznatků...

Pokud se někdo pustí do Perendeva, tak rotor je samozřejmě po celém obvodu stejný, ale u statoru se nemusí v "plánech" jevit rozdíl vzdálenosti magnetů k centru a přeto může být velice důležitý. Došel jsem k závěru, že u Perendeva je extrémní nárok na přesnost. Řekl bych, že se hodí nějaká statorová stavebnice, kdy je možné magnety přibližovat či oddalovat k rotoru (možná i) po tisícinách milimetru...

Do Perendeva jsem se chtěl pustit, ale když jsem zjistil nárok na přesnost, tak to nechávám prozatím ještě spát...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kov

Příspěvek od Palo »

Typický příklad třeba zde:
[youtube][/youtube]


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Přiskočení a odtrh magnetu.

Příspěvek od buky »

Tak vážení, právě jsem se vrátil s BVVÚ (Bukyho Výskumno Vývojový Ústav :D )

Můj závěr po nekolika nezdarech je, že jediná cesta k zacyklení perma. magnetů je zdeformování a oslabení jednoho resp. určité části magnetického pole permanentního magnetu, potom F1 < -F2. Tím se poruší rovnováha sil a žádná pacička nebude třeba :shock:

Jsem ale už dost skeptický, že se to povede :?


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Přiskočení a odtrh magnetu.

Příspěvek od jvj56 »

buky píše:Tak vážení, právě jsem se vrátil s BVVÚ (Bukyho Výskumno Vývojový Ústav :D )

Můj závěr po nekolika nezdarech je, že jediná cesta k zacyklení perma. magnetů je zdeformování a oslabení jednoho resp. určité části magnetického pole permanentního magnetu, potom F1 < -F2. Tím se poruší rovnováha sil a žádná pacička nebude třeba :shock:

Jsem ale už dost skeptický, že se to povede :?
Já jsem se stal magnetářem před pár dny, víceméně mě vyhecovali skeptici (Hátlík a spol.).
Bohužel to mám jen nasimulovaný, magnety čekám.
Simulace vypadala slibně, praxe ukáže.
Šel jsem na to "od lesa" (myšlenkou) , žádné mrtvé polohy, žádné deformace a stínění.

Až bude hotový a odzkoušený model, tak poreferuji. :D

PS: původně jsem byl taky skeptik, takže VYDRŽAŤ


yoopee
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 22 úno 2011 23:01

funkční motor

Příspěvek od yoopee »

zdravím všechny,
jeden funkční jsem viděl a natočil



Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

viděl a natočil...

Příspěvek od gromit »

jenom nebo taky stavěl?
bodík za neznámé video
kdyby byly detaily, dalo by se diskutovat a ne jen spekulovat.
:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

MM také ze dřeva...

Příspěvek od martin11 »



...je to na tema Perendev. Zajímavá je ta animace magnetického pole. jako z té práce Ondřeje Aubrechta. Podobnost čistě náhodná :idea:


jvj56 napsal "Šel jsem na to "od lesa" (myšlenkou) , žádné mrtvé polohy, žádné deformace a stínění.

Až bude hotový a odzkoušený model, tak poreferuji."

....včichni na to jdeme od "lesa" zdravím jvj56....jistě jsi viděl U Jefa martinův :lol: Pístový MM ..
žádné stínění, žádné deformace magnetického pole přidáváním Fe či čehokoli. čisté magnety.
Ondřej Aubrecht toto řešení sice přirovnal k té "Ruské jednoválcové příšeře" a protože nepochopil princip, tak v popisu napsal, že se při činnosti budou magneta zahřívat a tím ztratí svoji vlastnost....No hoch z čvut Brno, hodnotící ho za to pochválil :shock:
proč se tak urputně vracím k té pístové versi. Rozhodně ne proto, že to je moje dítě, ale proto, že jsi napsal "Šel jsem na to "od lesa" (myšlenkou) , žádné mrtvé polohy, žádné deformace a stínění. "
to jsem si řekl také asi před 5ti roky. Navíc jsem přidal... žádný setrvačník, žádná gravitace :idea: jediné co v konstrukci připouštím je pro akumulaci energie pružina. Jakýkoliv setrvačník je v konstrukci "čistého" MM zbytečný a dokonce nežádoucí.
"mrtvé" body či místa , "kde se to zastavuje" je třeba překonat působením sil z jiného místa konstrukce stroje. Zcela nedávno / v minulých dnech/ zde proběhla velmi tvořivá diskuse...na tema velikosti přítahových a odpudivých sil. kdo četl pozorně tak si určitě všiml.
Osobně jsem také, / bohužel s absencí měřící techniky/ došel k jistým závěrům/rozdílnost sil při přítahu a odtrhu/ a ty jsem / snažím se/ aplikovat v té pístové versi.

závěr pro jvk56 myšlenka správná...a zcela soukromě...pro JVK56....jestli můžeš pošli na SZ náčrtek myšlenky. bylo by škoda plýtvat energií v konstrukci, která už na papíře bude vykazovat smoty... všechny čtoucí zdraví martin11 :lol:
p.s. jsem zvědav, jestli Hatlík, Stepan & spol připíší "něco" k věci, nebo budou zase kritizovat bez vlastních tvořivých názorů :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MM také ze dřeva...

Příspěvek od huhu »

martin11 píše: ........... "Šel jsem na to "od lesa" (myšlenkou) , žádné mrtvé polohy, žádné deformace a stínění. "
to jsem si řekl také asi před 5ti roky. Navíc jsem přidal... žádný setrvačník, žádná gravitace :idea: [/b]


nevím , nakolik je tvůj MM již funkční , ale přijmi přátelský štulec - je to ze života , vlastní zkušenost.

Aby tě od cíle nakonec nedělila jen neschopnost opustit myšlenku ...... ;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: MM také ze dřeva...

Příspěvek od martin11 »

huhu píše:
martin11 píše: ........... "Šel jsem na to "od lesa" (myšlenkou) , žádné mrtvé polohy, žádné deformace a stínění. "
to jsem si řekl také asi před 5ti roky. Navíc jsem přidal... žádný setrvačník, žádná gravitace :idea: [/b]


nevím , nakolik je tvůj MM již funkční , ale přijmi přátelský štulec - je to ze života , vlastní zkušenost.

Aby tě od cíle nakonec nedělila jen neschopnost opustit myšlenku ...... ;)
...myslím , že jsi to vystihl....zádrhel v konstrukci odstranil JOVA tím, že udělal do motoru nová...a krásná ložiska, která mě předal už v listopadu. doma na to monstrum stále čučím, chodím kolem 14 kg umně poskládaného antikora které se zanáší prachem....a já nic....
Na dotaz nakolik je funkční....jednoduchá odpověď. Budeme-li uvažovat na 2 desetinná místa tak na 99,99% doufám , že to je čtoucím jasné./ pro méně chápave podotýkám, že právě těch 0,01% je to postrčení....čímkoli.../
no ale co s tím. do šrotu je to škoda, jako výtvarný artefakt to nikdo z výtvarníků nechápe, na to je to moc technický, jako těžítko, nebo pítko ptáčkům nevhodné. Clonit na tom není co, přidávat další magnety není kam, přimontovat setrvačník není proč, a jak dál...nevím jak :idea:
je to jako s vošlapanejma botama - nemůžu je opustit. jediné co nechci , je opustit myšlenku. tu jedinou přiživuje vědomí, že nikdo nikdy nikde nezkusil to co mám. pístová verse ve hvězdicovém provedení a navíc písty působí proti ose motoru / opírají se svojí prací o vlastní osu / což považuji za revoluční řešení ve světě pístových motorů se nevyskytujíci....no řekněte sami...opus´te tak skvělý nápad :idea:
s neskonalou úctou prosím Hatlíka a Stepana aby na tento příspěvek nereagovali :shock: děkuje martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: MM také ze dřeva...

Příspěvek od poota »

martin11 píše:...zádrhel v konstrukci odstranil JOVA tím, že udělal do motoru nová...a krásná ložiska, která mě předal už v listopadu. doma na to monstrum stále čučím, chodím kolem 14 kg umně poskládaného antikora které se zanáší prachem....a já nic.... a jak dál...nevím jak :idea:
Nevím, jestli Ti poradím.
Ale takových motorů, co si jen tak stojejí a samy od sebe se prostě točit nezačnou, jsem už viděl, a vlastně kolem sebe stále vidím, prostě mraky. Dokonce mám i jeden takový v autě. :D
Zkrátka a dobře, většina těch motorů chce napřed nějak roztočit - u toho v autě je dokonce úplně extra motorek, který je tam prý jenom kvůli tomu roztočení. Ale když už je roztočenej, tak pak už běží docela sám. Některé motory se daly taky nahodit klikou a nebo provázkem.
S tím Tvým motorem to může být podobné, to víš, návod k němu nikde není, tak na to musíš přijít nějak sám.
Kdyby nic jiného, tak můžeš aspoň zjistit, kolik mu vlastně k té samoběžnosti schází, neboli jakou by měl "spotřebu" v procentech dodávaného výkonu. Například ten můj motor v autě toho sežere asi tak třikrát víc, než by na ujetou vzdálenost správně měl :( . A to je prý docela dobrý motor.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
yoopee
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 22 úno 2011 23:01

Re: viděl a natočil...

Příspěvek od yoopee »

gromit píše:jenom nebo taky stavěl?
bodík za neznámé video
kdyby byly detaily, dalo by se diskutovat a ne jen spekulovat.
:good:
Není to moje stavba. Jak píšu, jen jsem to viděl a natočil.
Z těch detailů, co vím:

- rotor není v ose statoru
- plech překrývající magnety statoru je nikl
- žárovka, která z toho svítí je 230V/5W
- napětí je usměrněno můstkem + jsou tam elyty z důvodu blikání, když je rotor mimo cívku

nějak jsem nevěřil, že to může fungovat, dokud jsem to neviděl...


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“