Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Joe Cell - konstrukce a instalace

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Návštěvník

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od Návštěvník »

kutil píše:
Ahojky,
koukám že JC nedá spáti více lidem. V příloze je schéma nabíječky buňky se kterým si nevím rady. Schéma je na trafo 220/12 V ? a zenerka v sérii mi těch 12 V v podstatě vyruší. Jsem amatér, můžete mi někdo kdo tomu rozumí popsat jak to schéma pracuje? Já mám trafo 380 na 24/48 V, chtěl bych to nabíjet vyšším napětím s mA proudy bez přísad do vody.
Poradí mi někdo jak dál?
H.v.
Obrázek napoví.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od Ilem »

Anonymous píše:
kutil píše:
Ahojky,
koukám že JC nedá spáti více lidem. V příloze je schéma nabíječky buňky se kterým si nevím rady. Schéma je na trafo 220/12 V ? a zenerka v sérii mi těch 12 V v podstatě vyruší. Jsem amatér, můžete mi někdo kdo tomu rozumí popsat jak to schéma pracuje? Já mám trafo 380 na 24/48 V, chtěl bych to nabíjet vyšším napětím s mA proudy bez přísad do vody.
Poradí mi někdo jak dál?
H.v.
Obrázek napoví.
Obrázek nenapoví, protože na obrázku je jiné schema, než v dokumentu od Kutila. (sekundár není uzeměn)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Anonymous píše:
kutil píše:
Ahojky,
koukám že JC nedá spáti více lidem. V příloze je schéma nabíječky buňky se kterým si nevím rady. Schéma je na trafo 220/12 V ? a zenerka v sérii mi těch 12 V v podstatě vyruší. Jsem amatér, můžete mi někdo kdo tomu rozumí popsat jak to schéma pracuje? Já mám trafo 380 na 24/48 V, chtěl bych to nabíjet vyšším napětím s mA proudy bez přísad do vody.
Poradí mi někdo jak dál?
H.v.
Obrázek napoví.
Obrázek nenapoví, protože na obrázku je jiné schema, než v dokumentu od Kutila. (sekundár není uzeměn)
A není tam nakreslena ptákovina?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od Ilem »

Anonymous píše: A není tam nakreslena ptákovina?
Z pohledu elektrikáře to tak vypadá, ele vzhledem k tomu, že se jedná o obvod k nabíjení JC, což je z pohledu elektrikáře taky ptákovina, nevím, nevím.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Anonymous píše: A není tam nakreslena ptákovina?
Z pohledu elektrikáře to tak vypadá, ele vzhledem k tomu, že se jedná o obvod k nabíjení JC, což je z pohledu elektrikáře taky ptákovina, nevím, nevím.
Aby to nebyla ptákovina, musel bys přijmout některé zákonitosti s elektrostatiky. Jenomže ještě něco u joecell chybí. Bohužel to nikoho nenapadá. Holt myslet se nikomu nechce, jenom opisovat jeden od druhého.


Návštěvník

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od Návštěvník »

Nepodepsal jsem to, ale každý si snad domyslí. :D


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od la »

Ilem píše:
Anonymous píše: A není tam nakreslena ptákovina?
Z pohledu elektrikáře to tak vypadá, ele vzhledem k tomu, že se jedná o obvod k nabíjení JC, což je z pohledu elektrikáře taky ptákovina, nevím, nevím.

Myslím si že to trafo se chová jako podivný druh kondesátoru s větší indukčností ,u zenerovy diody se patrně bude spíše uplatňovat rychlost tunelového jevu http://lucy.troja.mff.cuni.cz/~tichy/el ... dioda.html
na svorkách bude napětí jako vstupní ovšem ovliněné vodivostí elektrolytu,záleží též na rychlosti spodní diody přes kterou je obvod uzemněn a tím navýšeno napětí na zemi vyvíječe o asi 0,6V.(pěkný špek :D nevšiml sem si taky poprvé toho nezapojeného konce trafa :oops: )že by pokus o plovoucí napájení se sítě?


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

dodatek

Příspěvek od la »

Ještě k té patrně zamýšlené funkci obvodu .Zenerova dioda se stará též o jakési fomování baterie vyvíječe protože umožní jeho vybití při změně polarity napájeciho napětí a protože trafokondenzátor :D má i indukčnost může být zpětné napětí vyšší než napájecí síťové :idea: .otázka bude spíš jakou kapacitu (a jiné vlastnosti) má trafo a jaká je vodivost a kapacita vyvíječe. :D
Myslím že velmi zajímavé by bylo jak byse v daném obvodu zachoval diak s paralelně zapojenou diodou umožňující vybití vyvíječe nebo zapojení s tyristorem ale tam poteče asi velmi malý proud.ovšem funkční podobnost zapojení je až zarážející. ;)


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: joe cell z alobalu

Příspěvek od kutil »

Anonymous píše:
Ilem píše:
Anonymous píše: A není tam nakreslena ptákovina?
Z pohledu elektrikáře to tak vypadá, ele vzhledem k tomu, že se jedná o obvod k nabíjení JC, což je z pohledu elektrikáře taky ptákovina, nevím, nevím.
Aby to nebyla ptákovina, musel bys přijmout některé zákonitosti s elektrostatiky. Jenomže ještě něco u joecell chybí. Bohužel to nikoho nenapadá. Holt myslet se nikomu nechce, jenom opisovat jeden od druhého.
Nepodepsal jsem to, ale každý si snad domyslí.
Anonyme, anonyme.......
Já nejsem každý, tak sem si nedomyslel :? Rád bych se o problému JC dověděl více, ale nemůžu se zeptat anonyma -grrr
Silně mi připomínáš mého švagra který má spousty nápadů, ale vždy s křížkem po funuse. Poslední dobou se fórum móóóc odklání od konstruktivního řešení VE a pokud jsi viděl film Vratné láhve, tak ti něco napoví věta " já už nepřijdu, já už sem nechodím rád..."
Já si představoval to naše společné bastlení trochu jinak a naivně se domníval že se každý vyjádří k problému ze svého pohledu, z pohledu svých znalostí a pomůže. Každý z nás přemýšlí trochu jinak a snaží se nad VE vyzrát až se mu kouří z hlavy. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak už by VE měli v provozu všichni.
Naštěstí je tu pár lidí se kterými se dá komunikovat a příkladem je zrovinka odpověď la.
Já vím že nemám věřit všemu co je na netu presentováno, ale pokud je toto obrázek z popisu JC, tak se snažím jej prověřit.
Vydržať H.

PS- La díky, už jsem uvažoval že spojím ten volný konec sekundéru s kostrou trafa (nejsem el. tak s uzemněním priméru), a ten druhý konec na kolík do země dle plánku. Momentálně jsem bastlení přerušil, je více práce kolem baráku atd., tak si chystám info na zimu a pomalu se mi to skládá jako puzzle :lol:
Díky H.v.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

anonym-schema

Příspěvek od lajos »

Celé je to ptákovina!!!!!! To není obvod ale snůška kreslených obvodových součástek, nevědící co je + a - , co dělá dioda a zenerka a volný vývod sekundáru trafa to završuje, fakt je to krásná idea? nebo co, tento anonym stojí obvzlášť zato, nebo je to MIB?


Návštěvník

Re: anonym-schema

Příspěvek od Návštěvník »

lajos píše:Celé je to ptákovina!!!!!! To není obvod ale snůška kreslených obvodových součástek, nevědící co je + a - , co dělá dioda a zenerka a volný vývod sekundáru trafa to završuje, fakt je to krásná idea? nebo co, tento anonym stojí obvzlášť zato, nebo je to MIB?
Ja jsem si to nevymyslel. To je zas nějaký chytrý návod z internetu. :D


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

anonym

Příspěvek od lajos »

Dej si nějakou, třeba blbou přezdívku(podezdívku?), jinak se o tom nebudu bavit. Joe cell, obvody, elektronika-vyhrabaná?? co se smetím?zatím do popelnic nechodím.


Návštěvník

Re: anonym

Příspěvek od Návštěvník »

lajos píše:Dej si nějakou, třeba blbou přezdívku(podezdívku?), jinak se o tom nebudu bavit. Joe cell, obvody, elektronika-vyhrabaná?? co se smetím?zatím do popelnic nechodím.
Zeptej se kutila kde to vyhrabal.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Jsem to jednou zas já nesledoval zpětně. Kutil je hodněj kluk ale elektroňika mu toho moc neřika ani silově.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Od jisté doby už nejsou moje soudy u podobných zapojení tak razantní. Je to od doby, kdy se zde objevilo zapojení Ivanova "Chaosu", kde byl tranzistor, který se podle všech pravidel neměl otevírat. A přesto se otevíral.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“