Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Pro neználky(potřebuji vědět.....)

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: MNO....

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Netušíte někdo, zdali se v armádní technice USA používají peltierovy generátory na výfukovém potrubí????
Netušíte někdo, kolik ztrát má běžný střídař z 12 na 220v výkon 2 až 4 kw....
Kolik se ztratí v běžné autobateri??
Nevíte někdo, k čemu slouží facebook?? Zvou mne tam za kamaráda a já netuším proč.....
No,
O peltierech na výfuku nemám zdání.
- Střídač bude mít ztrátu když to vezmu hodně přes palec tak dejme tomu tak 10%.
- Ztráty baterií jsou závislé na stavu, teplotě a svodových proudech (to když jí máš zasr... jak jetel) Dejme tomu zhruba po půl roce bez nabíjení se baterie vybije na hraniční mez 10V.
- Na facebook alias "knihu ksichtů" se vykašli, je to ztráta času, pro puberťáky možná dobrý, takový syntetický kamarádšoft na nic.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: MNO....

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Netušíte někdo, zdali se v armádní technice USA používají peltierovy generátory na výfukovém potrubí????
Netušíte někdo, kolik ztrát má běžný střídař z 12 na 220v výkon 2 až 4 kw....
Kolik se ztratí v běžné autobateri??
Nevíte někdo, k čemu slouží facebook?? Zvou mne tam za kamaráda a já netuším proč.....
No,
O peltierech na výfuku nemám zdání.
- Střídač bude mít ztrátu když to vezmu hodně přes palec tak dejme tomu tak 10%.
- Ztráty baterií jsou závislé na stavu, teplotě a svodových proudech (to když jí máš zasr... jak jetel) Dejme tomu zhruba po půl roce bez nabíjení se baterie vybije na hraniční mez 10V.
- Na facebook alias "knihu ksichtů" se vykašli, je to ztráta času, pro puberťáky možná dobrý, takový syntetický kamarádšoft na nic.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: MNO....

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Netušíte někdo, zdali se v armádní technice USA používají peltierovy generátory na výfukovém potrubí????
Netušíte někdo, kolik ztrát má běžný střídař z 12 na 220v výkon 2 až 4 kw....
Kolik se ztratí v běžné autobateri??
Nevíte někdo, k čemu slouží facebook?? Zvou mne tam za kamaráda a já netuším proč.....
No,
O peltierech na výfuku nemám zdání.
- Střídač bude mít ztrátu když to vezmu hodně přes palec tak dejme tomu tak 10%.
- Ztráty baterií jsou závislé na stavu, teplotě a svodových proudech (to když jí máš zasr... jak jetel) Dejme tomu zhruba po půl roce bez nabíjení se baterie vybije na hraniční mez 10V.
- Na facebook alias "knihu ksichtů" se vykašli, je to ztráta času, pro puberťáky možná dobrý, takový syntetický kamarádšoft na nic.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MNO....

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:Na facebook alias "knihu ksichtů" se vykašli, je to ztráta času, pro puberťáky možná dobrý, takový syntetický kamarádšoft na nic.
Souhlas. Prý to může být vodítko nějakejch těch tajnejch služeb, měli by si podle toho udělat nějakou představu, jaký problémy mají čekat při určitým postupu. Nevím jestli je to nějaký kec, ale tak nějak to klidně sloužit mohlo. Když máš například mezi známýma hodně právníků, vojáků anebo někoho jinýho, tak to může hrát určitou roli ve strategii. Ale to už se bavíme o "nepohodlných lidech". Navíc... Je to také takový nástroj pro zjišťování názorů, je to způsob, jak naučit lidi své názory či myšlenky ihned dávat na veřejnost. Může to smrdět dost hnusnou politikou, udržení "oveček" tak nějak v hranicích a další informační zdroj chystaných "nevyžádaných" akcí ze strany národa.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od huhu »

jarda ovčák píše:Tož, nádhera, enem já chci lítat dálkový štreky....
....


žádné kompromisy .....

http://www.gatewing.com/products/gatewingX100


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Rýžování ...

Příspěvek od A(&F) »

... jelikož pro pro jeden pokus při vysoké teplotě potřebuji hrubozrný filtr (který se následně bude čistit ještě mnohem vyšší teplotou), tak volba jednoznačně padla na český granát nebo-li pyrop ... vydrží až 1800 st. ... + je tvrdý a chemicky netečný ...
... rýžoviště mám k dispozici, ale potřeboval bych ještě nějak radikálně zefektivnit separaci zrnek pyropu od ostaního materiálu, protože při klasickém ručním vybírání bych na tom strávil asi všechny volné víkendy do konce roku ... :D ... potřebuju jich totiž zhruba 2 - 3 dm3 ... :( ...

... zatím jsem vyzkoušel v proudu pod vodou oddělit jemnější a hrubší frakce přes dvě sítka 0,5 a 5 mm (zároveň se přitom vyplaví i různé biologické zbytky) ... cca čtvrtina z tohoto je dá odstranit magneticky ... a zbytek obsahující pyropy potom tvoří navíc kousky křemenů, opálů, minioblázků a dalších ... pak nastupuje hand made ... ještěže ty granátky po dopadu slunce přenádherně svítí ... :) ...

- pro mne použitelná zrnka jsou od 0,5 mm výše ...
- velikost pyropu v náplavu je většinou max. do 3 mm ... větší kousky jsou vzácností ...
- ostatní materiál je minerální všehochuť ... viz foto ...

.. nějaké nápady ??? ...

... rýžování granátků ... tak schválně, kolik jich napočítáte ??? ... ;) ... (full size) ...
Obrázek

... výsledek 4 hodinové práce ... (full size) ...
Obrázek

... a taky by mne zajímalo, co to pod vodou v písku žije za "žížalu" ... bylo jich tam poměrně dost ... délka cca 3 - 4 cm ... (full size) ...
Obrázek

... :bye: ... A. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rýžování ...

Příspěvek od A(&F) »

... ještě bych k výše napsanému dodal ... průmyslová separace se nejčastěji dělá flotací (unášení zrnek pěnou) ... a v laboratořích potom pomocí tzv. "těžkých kapalin" s vysokou měrnou hustotou, což jsou však většinou velmi jedovaté roztoky různých solí, např. bromoform, acetylentetrabromid, metylenjodid, atd., proto se v poslední době nahrazují polywolframanem sodným ... ale ta cena ... :? ... to bych si už rovnou mohl koupit pyropovou drť ... :D:D:D ...

... nemáte náhodou někdo přístup k mravečnanu cesnému (HCO2Cs) ??? ...

Obrázek


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rýžování ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... ještě bych k výše napsanému dodal ... průmyslová separace
Nazdar Anri,

Až to budeš mít proseté, roztoč to v kýblu s vodou vařechou proti směru hodin koukaje zhora a nech to ustálit a usadit. Jakž takž se Ti to rozdělí podle váhy od středu kýble. Prostředek bude organický sajrajt, pak nelehčí šutýrky atd. směrem k okraji. Dá se to vylepšit nádobou s mělkým kónickým dnem cca 160° - 176° špice, špicí nahoru.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rýžování ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Až to budeš mít proseté, roztoč to v kýblu s vodou vařechou proti směru hodin koukaje zhora a nech to ustálit a usadit. Jakž takž se Ti to rozdělí podle váhy od středu kýble. Prostředek bude organický sajrajt, pak nelehčí šutýrky atd. směrem k okraji. Dá se to vylepšit nádobou s mělkým kónickým dnem cca 160° - 176° špice, špicí nahoru.
... dík za ideu, ... zkusím ...

... ještě jsem uvažoval o vysokém válci na stojáka, kam by se kousek nad dnem tangenciálně přiváděla regulovaná tlaková voda ... frakce by ale určitě musely být přísněji rozdělené ... možná by při tomto způsobu ještě pomohl vnitřní válec, jenž by lépe definoval mezeru, kde by rotující voda odnášela lehčí zrna směrem nahoru ...

PeS: ... anebo zkusím v minulosti používané "prospektorské korýtko" ... (před chvílí jsem se o něm dočetl, používalo se hlavně při těžbě zlata) ... ;) ... vypadá to jako obrácené mírně sklopené schody s bočnicemi ... jednotlivé schodnice jsou nízké, přitom ale dlouhé ... protékající voda skrz něj valí natěženou horninu a těžší kamínky se zachytávají před hranami ... narozdíl od těch lehčích se přes ně nepřekulí na další schod ... to by možná mohla být ta správná "osvědčená mechanizace" ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rýžování ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: PeS: ... anebo zkusím v minulosti používané "prospektorské korýtko" ... ..
Nazdar Anri, tak jsem se sem vrátil, že mne něco ještě napadlo. Asi jsem na to někde někdy narazil:

Korýtko hladké, protékané více méně bez turbulence vodou. Přisýpat směs stejné granulace. Nejlehčí materiály by měly sednout na dno nejdál od místa vsypávání. Čím hlubší, tím větší vzdálenost separace. Pokud by se docílila menší rychlost proudění při dně, než při hladině, zase by to napomohlo vzdálenosti separace jednotlivých složek. Tohle by mělo fungovat dost čistě. Úzký, vertikální výřez výtoku korýtka by asi tu rychlostní stratifikaci proudu vody korýtkem poněkud dokázal.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Rýžování ...

Příspěvek od poota »

A(&F) píše:... anebo zkusím v minulosti používané "prospektorské korýtko" ...
Taky vzpomeň na Zlaté rouno - na dno se dávala ovčí kožešina, ve které se zlatá zrnka zachytávala. V modernějším provedení jsou to rohože s krátkými "chlupy" - možná by vyhovovaly i nějaké starší koberce.

Zdravím - poota
P.S. čteš SZ?


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rýžování ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: PeS: ... anebo zkusím v minulosti používané "prospektorské korýtko" ... ..
Nazdar Anri, tak jsem se sem vrátil, že mne něco ještě napadlo. Asi jsem na to někde někdy narazil:

Korýtko hladké, protékané více méně bez turbulence vodou. Přisýpat směs stejné granulace. Nejlehčí materiály by měly sednout na dno nejdál od místa vsypávání. Čím hlubší, tím větší vzdálenost separace. Pokud by se docílila menší rychlost proudění při dně, než při hladině, zase by to napomohlo vzdálenosti separace jednotlivých složek. Tohle by mělo fungovat dost čistě. Úzký, vertikální výřez výtoku korýtka by asi tu rychlostní stratifikaci proudu vody korýtkem poněkud dokázal.

Ahoj, Slávek.
... ahoj Slávku ... dík, ... jak vidět, uvažujeme podobně ... nemoha v noci usnout, zamýšlel jsem se mimojiné také nad místem, kde rýžuji ... dva kameny tvořící přírodní hráz, kdy voda jde sice částečně i přes ně, ale nejvíce jí prochází průrvou uprostřed mezi nimi ... pod touto mezerou je trochu vymleto, poté se hladina uklidňuje a dále je dno již rovné písčito štěrkové (s podkladem jemného bahna) až k další podobné zábraně ... a právě místo těsně za výmolem se ukázalo jako nejvydatnější ... ;) ...

... zkusím to zrealizovat, nejlépe s bočnicemi z plexiskla, to abych měl přehled ... :D ... a jak tak na tím dumám, nad dnem možná udělám ještě jedno naklápěcí dno, jelikož mírné stoupání by zřejmě napomohlo lepšímu usazování ... :good. ... + 1 ...

PeS: ... ta oblast je na granátky tak bohatá, že když vydatně prší, dají se prý najít i na svažitém náměstíčku uprostřed obce ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rýžování ...

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:
A(&F) píše:... anebo zkusím v minulosti používané "prospektorské korýtko" ...
Taky vzpomeň na Zlaté rouno - na dno se dávala ovčí kožešina, ve které se zlatá zrnka zachytávala. V modernějším provedení jsou to rohože s krátkými "chlupy" - možná by vyhovovaly i nějaké starší koberce.

Zdravím - poota
P.S. čteš SZ?
...
... nebo se také používaly jutové hrubé pytle, popř. příčné rákosové rohože ... jj ... vím ... myslím, že tady možná nebudou potřeba ... dám vědět ...

R.E.P.S: ... ano SZ čtu, ale vždyť si psal, že s odpovědí nemám spěchat ... :D:D:D ... (odpovím zítra) ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Pořebuju vědět,jaký průměr kulatiny budu potřebovat, abych mohl metrovou tyč horizontálně připevněnou letmo mohl na konci zatížit vahou 250kg. Zatížení ebude jen tak statické, ale bude se to houpat. Na čelníakladač přebuju špice na balíky co nejtenčí, páč s nimi budu často manipulovat ručofůčo. Díky moc. už sena klepou na dveře a na hromádkování balíků potřebuju zvětšit kapacitu....
a v potaz bermež obyč matroš, třebas11343 neb 11373


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Ilem »

jarda ovčák píše:Pořebuju vědět,jaký průměr kulatiny budu potřebovat, abych mohl metrovou tyč horizontálně připevněnou letmo mohl na konci zatížit vahou 250kg. Zatížení ebude jen tak statické, ale bude se to houpat. Na čelníakladač přebuju špice na balíky co nejtenčí, páč s nimi budu často manipulovat ručofůčo. Díky moc. už sena klepou na dveře a na hromádkování balíků potřebuju zvětšit kapacitu....
a v potaz bermež obyč matroš, třebas11343 neb 11373
Pochopil jsem správně, že nejtenší mají být kvůli hmotnosti? A je nutná kulatina: Daleko líp v poměru váha / síla vycházejí různé profily -třeba T, nebo I, nebo tenkostěnná trubka, nebo Jackel.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“