Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Stačí i lego a nechat pohybovat magnety na rotoru.
http://www.youtube.com/user/dadido3


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

NÁDHERA!!!Díky moc.


tom

magneticky motor , muj napad

Příspěvek od tom »

dobry den tak mne tak napadl mag motor , muzete se na to kouknout a rict jestli by to fungovalo ?
jde o to ze magnet v rotoru o otacel magnety v statory. Tudis ten motor by nemnel pevnej stator ale rotacni stator.

Obrázek

Manet cislo 1 a magnet cislo 3 by byl natocen stejnym pole k rotoru tudiz by to ten rotor odpuzovalo . Magnet cislo 2 a 4 by zase rotor pritahovalo , kvuli urceni smeru. Kdyz by se rotor otocil smerem k magnetu 2 a 4 tyto magnety by se otocily zase stejnymi poly proti rotoru a magnety 1 a 3 by se natocily opacnymi pli proti rotoru , takhle by se to porad stridalo. Ten rotor by nejakym prevodem otacel magnety ve statoru.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: magneticky motor , muj napad

Příspěvek od JiMi »

tom píše:dobry den tak mne tak napadl mag motor
Můžeme se na to kouknout. A protože jsi se odvážil i k nákresu, máme to o mnoho jednodušší. Kdybys tady dlouze slovně popisoval SVŮJ nápad, asi by tě někdo vyfakoval, takto to můžem v rychlosti skouknout a odpovědět.

Kdybych měl dostatek trpělivosti na hledání po YouTube, tak bych ti sehnal odkaz na video s téměř identickým TVÝM nápadem. Téměř proto, že se lišil myslím akorát v počtu statorových a rotorových magnetů.
Ale jinak je celý TVŮJ.
To byl jeden pohled, který mi říká, že už jsem to jednoduše viděl na nějakém videu, nebo animaci.

No a druhý pohled mi říká, že to je jinak nakreslený WhipMag. Prostě tam, kde jsou rotačně uložené jak statory, tak rotor a kde se kombinuje magnetismus se setrvačností rotujícího tělesa, řekl bych že je to pořád to isté.

A třetí, teď už ne pohled, ale jen pobídka... Ať je to co je to, ať je to TVOJE nebo číkoliv, nakreslený to máš, sedni ke komplu, objednej magnety, zadej nějakou tu mechanickou práci nebo si to udělej sám a překvap nás videem ála USborci. A třeba se s TVÝM bazmekem dočkáš i nějaké soutěže v magnetických motorech.

Nebo si snad chtěl, aby to někdo podle toho nákresu postavil a odpověděl ti na tvůj bezelstný dotaz ? Né, to určitě né. Ono na nákresu si může každej vymyslet cokoliv. Vždycky to funguje. I rozpohybované animace 3D modelů vždycky fungují. Když si ten nákres vytiskneš a vystřihneš, není důvod, aby se to nějak netočilo. Ale s magnetama.... Magnet to je sviňa.

Teď jsem si vzpoměl na jeden takový podobný bezelstný dotaz mé lepší polovičky.
Měli jsme doma instalatéra a přepojoval nám nějakou trubku v okruhu topení. A ženská se ho bezelstně zeptala: Co myslíte, poteče to ? On se na ní kouknul s takovým lehkým úsměvem a bezelstně odpověděl.
Hmm... asi jo. Víte paninko, voda, to je sviňa..
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Grawp
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09 led 2008 16:27

Môže toto niekdo vyskúšať?

Příspěvek od Grawp »

Nedávno som našiel tento dokument.Niečo podobné ako tvrdia v ňom tvrdil aj Howard Johnson a tuším to mal aj nejako dokázané cez quantovú fyziku.

Treba to empiricky overiť, ale bohužial namám vhodné magnety. V článku totiž pouźívajú magnety tvru nízkeho kvádra, ktoré ale nemajú póly na najväčsich plochách, ale na druhých najväćsich. čiže to neni ani plošná magnetka na ladnićku ale ani tyčový magnet, hoci ten by sa možno dal použiť.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Praktik
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 05 črc 2007 23:58
Bydliště: Slovensko
Dostal: 1 poděkování

Pozrite sem - funguje to

Příspěvek od Praktik »

Molodci v Rusku už to majú patentované. Princíp je takýto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Praktik
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 05 črc 2007 23:58
Bydliště: Slovensko
Dostal: 1 poděkování

Tu je podrobnejší popis.

Příspěvek od Praktik »

zmiešane v angličtine a ruštine. Ale obrázky sú dosť názorné na pochopenie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Praktik
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 05 črc 2007 23:58
Bydliště: Slovensko
Dostal: 1 poděkování

ruský magnet motor

Příspěvek od Praktik »

video ako to beží
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

japoncovo kolo

Příspěvek od martinq »

"mňamnáto weel", snad se bude líbyt, stavěl rus, barvy jsou poly, vypadá to jako připraveno k použití na nějakém mopedu, ale jiný videa na stránce nejsou
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

zajímavé

Příspěvek od martinq »

velmi pěkně poskládané magnety, jedna strana supersilná a druhá docela vyčerpaná, co se magnetických siločar týče
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Jubileum

Příspěvek od adam.benda »

Tento příspěvek je taky trošku mimo téma, i když zase ne tolik :D , vložit bych ho chtěl, rozliším ho alespoň jiným fontem :)

Je tomu právě přesně rok, co jsem přišel na toto fórum (díky mému neúspěšnému pokusu, zprovoznit vlastní fórum venergie.net) a tedy je i přesně rok tomuto vláknu. I když mě občas někdo pořádně vytočí :D , chtěl bych vyjádřit velkou spokojenost z toho, že jsem se sem vetřel :D a že jsme se (ať už jakkoli) pustili do téma magnetických motorů a samozřejmě i do několika dalších témat, která jsou mi blízká..

Pojem "poděkovat" není úplně trefný, ale lepší mě teď nenapadá, takže bych chtěl poděkovat mnoha lidem...., Rivalovi vůbec za provoz a podporu těhle kruciálních sekt, jako je toto fórum :D :D a mnoha členům, kteří sem přispívají. S některými jsem i navázal osobnější kontakt.. Mrzí mě, že se s vámi teď ještě nemohu podělit o určité další věci kolem využívání pole magnetů, ale časem ke všemu dojde...

Také bych si chtěl vzpomenout na člena A(&F), který do vlákna po jeho stvoření několikrát přispěl... ..copak s ním je? Zněl, jako by měl k tématu mag. motorů skutečně hodně co říct.. a pak někam zmizel. Pozoruje z povzdálí toto vlákno a jen nereaguje.. ..nebo je nadobro pryč..?

A co spousty jiných členů, někteří přicházeli s poměrně velkým sebevědomím, že se jim ve věcech mag. motorů možná hodně zadaří.. ..například Old_Surfer...

Nevím jak vy, ale já myslím, že jsme za ten rok splácali docela dost postřehů, nápadů a zkušeností. A vývoj něčeho, co pravděpodobně ještě není (nebo to možná není jen oficiálně), možná nebude jen na rok...

Uteklo to jako voda, pojďme plout dál, možná nás bude čekat (jak říkaj vodáci) volej, nebo možná dost prudkej jez. :D

adam.benda


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Klíčový experiment k motoru Omega

Příspěvek od adam.benda »

A abyste neřekli, že tu jen polemizuju a nic nedělám, připravuju reprízu experimentu, s jehož pomocí jsem téměř před rokem potvrdil funkčnost svého motoru Omega. Teď se ovšem chci zaměřit trochu podrobněji na energetické bilance.. (kolik žere natáčení magnetů a jak veliký je ten tzv. ,,energetický zisk" pro uvádění rotoru do otáček)

Už mi tady smrdí lepidlo, pár kroků je už za mnou.. Konkrétně modeluju jeden článek motoru.. jednu dvojici magnetů rotoru-statoru ..zkrátka jeden článek. Tvarování magnetickýho pole tu nemám úplně ideální, ale ono to nějak půjde.. Poskytnu potom nějaké fotografie či videa a výsledky měření..


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Dynamicita

Příspěvek od adam.benda »

Drtivá většina konstrukcí a principů, které jsme tu probírali.. ..všechno tak nějak vycházelo z poměrně jednoduchých představ.. např. odpuzování magnetů, byť třeba ještě něco s deformací pole, atd. Ale možná jsou ještě další cesty... ...není to poprvé, co jsem zahlédl video, kde jsou konstrukce s určitou notnou dávkou "dynamicity" navíc, či jak to líp nazvat.... ..třeba na tomhle videu je cosi zajímavého..


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Sčítání magnetických polí

Příspěvek od adam.benda »

bořič iluzí píše: 1) Když přímo na permanentní magnet namotám cívku (a samozřejmě ji zajistím tak, aby se po magnetu nerozjela jako vlak na mag. polštáři) a pustím do ní stejnosměrný proud, dosáhnu tím vyrušení magnetického pole perm. magnetu? A když pak pustím proud obráceně znásobí se tím magnetické pole této dvojice magnet-cívka, než kdyby to byl jen samotný magnet?
Uvažuje se tak, že máme dva "zdroje" magnetizmu. V tomto případě cívku a magnet. Máme tedy "dvě" pole. Když to dáme třeba nějak k sobě, musíme ta pole "sečíst". A to se dělá pomocí tečen siločar. Zvolí se nějaký bod a vynesou se tečny čar mag. indukce v tomto bodu (vektory mag. indukcí). Ty se vektorově sečtou a výsledné vektory odpovídají vlastně tečnám silokřivek výsledného magnetického pole..
Teď spěchám, až se sem vrátím, zkusím to upřesnit a přiložím i obrázek...
Jde hlavně o orientace siločar... nebral bych to podle "rozmístění pólů"..


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Rekonstrukce klíčového experimentu Omegy

Příspěvek od adam.benda »

Tak jsem se pokusil, zrekonstruovat experiment, který mi kdysi potvrdil Omegu.. Jsem trochu zklamán, mám tady šílený tření, které být v určitých částech mechanizmu moc nesmí... Nezměřil jsem tedy žádné energetické bilance, ale můžete se podívat na video, co umí tvarování mag. pole Permalloyem :D a jak by vlastně vypadal "silově aktivační" děj v Omeze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“