Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Joe Cell - konstrukce a instalace

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
zetor

Příspěvek od zetor »

Zdarvim všechny.Koukám na Vás delší dobu a ted mi to nedalo a musim proste napsat!Taky bych chtel postavit joe cell ,ale mám tu jediný problém a to je materiál!!!Přečetl jsem okolo toho spoustu vecí a získal i zajímavé info!Nevíte kde seženu ten matroš za nej cenu?Taky koukám že to foru je tu naky mrtvý.Dělejte s tim neco lidi!


pk161

Příspěvek od pk161 »

Zkoušel to někdo vyrobit z hliníku? Myslím že by to fungovalo taky.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

z Al

Příspěvek od 1220 »

z doslechu : někdo to zkusil a napsal mi , že to potom začne být zajímavé
teprve s VN.
Okomentoval bych to tím , že je to potom něco jiného. Zlepšilo by se to,
kdyby se tam přidal aspoň jeden závit nakrátko nerezového drátu. Myslím jako na každé mezikruží.Každopádně to ale musí odolávat vysokému podtlaku a být celé dokončeno.
K.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

skener píše:PRECO JE ZRAZU TICHO O TOM PRPTOTYPE KTORY SA TU ZACAL ROBIT A OKOLO KTOREHO TOTO CELE VZNIKLO A ZRAZU KED MALO IST UZ O VYSLEDKY TAK JE TU TICHO A HLAVNY INICIATOR NAPISAL SPRAVU K TEJTO TEME NAPOSLEDY MINULI ROK ? ? ?
Stav je takový, že buňku má Šaňo a zkouší ji rozhejbat. Podle toho, co jsem slyšel, tak zatím není plnohodnotně zprovozněna. Stačí takto?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Skalp

Příspěvek od Skalp »

Hmm to ji zkouší rozhejbat nějak dlouho ne?.. Přečetl jsem toho dost na tomto foru ale to co funguje je nepoužitelný a zbytek nefunguje a balamutí se tu lidi.. Nechápu co s toho kdo má , jestli někoho baví dělat s lidí blbce? Co se JoeCell a systému tím podobných týká, ano funguje ale je to energicky náročnější a není tam taková účinnost jak se zdá.. Pro použití jako zdroj energije at uz elektrické - tepelné spalováním "vodíku" atd. je to neperspektivní a ztrátové..žádné perpetum mobile na které to vypadá ale nikdo raději tento termín nepoužije aby to někdo hned neodsoudil..


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

J.C., pre netrpezlivých

Příspěvek od sano »

Oživenie J.C. patrí medzi najnáročnejšie FE technológie. V Európe viem o jednom pánovi, ktorému sa to podarilo. Aj ten pri dobrej vôli nedokázal rozhýbať buňku, ktorú postavili iní. ( osobná informácia).
Nik ju neoživil skôr ako za niekoľko rokov. Takže buďte trpezliví. Zatiaľ to šetrí asi 20% paliva, čo je žalostne málo.
Už nebudem odpovedať o J.C. na tomto vlákne. Ku tomu existuje osobité vlákno.
sano


MartinS

Rozklad vody

Příspěvek od MartinS »

Dobrý den,

chci se zeptat stavitele @IV, autora serialu "Vyvíječ vodíku - návod, radosti, starosti".

Dává Váš článek s elektrolytem nějaké napětí? Napadlo mě, jestli by nešlo kyselost elektrolytu zjistit změřením napětí na nezapojeném článku.

Děkuji
Martin


MartinS

Re: Rozklad vody

Příspěvek od MartinS »

MartinS píše:Dobrý den,

chci se zeptat stavitele @IV, autora serialu "Vyvíječ vodíku - návod, radosti, starosti".

Dává Váš článek s elektrolytem nějaké napětí? Napadlo mě, jestli by nešlo kyselost elektrolytu zjistit změřením napětí na nezapojeném článku.

Děkuji
Martin
Ta koncepce článku pro rozklad vodíku je podobná konstrukčně s nikl-ocelovým akumulátorem? NiFe? Používáte KOH nebo NaOH

Děkuji
Martin


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

JOE CELL dostal na prdel

Příspěvek od Barbucha »

A zase jedna cesta, která k výrobě zlata nevede.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: JOE CELL dostal na prdel

Příspěvek od Ilem »

Peter píše: Když jsem zapalovačem zapaloval vodu, tak jsem přišel k šokujicímu závěru. Voda nehoří! :shock:
Když jsem zapaloval vodu elektrickým obloukem, přišel jsem k jinému šokujícímu závěru. Voda hoří!

Teď si vyber.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: JOE CELL dostal na prdel

Příspěvek od Barbucha »

Peter píše:
Ilem píše:
Peter píše: Když jsem zapalovačem zapaloval vodu, tak jsem přišel k šokujicímu závěru. Voda nehoří! :shock:
Když jsem zapaloval vodu elektrickým obloukem, přišel jsem k jinému šokujícímu závěru. Voda hoří!

Teď si vyber.
Tak zkus zapalovač :D
No pánové, jestli to není tím, že si člověk musí vybrat ten správný zapalovač.

A o tom je tohle forum, pokusit se zvolit ten správný zapalovač. Já neříkam, že tyto výzkumy stojí za ho...no a že se na to mají lidi vykašlat, já pouze na základě výsledků experimentů uváděných na foru, konstatoval, že tudy cesta zřejmě nevede. Nikoliv že cesty není. [/u]


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: JOE CELL dostal na prdel

Příspěvek od Ilem »

Peter píše:
Barbucha píše:
Peter píše: Tak zkus zapalovač :D
No pánové, jestli to není tím, že si člověk musí vybrat ten správný zapalovač.
Jestli to není o tom, že každý mluvíme o něčem jiném.
Já o zapálení vody a Ilem o rozkladu a zapálení "vody". :D
Jo jo, Petře, jako vždycky máš pravdu. Když mě se ta tvoje věta tak líbila, že jsem musel replikovat. :D


"Dum spiro spero"
Ciceron
hranostaj

joe cell z alobalu

Příspěvek od hranostaj »

Zdravím ve spolek;))
Pokud NEchcete hned vyhazovat peníze za nerez, tak si postavte buňku z alobalu, mě fungovala velni dobře. Jako ověření že to funguje je to velmi levné a časově nenáročné řešení.
Tady je odkaz na instruktážní video:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od kutil »

hranostaj píše:Zdravím ve spolek;))
Pokud NEchcete hned vyhazovat peníze za nerez, tak si postavte buňku z alobalu, mě fungovala velni dobře. Jako ověření že to funguje je to velmi levné a časově nenáročné řešení.
Tady je odkaz na instruktážní video:
Ahojky,
koukám že JC nedá spáti více lidem. V příloze je schéma nabíječky buňky se kterým si nevím rady. Schéma je na trafo 220/12 V ? a zenerka v sérii mi těch 12 V v podstatě vyruší. Jsem amatér, můžete mi někdo kdo tomu rozumí popsat jak to schéma pracuje? Já mám trafo 380 na 24/48 V, chtěl bych to nabíjet vyšším napětím s mA proudy bez přísad do vody.
Poradí mi někdo jak dál?
H.v.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Návštěvník

Re: Joe cell návod česky

Příspěvek od Návštěvník »

Mácha píše:Si to postavte a podělte se s výsledkem :) V případě problémů poradím.
http://dilna.aeroomni.com/html/machova_bunka.html
to druhé video je od Paula Pantone - jde tam o GEET procesor a ne o Joe Cell


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“