Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Siločáty triangl-magnetu

Příspěvek od adam.benda »


Smazáno

Vizualizace pole trojúh. magnetu, kterou jsem sem včera poslal, byla chybná... Ten trojúhelníkový magnet jsem blbě zadal.. a dobře ho zadat, to už nebude sranda....
Naposledy upravil(a) adam.benda dne sob 22 bře 2008 9:30, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
ma311
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 21 bře 2008 11:36

Upresnenie

Příspěvek od ma311 »

Neviem ci si dal vstupne parametre tak ako som to myslel. Jeden magnet statora pozostava z dvoch zrezanych magnetov spojenych ku sebe.[/img]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

trojuhelníkové magnety

Příspěvek od martin11 »

...milý anonym... můžeš-li napiš na moji SZ...pak by bylo dobré si přečíst pojednání od ADAMBENDA na vlaknu mag.motory...prokousáváme se problemy se siločáramy a působením siločar všichni...jak napsal AKVARIUS...toto zařízení s trojúhelniky se nepohne ani o 1 cm...je to skutečně zamčené ....jednoduče ...působí to sem i tam takže nikam...jestli máš v ruce alespoň 2 trojúhelníkové magnety ???? tak si s nimi pohraj v ruce...a zjistíš že se chovají uplně stejně jako disk nebo kvádr....a když si sestrojíš ten zobrazovač tak to i uvidíš na vlastní oči... to je všechno...dále nemá smysl o tom co jsi namaloval mluvit...ja osobně teď dělám také na jednom točítku...abych zjistil proč se to nebude točit...bohužel na to je i muj zobrazovač krátký...je třeba NĚCO postavit...a najít příčinu proč to nejde....tak hodně úspěchů....Martin11 :lol: prosim napiš čím chceš uříznout ten magnet ????????????? okamžitě si ten nástroj půjdu koupit...


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Řezání magnetu

Příspěvek od adam.benda »

Chápu to správně, že chceš z magnetu uříznout kus pólu a z těhle dvou kousků udělat ten trojúhelníkový magnet? To ne-e.. Když vezmu magnet a jakkoli ho uříznu, vzniklé dva kousky jsou opět magnety, které mají opět zase dva póly... Jak říkám, chce to, dívat se na to přes siločáry.. "póly" jsou už pak jen projevem orientace siločar...


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Správná simulace

Příspěvek od adam.benda »

Tak tady je to konečně správně... Trojúhelníkový magnet a jeho siločáry.

Konkrétních hodnot magnetické indukce si nevšímejte, můžu to nastavit, aby byl magnet silnější...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

pro :ma311

Příspěvek od Aquarius1 »

Nechci ti brát iluze to chraň bůh ale jestli to chceš zkusit tak bych se poohlédnul po trojúhelníkových magnetech,prodávali se kancelářských potřebách nebo papírnictví jako potřeba pro školy.Jen nevím jak byli orientované magneticky snad se dají ještě koupit.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
fobos

mag motor

Příspěvek od fobos »

zdravim, chci se zeptat jak dopadl vyzkum, podarilo se nekomu neco ? je to uz pres rok a stale zadna reakce ?

velice me toto tema zajima. tak snad nekdo z vas ten motor neudelal a netaji postup :evil:

diky


Uživatelský avatar
ma311
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 21 bře 2008 11:36

Resume

Příspěvek od ma311 »

Taký moj zaverečný blábol k tomuto...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Resume

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj,víš ono toho asi není moc ke zveřejňování.Všude na netu je vidět různá hejblata magnetická ale jak to zbastlíš doma tak to nejede.Čím to asi bude? buď jak píšeš chce to tolerance co nejmenší a ty doma těžko vyrobíš anebo v těch návodech něco chybí a to podstatné.Ale třeba budeš oním průkopníkem a všechny nás tu pěkně natřeš jak je to jednoduché,tak se snaž a dokaž a pak se uvidí.Já osobně za sebou mám víc neúspěchů než úspěchů.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
bořič iluzí

Příspěvek od bořič iluzí »

Přátelé, znáte ty magnetické zvedáky? http://www.monteco.cz/magnety.html
Jak je možné, že to unese stovky kg až tuny a přitom člověk přeruší magnetický tok pouhým otočením páky jednou rukou? Myslíte, že by šlo na tomto principu sestrojit nějaký motor? [/url]


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro - FOBOS ... BOŘIČ & Company sro

Příspěvek od martin11 »

musím reagovat...protože toto vlákno je tzv.moje domácí...AdamBenda promine...je jeho ...a ja tu přebývám...v podnájmu...tak nejdříve.
pro FOBOS
..jak to že se nic neděje....děje...a dějou se velké věci....to že se nám ještě nic viditelně netočí, neznamená že jsme nezaznamenali pokroky....Všem se nám to točí...1 nebo 2 otáčky a pak konec...no začátky letectví byly také těžké....
pro BOŘIČ.
...muj nazor je z magnetu energii vydolovat...a ne pomocí X kW ji využívat....myslim že jsem již ve světových správách zaznamenal nějaký uspech s elektromagnetem....tušim se to jmenuje...ELEKTRICKÝ MOTOR....jestli o tom již někdy někdo slyšel napište...rádi se všichni podíváme jak to vlastně funguje... martin11
Naposledy upravil(a) martin11 dne úte 25 bře 2008 12:25, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
fobos

mag motor

Příspěvek od fobos »

me by spise zajimalo zda nekdo z vas vytvoril nejaky prototyp funkcniho motoru... nemusi produkovat el. energii ale zda nekdo z vas sestroji funkcni prototyt, ktery alespon bezi dele nez par otacek / dnu / tydnu.

mozna jsem az prilis zvedavy, ale bylo by skoda zahodit pokusy jen proto, ze se to netoci. a mozna nekdo z vas jiz doma ma hotovy motor jen se boji to cele zverejnit.

kazdopadne bych chtel tuto diskusi nejak ozivit, pac nikdo nic nepise a je to skoda :(


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro fobos

Příspěvek od martin11 »

...jelikož jsi anonymní zaplevelujeme vlákno tázkami, na které se dá diskutovat v zákulisí....ono tady na foru jsou dvě skupiny lidí....jedni se presentují veřejně...s kdejakou drobnosí a je to konstruktivní....pak jsou ti co jsou s čímkoli destruktivní....rád si s tebou popovídám a nejen já mimo forum....tak a teď dotaz....zajímá tě téma mag.motory ???? pokusil jsi se někdy něco sestrojit,,,???? měl jsi někdy v ruce magnet typu neodym??? víš něco o magnetismu ??? napiš ...těšíme se na odpověď.... Martin11 :lol: p.s. zatím mimo různá videa a hlášky nikdy nikdo neviděl běžet mag. motor déle než nekolik otáček....přesně do okamžiku než se spotřebuje energie do roztočení vložená.... :cry:
Naposledy upravil(a) martin11 dne úte 25 bře 2008 14:48, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Změna magnetického pole

Příspěvek od tbest »

bořič iluzí píše:Přátelé, znáte ty magnetické zvedáky? http://www.monteco.cz/magnety.html
Jak je možné, že to unese stovky kg až tuny a přitom člověk přeruší magnetický tok pouhým otočením páky jednou rukou? Myslíte, že by šlo na tomto principu sestrojit nějaký motor? [/url]
Princip je geniálně jednoduchý. Tady je k tomu něco konkrétního: http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_base
Sestrojit na tomto principu MM? Nevím. Jediné co jsem našel na hdd je tohle: Obrázek
Je to ovšem jen další teorie...


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro tbest

Příspěvek od martin11 »

dik za info zajímavé...jen prosím...neumim anglánsky...lze doplnit fotka česky ???? nevím co je co :oops: dik Martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“