Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

dodatek

Příspěvek od sao »

Našel jsem ještě jednu malůvku -- to je ta původní
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

hyna versus sao....

Příspěvek od Mim »

Víte, je to zvláštní. Jako drbat se levou rukou za pravým uchem. Přeci to jde jednodušeji. Ano, strávím pár hodin u vrtačky, pak možná každá díra bude chtít vygrotovat, ale stojí to za to. Kdo si chce práci ulehčit, budiž, ale stojí to velké peníze....dneska. Takže, je to na každém z vás. Elyzer s VN jde pořídit do dvou tisíc, návratnost je do týdne provozu....tak co, ještě nějaké dilema? Chlapci, myslete.....Díky Sao....
Naposledy upravil(a) Mim dne pon 02 črc 2007 14:22, celkem upraveno 1 x.


Však ono to půjde!!!
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

A něco pro povzbuzení :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: pro anonyma

Příspěvek od Mim »

anonym druhy píše:
MILAN píše:BOOOOOZE TO SE MI SNAD JEN ZDA SAKRA PRECTI SI CELE FORUM.UDELEJ SI TU PRACI LASKAVE A CTI OD ZACATKU.CTI A POTOM SE PTEJ.A KDYZ SE ZAREGISTRUJES A PRIDES TREBA NA CHAT TAK TAM JE ARCHYV.TAM NAJDES POMALU VSECHNO
Mozna neumim cist ale nic podstatneho ohledne srovnani jsem nenasel
proste zakladni udaje jak jsem udal tu nejsou jiste v nejakem dokumentu to tu je to je ale to je nejaky preklad jinych púraci -lidi tedy ne zde uvadenych el-lyzeru.
Cele foru jsem necet taky fakt presto i v tomto vlakne to chybi.

Pokud najdu ze ...7litru za hodinu a neni udan prikon-elektricky tak nic.
Muj PC zere jen 5W/cca7VA/elektrickeho prikonu pri cos fi 80 to je dobre co?
Sory nedodal jsem podstatnou vec jako vy zere pri st-by.

Uz vas nebudu obtezovat pokud jsem vas urazil tak sory
Mimochodem ten preklad a jeho obsah to je dobry uceleny prehledny vcetne srovnani gut prace.
Ach jó. řekl jsem, že se k anonymům nebudu vyjadřovat, ale přesto. Příkon 80W ( za hodinu) výkon minimálně 22kW elektricky a 4O kW tepelně. Je něco najasného. Ovšem je třeba zahrnout energii vody. Vyrobeného plynu. Vím, nesouhlasí to s fyzikou, atd. Je na každém, aby to zkusil a vyhrál. Nic víc, nic míň. Peter 610 to replikoval v pohodě, kdo bude další?


Však ono to půjde!!!
KKK

Mozna hloupy napad

Příspěvek od KKK »

Tak me napadlo zda by neslo jako elektrody pouzit nerezova struhadla.
Der maji az dost. Videl jsem je v supermarketu za 25,-


Uživatelský avatar
ekowatt
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: sob 23 zář 2006 12:26
Bydliště: Slovensko
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Mozna hloupy napad

Příspěvek od ekowatt »

KKK píše:Tak me napadlo zda by neslo jako elektrody pouzit nerezova struhadla.
Der maji az dost. Videl jsem je v supermarketu za 25,-
Ok ak pôjdeš kupovať zober si magnet do kapsy.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

nerez

Příspěvek od lajos »

Myslím že existuje i magnetický nerez


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: nerez

Příspěvek od kutil »

lajos píše:Myslím že existuje i magnetický nerez
Ahojky, já mám ty první desky z magnetické nerezi ze šrotu, neznám složení materiálu, ale také nemám žádné přesvědčivé výsledky.
Má magnetičnost materiálu vliv na rozbor vody?
Díky H.v.


Zpc.Elservis
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: úte 13 bře 2007 21:44
Bydliště: Plzeň

nerez

Příspěvek od Zpc.Elservis »

[quote]Myslím že existuje i magnetický nerez

Určitě, setkávám se s ním čím dál častěji - pračky, myčky. je to zkrátka hodně ošizený nerez, který trochu rezaví, hlavně ve svárech, ale změny v materiálu při svařování se tu už někde probíraly. Ostatně i za komančů byly např. ve Škodovce řešeny práce na téma koroze nekorodujících materiálů... Tenkrát to znělo docela příznačně ;) . Ale v souvislosti s jaderným reaktorem to zas tak velká sranda nebyla... Dopadlo to dobře, žádný škodovácký reaktor ještě není děravej :P

A vliv magnetičnosti materiálu na rozklad vody - důležitá otázka, to by mne taky zajímalo. Pokud má někdo nějaké poznatky...


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

asynchronní generátor

Příspěvek od la »

Zdravím.Myslím ,že toto je zcela vyčerpávající odkaz,včetně jednoduché kalkulačky pro výpočet .Vhodné samozřejmě i pro spalovací motory.http://mve.energetika.cz/sikovneruce/as ... erator.htm


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

pre La a Petra

Příspěvek od Nobody »

Nazdar panovia,
myslim ze to naopzaj patri do ineho vlakna a poprosim Rivala, aby presunul tieto prispevky vratane mojho inam.
Priatelia, kedysi davno na Chate som myslim pre La pisal o asynchronnom generatore.Uvadzany link doverne poznam,no musim vas na nieco upozornit.S touto problematikou sa zaoberam profesionalne.ANO, ASYNCHRONNY GENERATOR JE ZDROJOM ENERGIE.
Problem je vsak v tom,ze musi byt pripojeny k trojfazovej rozvodnej sieti, z ktorej si berie jalovy vykon pre budenie.Takze je pouzitelny len na vyrobu a predaj elektrickej energie pre rozvodne zavody.A tam by sme s vodikovym zdrojom asi nepochodili.Asynchronny generator nemoze pracovat do "ostrovnej siete" ako synchronny generator.Na tuto temu je niekolko diplomovych prac, niektore mam aj doma.Je sice teoria o samobudeni pomocou kondenzatorov,ale v praxi to nefunguje.
Vysledok je taky,ze pokial by ste sa pripojili za elektromerom na siet,tak asynchronny generátor by sice dodaval prud do siete a elektromer by "stal" pri odbere prudu mansom,alebo rovnakom ako dodavany, ale podla zakona by ste nacierno odoberali jalovy vykon(aj ked elektrane by mali byt za to vdacne, ale nie je to koser).Vyhoda asynchronneho generatora je len v cene- je to elektromotor.
Osobne vsak doporucujem synchonny generator z vojenskych elektrocentral a vyhnete sa problemom.Ale to uz je na kazom z nas.


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: pre La a Petra

Příspěvek od belamachina »

Nobody píše:Nazdar panovia,
myslim ze to naopzaj patri do ineho vlakna a poprosim Rivala, aby presunul tieto prispevky vratane mojho inam.
Priatelia, kedysi davno na Chate som myslim pre La pisal o asynchronnom generatore.Uvadzany link doverne poznam,no musim vas na nieco upozornit.S touto problematikou sa zaoberam profesionalne.ANO, ASYNCHRONNY GENERATOR JE ZDROJOM ENERGIE.
Problem je vsak v tom,ze musi byt pripojeny k trojfazovej rozvodnej sieti, z ktorej si berie jalovy vykon pre budenie.Takze je pouzitelny len na vyrobu a predaj elektrickej energie pre rozvodne zavody.A tam by sme s vodikovym zdrojom asi nepochodili.Asynchronny generator nemoze pracovat do "ostrovnej siete" ako synchronny generator.Na tuto temu je niekolko diplomovych prac, niektore mam aj doma.Je sice teoria o samobudeni pomocou kondenzatorov,ale v praxi to nefunguje.
Vysledok je taky,ze pokial by ste sa pripojili za elektromerom na siet,tak asynchronny generátor by sice dodaval prud do siete a elektromer by "stal" pri odbere prudu mansom,alebo rovnakom ako dodavany, ale podla zakona by ste nacierno odoberali jalovy vykon(aj ked elektrane by mali byt za to vdacne, ale nie je to koser).Vyhoda asynchronneho generatora je len v cene- je to elektromotor.
Osobne vsak doporucujem synchonny generator z vojenskych elektrocentral a vyhnete sa problemom.Ale to uz je na kazom z nas.
kde taku vojensku centralu mozem zohnat?


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Belamachina

Příspěvek od Iv »

To užje lepší koupit zrovna celou elektrocentrálu se 4taktem,stojí asi kolem 7000,- okolo výkonu 1kw(nabídka zboží) a pak jen krmit plynem.Je to sice dražší,ale zase si ušetříš práci,pokud ovšem nechceš provozovat asynchron.Jo a jak říkal přítel Nobody,mrkni na toto forum a máš vyřešeno.
http://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=3840.0
a detaily zde: http://homen.vsb.cz/~mah30/laborator/PD ... ael_g2.pdf
Doufám ,že zatím stačí .


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

Centrala

Příspěvek od Nobody »

Ahoj Iv,
priatelia, toto sem naozaj nepatri...bellamachina a Tebe som cez SZ napisal kde vojensku centralu kupis,tak preco svinis toto vlakno?Nie je problem kupit ale robit.Prajem vsetkym vela zdaru.


kutill

Re: Měření

Příspěvek od kutill »

Peter píše:Dnes jsem upravoval některé části vyvíječe a udělal pár měření. Výsledky jsou v tabulce. Mám z toho divné pocity.
Peter610 udáva hodnoty A1= 0,6A, A2= 0,25A
Ahoj,
kókal sem se na to, pokud by ty proudy měly být stejné tak mi vychází Al 7,5 mm silný.
Jinak nevím jak se přiblížit Peterovým hodnotám? jedině změnit mezery a to je na infarkt to hledat, nehledě na každou změnu při jiné jakosti použité vody- grrr
Vydržať Honza


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“