Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:Uz asi mesic si tu tak lebedi...
... :) ... to už jsou Tvoji sazeničkové ze semínek ?? ... anebo jsi je odněkud "přerejpla" ?? ...
ceskymo píše:Anri, nevis, co je to zac to kvetouci?
... bohužel, podle takovýhle fotky určitě ne-e ... :D ... pls, zkus to nafotit v lepším detailu ... květ, list, celá kytka ..... potom možná ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od jirik.tk »

Fox_25 píše:... Pokud to máš od grešíka tak je to hrubě nasekáno, tzn. že jedna lžička je cca 1,5g. Zkus vzít půllitrový plecháček, v tom cca 20 minut vař na mírném plamenu dvě lžičky kotvy. Nech to odpočinout do rána, přeceď to do petky a dolij vodou, pak popíjej celý den.
Vyzkoušel jsem v období 5.-23. srpna, vařil jsem půl hodiny (při skleroze i déle) 2 lžičky Grešíkova kotvičníku v litru vody ve skleněné konvici. Až zchladl, tak jsem jej popíjel. Nať jsem ponechával v odvaru až do vypití. Co se týče účinků, ověřil jsem akorát tu mírnou močopudnost, jinak jsem nezaregistroval (k mé lítosti) nic zajímavého. Pak jsem týden přestal a jediné, co se změnilo, byl ústup močopudnosti. Mnou to zřejmě není, moje přítelkyně je na tom stejně. A tak se chci zeptat: Je to malé množství anebo je Grešíkův kotvičník nic moc?


ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Anri, to jsou presazeny, jenom jedna kyticka to neprezila, ta nejslabsi. Tem zbylym se evidentne pravidelna pece libi. Tak tu druhou, kvetouci kyticku vyfotim, az na ni zase nekde narazim... ja to vedela, ze tahle fotka neprojde! :laugh:

Jirik.tk: ono taky zalezi na tom, kolik ti je a jestli pravidelne cvicis nebo se nejak hejbes. Ja tu kotvu proste piju jako caj, prubezne pres den, protoze mi chutna.
Ale! Pribeh z pred par dny: soused porazil strom, vzrostlej modrin, a venoval mi ho. Takze jsem celej den makala s retezovkou, malou pilou, stipackou, nalozit, odvezt, slozit (na 3x), zkratka po zbytek dne jsem si nebyla jista, jestli se mi to moje telicko nerozpadne na prvocinitele. Za vecer jsem vypila asi pul litru kotvy - a najednou kolem pulnoci vsechny bolistky zmizely!
A tak mam pocit, ze ta kotva zazracnica je takovej balancer - spis vyrovnava co je kde v tele (a dusi) spatne. Takze jestli jsi zdravej a v pohode, tak je mozny, ze nevnimas nejaky velky ucinky.....


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od jirik.tk »

ceskymo píše:Jirik.tk: ono taky zalezi na tom, kolik ti je a jestli pravidelne cvicis nebo se nejak hejbes. Ja tu kotvu proste piju jako caj, prubezne pres den, protoze mi chutna. ..
Táhne mi na důchod, hejbu se, snažím se nějakou desítku let žít přiměřeně "zdravě", čaruju, .... Koho to náhodou zajímá, najde to skrze profil.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od cimirek »

Docela obsáhlé povídání účincích a použití kotvičníku
http://www.ajurveda-brno.cz/ucebnice-aj ... ni-goksura


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od kachna »

Tak hezky tady o kotvičníku píšete, že jsem se rozhodla ho vyzkoušet taky. Píšu první zkušenosti ( po necelém týdnu) : dávám za pravdu Foxovi_25, že na WC to teda fakt nevonělo, už je to lepší ;) Někdo jste psal, že jste byl pravdomluvnější - tak to jsem "chytla" taky. Ne, že bych předtím kecala, ale občas jsem si sem tam něco radši nechala pro sebe - to teď nějak nejde, prostě to musím "vybalit" všechno. Zatím jsem snad nikoho až tak nenaštvala, ale musím říct, že mě to baví! :D Žasnu sama nad sebou, jakou mám kuráž. :) Snad mi zůstane!?
Poslední asi 3 dny mě pobolívá trochu hlava - nic strašnýho, občas tomu pomůžu EFTéčkem, tak mám na nějakou dobu pokoj. Ale protože na bolení hlavy fakt netrpím ( kdysi jsem sama sebe přesvědčila, že není proč, aby zrovna mě bolela, tak poslouchá :D ), zajímalo by mě, jestli jste někdo měl podobný problém. Nepamatuju se, že bych to tu četla, ale vsadit bych se nemohla! :)
Ode mě zatím vše :)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/31231 ... mence.html

Hm, tak nevim, mozna nas, holky, kotva uchrani od toho nemce, co nam porad vsechno schovava... :jump:

Kachno, me taky zacla bolet hlava, asi 2 tydny po zacatku; protoze zaroven i bojuju s parazitama, tak jsem to prikladala tomu, ale mozna je to z ty kotvy? Ono jestli ma schopnost krome jinyho i cistit telo, tak je to mozny. Streva, ledviny, jatra - to vsechno uz vypada cisty, ale ted cistim oci a dutiny a mozna ze tomu ta kotva pomaha, tak proto to boleni hlavy. :dknow:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Hela »

Taky mě po kotvičníku bolela hlava, hned ze začátku.


pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od pdob »

Po radách z 26.8. varím 20 min.-0.5h v smeltovanom hrčeku 1 liter večer pijem 2 dl hneď po prebudení zvyšok si beriem do práce. Zatial žiadne dramatické zmeny.Začal mi chutiť -pokračujem.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od martin11 »

ceskymo napsalo....Hm, tak nevim, mozna nas, holky, kotva uchrani od toho nemce, co nam porad vsechno schovava...

...myslím, že tě neochrání, ale bude ti to jedno.... :bye: karkulka červená :oops:

...jinak já jsem TEN ne Ta...kotvu každý den ráno 2dl / uvařenou večer/ večer dopiju na noc 2dl studené a vaříme na ráno....jsem 60+ a mám pocit :pivko: že mě je lepe...na zvýšení dávek je ještě dost času :bye:
p.s. přečtěte si vlákno..."Zátiší Drontů" :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:ceskymo napsala....Hm, tak nevim, mozna nas, holky, kotva uchrani od toho nemce, co nam porad vsechno schovava...

...myslím, že tě neochrání, ...
... ale ochrání ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:Kachno, me taky zacla bolet hlava, ..... zaroven i bojuju s parazitama, tak jsem to prikladala tomu, ... ale mozna je to z ty kotvy? ....
... ano, může to být klasická herxka ... neb silnější kotva funguje aji proti některým parazitům ... :) ...

... nehledě na na to, že během čistění některých orgánů (vč. eliminace uloženého tuku) může dojít k vyplavení (/uvolnění) uložených toxinů, což se pak projevuje obdobně jako Jarisch-Herx syndrom (příčina sic jiná, výsledek přitom stejný) ... tj. např i při hubnutí, ať již kupř. působením kotvy nebo při hladovkách ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od martin11 »

...tož se omlouvám za podrývání autority ohledně kotvy....osobně to piju, páč mě to chutná :pivko: a cítím se tak nějak svěžejší...ale to může být i jen dojem....ale piju pravidelně...každý den 2+2 decky :bye: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od kachna »

Díky vám za reakce, Němce, co mi všechno schová, nepotřebuju, na to si stačíme s mužem sami. :D
Při čtení vašich příspěvků mě napadlo, že to možná bude mít souvislost i s parazity - uvědomila jsem si, že mi pár dní jakoby pocukává v levém oku, jako když se tam cosi hýbe. Dřív by mě to vyděsilo, teď si říkám : jen si, neřáde, ještě zacvič, máš to naposledy! :D Nějaké pohyby byly i v oblasti tlustého střeva a jater - takže kdo ví? Nemůžu říct na 100%, ale sama tomu celkem věřím, že se téhle "chásce" kotva nelíbí, tak se bouří. Jen doufám, že se neprotahujou blahem! :D
Dala jsem příděl kotvičníku i mamce - tu asi 2 dny bolela játra, měla kyselé šťávy. Naštěstí to ustála, teď už nehlásí nic, že prý pohoda. (Čistila jsem ji už nejmíň půlrok předtím vším možným - CDSkem (výplachy střev i ústní užívání), Craftovou plasmou, EFT, Cestou... tak možná i proto nemá na svůj věk (88) nijak zvláštní reakce. ( Je z mého konání otrlá! :D )
Zatím dávkuju "jemně", až vymizí nepříjemné věci, trošku přidám. Mamce radši zvyšovat nebudu, jsem ráda, že je fit.
Ať se daří!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od pdob »

Za seba ešte dodám-žiadne bolesti hlavy ani močopudnosť-ani zlepšenie ani zhoršenie.Kupujem v čajovni 50 gr-2.8 E firma Milota sro w.milota.com.ale na ich stránkach som nebol, kupujem v čajovni.


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“